mynxx33

Beyaz Duman Neyin Belirtisidir?

merhaba arkadaşlar benim mazda3 2006 sedan aracım var geçen haftalarda motorun beyaz duman vermeye başlandığı söylendi ben askeri personelim aracım bende değil babamda mersinde o yüzden ne olduğunu tam olarak bilmiyorum bunun sebebi nedir nasıl kesilir yolu varmı şunuda belirtmek istiyorum daha öncesinde su kabına su doldurduğumda su yarıya kadar eksildi bunuda belirtmek istiyorum ilginize şimdiden teşekkür ederim... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Muhtemelen silindir kapak contanız yanmıştır. Servise gidip contayı değiştirmeniz gerekiyor.

bunun dışında geç ateşleme denen durum olabilir.. ama ilkinin olma ihtimali daha yüksek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Su eksildiğine vede eksozdan beyaz duman çıktığına göre aracınızın yakıtına su karşıyor ve yaktıla beraber yanıyor demektir, bunuda sebebi büyük ihtimalle , yukarıda arkadaşın yazdığı gibi contanın yanmasıdır, araç daha önce hararet ettimi hiç, genellikle hararet edince conta yanar, geçmiş olsun, suyunu sürekli kontrol ediniz, sadece genleşme kabından değil, radyatör kapağından da tam olarak doldurmayı unutmayınız, genleşme kabındaki su tam olarak eksilen suyun hepsini tamamlamayabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dediğiniz doğru aracı ilk çalıştırmada geç alıyor marşı hatta iki seferde çalışıyor ama ilk çalışmada ondan sonrakilerde ise sıkıntı olmuyor daha araç yaklaşık bir yıldır bende bende hiç hararet yapmadı ama öncesini bilmiyorum tabi ilginize çok teşekkür ederim arkadaşlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.