Jump to content

3. Nesil Mazda3 Egzos Sesi

ilhan mercan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

aracın ilk çalıştığı zamanki egzos sesi fazla çıkmaktadır.Bu bir özellik mi,yoksa anormal mi?motor çalıştıktan 1 dk sonra (yaklaşık olarak) ses normale dönüyor.düşünceleriniz nelerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın ilk çalıştığı zamanki egzos sesi fazla çıkmaktadır.Bu bir özellik mi,yoksa anormal mi?motor çalıştıktan 1 dk sonra (yaklaşık olarak) ses normale dönüyor.düşünceleriniz nelerdir.

Bu durumun normal olduğunu araç kitapçığında belirtmiş zaten parkta iken gaza bir iki kez kuvetlice basarsanız hemen kayboluyor. Motor aşınmalarının %80 ilk soğuk motorda oluyor bu durumu önlemek için Mazda'nın geliştirdiği bir ısıtma sistemi. Sorun yok yani

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

soğuk motorda , parkta iken gaza bir iki kez kuvvetlice basarsanız, 

motor aşınmalarının olduğu o    %80 lik   oranı   %800 lere taşırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ufuk hassastır bu konuda :D Şaka bir yana ben o devir 1500 ve altına inmeden aracı yerinden oynatmamaya özen gösteriyorum ve evet ilk Çalışmada normale nazaran otomatik jikleden dolayı biraz fazla da olsa tatlı bir sesi var guzuların :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şaka bir yana ben o devir 1500 ve altına inmeden aracı yerinden oynatmamaya özen gösteriyorum ve evet ilk Çalışmada normale nazaran otomatik jikleden dolayı biraz fazla da olsa tatlı bir sesi var guzuların :)

Gerçekten ben de çok seviyorum aracın sesini , ayrıca araca kim binse bu ne kadar güzel bir ses demeden inmiyor arabadan.  ;D  

Aracıda da ilk çalıştırmada mutlaka devir inene kadar beklenilmesi yazılmış neredeyse tüm forumlarda yurtdışındakiler dahil :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sesin egzozdaki zararları gazların atımı için olduğunu okumuştum kitapçıkta. Ayrıca eğer aceleniz varsa yüksek devir çevirmeden ilerleyebilirsiniz diye yazıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...