Suleyman_46

1. nesil Mazda3 Sunroof bozuldu

Umarım konu yeri doğrudur. 2007 model siyah bir mazda 3 aldım. Nasip oldu ve ilk  arabamı aldım şükür. Ama gel gelelim garip belalar peşi peşine buluyor beni. Desem ki saftirik bir şekilde incelemeden anlamadan aldım arabayı, o da değil. Önceden hiç bilinmeyecek şeyler çıkıyor. Rabbim beterinden saklasın diyorum kafaya takmıyorum pek. Her hayrın ardında bir şer, her şerrin ardında bir hayır olabilir sonuçta. Neyse lafı uzatmadan konuya gelelim.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere sunroof dişlileri sanırım gitti. tuşlara bastıkça tak tak tak sesler geliyor. elimle zar zor kapattım. Servise gittiğimde söyleyecekleri şeyleri şimdiden duyar gibiyim; 'Abi bu gitmiş komple değişmemiz lazım masrafı dünya kadar...' Yardım edin lütfen üstadlarım. Gelen sesler aynı bu videodaki gibi;

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Anladığım kadarı ile mekanizmada sıkıntı olmuş. Eğer takım olarak satılmıyorsa , sadece değişmesi gereken parça değişebiliyorsa çok da maliyetli olmayabilir.

Suleyman_46 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O kadar sıkıntı yapmayın, iyi bir usta sıkıntınızı giderir. Sizin de dediğiniz gibi dişli sorunu var muhtemelen.

Suleyman_46 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim hızlı cevaplar için :)  Dert etmiyorum, dediğim gibi, her işte bir hayır vardır. Tatmin edici bilgiye ulaşamadım konuyla ilgili. Yabancı sitelerde bazı şemalar falan var ama oradan anlamak zor. Tavanın döşemesi sökülecek galiba. Nereden nasıl sökebilirim bilgi bulabilsem, ufak tefek şeyler elimden gelir şükür, dişli değişecekse ben de halledebilirim diye düşünüyorum. Usta dediğimiz adamlar da muhtemelen ilk defa sökecekler tıpkı benim gibi tecrübesiz olacaklar. O yüzden ben çözme düşüncesindeyim. Bu anlamda, tecrübesi olan varsa yardımınız rica ediyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu resim yardımcı olabilir. Bir çok parçadan oluşuyor. Dişliler kayan mekanizma içinde ise ( 69840A ) 300€ civarında bir masraf çıkabilir :(

3B17901.GIF

Suleyman_46 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Peki yeni kasalarla aynı parçalar mı kullanılıyordur?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.