gabrieltr

Mazda 323 HB Far Senkron Sorunu Video İçeride

Arkadaşlar Merhabalar arabmı 2 hafta  aldım çok şükür hayalime kavuştum :)

yanlız bi sorunum var araç soldan hafif darbe yemiş ve farları açıp kapatan demir kolları gevşek ve farlar senkron şekilde kapanmıyor şimdi mazdaylada sanayiye yanaştığım zaman parça sorunu onu geçtim yapacak adam bulmak zor 

açıkcası bunu mazda servisine götürdüm adam kaportacıya gitmen lazım dedi gitmedim

farlar senkron şekilde kapanmıyor farı hareket ettiren dirseklerin birleştiği yerlerin biri telle tutturulmuş ve sağ farın demiri yerinden oynamazken sol farınki neredeyse dirseklerinden kurtulup daire çizecek 

birde açılıp kapanırken gıcırtı yapıyor sol far

farı kaldıren dirsek demirlerini bulabilirmiyiz komple takım olarak far hariç birde dirsekleri dirsek diyorum ama u farı hareket ettiren sen demirler kollar da denilebilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bahsi geçen far robotunun kolarında boşluk olmamalıdır, buradaki plastik segmanları temin edip yenilemelisiniz eğer hala bir düzensizlik varsa bu kez farklı alternatifleri denememiz gerekir.

Çıkmacılara ve yetkili servise sor vardır muhakkak.

ressam ali bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynı sıkıntı benim sag fardada var tam olarak kalkmıyor onun için aşagıyı gösteriyor konyada yapacak düzgün biyer bulamadım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.