Jump to content

91 Mazda 626 Kalorifer bölümü led aydınlatma

Mursel_Balci
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar.

Kalorifer bölümünün aydınlatmasını da nihayet bitirebildim. tahminimden biraz daha uzun sürdü. ilk yaptığım da homojen bir ışık dağılımı yakalamak için bayağı uğraştım istediğim gibi olmayınca ışıkları üst ve alt kısımlara yerleştirdim ve istediğim sonuca ulaştım.

düğme kısımları normalde ışık geçirmeyen bir yapıdaydı. onlarında ortadaki beyaz kısımlarını oyup içine beyaz pleksi yerleştirdim. bayağı bir zımpara kesme yontma vs işlemden sonra ışık geçecek kısımlarına etiket yapıştırıp boyadım ve etiketi söktüm. arka tarafından ise led yerleştirdim.

Ayrıca kalorifer bölümünün 4. kademesi çalışmıyordu. daha önce söktüğümde lehimin koptuğunu görüp yenilemiştim ama yine kopmuştu. kesin çözüm olarak vidalı bir sistem yaptım. şu an sorunsuz çalışıyor.

Ayrıca klimanın ac düğmesinin ışıklarını da değiştirip kırmızı yaptım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mürsel abi yine çok güzel iş çıkarmışsın. İç aydınlatmada el atacak bir yer kalmadı diye tahmin ediyorum. Bir önerim olacak;

Gece sürüşlerinde genelde insan aydınlatmanın şiddetinden rahatsızlık duyabiliyor. Tüm aydınlatma girişine ortak bir PWM'li dimmer bağlasan müthiş olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eline sağlık çok güzel,

bizim araçların bazı özellikleri gerçekten çok iyi dediğiniz gibi aydınlatmanın ayarı falan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel çalışma olmuş, eline sağlık, senin şu 626 yı yakından görmeyi incelemeyi çok isterdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel çalışma olmuş, eline sağlık, senin şu 626 yı yakından görmeyi incelemeyi çok isterdim.

teşekkürler,  yolunuz düşerse beklerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...