MAZDA55

2. Nesil Mazda 3 Cam - Sunroof Açma Düğmelerinin Aydınlatılması

2011 Mazda 3 ün, araç içindeki cam açma kapama, sanroof açma kapama, iç aydınlatma açma kapama düğmeleri karanlıkta görünmüyor. özellikle arka cam açma kapama düğmeleri akşamları bulunamıyor. üzerinde hiç bir ışık yok.

2010 mazda 3 lerin ilk çıkanlarında cam açma kapama düğmelerinde ışık vardı görmüştüm ancak bundan önceki 2010 ve şimdiki 2011 aracımda bu özellik yok.

şoför kapısındaki düğmelerde de ışık yok. akşam sanroof veya cam açmak istediğinde düğmeyi bulamıyorsun. 

buna nasıl bir çözüm üretilebilir. yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı problemi ben de yaşıyorum. Güzel bir işçilikle halledilebilir, ledler plastiğin içine düzgün bir şekilde gömülüp, üzerlerine deforme olmasını engellemek ve pisliğini kapatabilmek için şeffaf bir mika yapıştırılabilir. Mürsel Balcı isimli üyemizin 626'sına yapmış olduğu uygulamalar var. Onlara bir göz atmanı öneririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hiç mazda ya yakışmıyor.  neden böyle dolu bir araca bu kadar basit bir şeyi yapmamışlar anlamıyorum. mürsel balcının çalışmasını inceleyeyim. teşekkür ederim.

orjinal bir fosforlu yapıştırma bulsam düğmelerin üstüne yapıştırsam nasıl olur acaba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fosforlu yapıştırma da alternatif olabilir düşününce. İlk önce bir düpmede deneyip, tecrübe etmede fayda var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

güzel orjinal bir fosfor bulsam daha iyi olacak. çünkü düğmelerin içine yerleştirme işinden biraz çekiniyorum. samsunda çok ince işçilik yaptırabileceğim yer yok,

peki bu işi benden başka kafaya takan olmadı mı acaba,

başka çözüm üretenler oldu mu?  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dediğim gibi bir ustaya güvenip de vermek sıkıntı. Çok güzel de olabilir, düğmelerin içine edip bırakabilir de. Hep şikayet edilir ama kimse yukarıda yazdığım çekinceden dolayı el atmadı.

MAZDA55 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.