Jump to content

Şu Küçük Çizikler İçin Tavsiyeleriniz?

sahmelik
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kılcal çizikler pasta cila ile giderilebilir ama , taş vurukları ve göçükler malesef ; düzeltme, macun ve boyaya ihtiyaç duyar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Autokingde o tamponun o bölgeden çok daha büyük bir alanı boyarlar gibime geliyor. Çoğu mini onarıma girer diye tahmin ediyorum. Fakat galiba sütunlarda olanlar da var, oralara dokunmanızı hiç önermem. Eğer pasta cila ile azaltılabiliyorsa azaltırsınız. Yoksa pas varsa zımparayla alıp rütuş boya yapın kalsın öyle.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkdaşlar önerebileceğiniz güçlü çizik giderici var mı ???Benim yavru ceylanı da çizmişler aynadan orta kapıya kadar boya kalkmamış ama çizdikleri yer görünüyor... Ah zavallı mazdacım çok sakındığım için çöp battı galiba ... Daha garajım olmadan tövbe sıfır araç almam ..Bu arada renk  metalik beyaz arkdaşlar yanlış bir pasta cila almak istemiyorum kökten boyayı sökmeyelim sonra :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

yeni bir konu açıp konu kalabalığı yapmadan sorumu sorayım..malum memlekette yollarda mıcır oranı fazla olduğundan araç kaportasında içim acısada taş çarpması sonucu minik kalkmış boya alanları mevcut..bunlar için öneriniz var mı bir, ikincisi folyo kaplama işine nasıl bakıyorsunuz?? aracımın rengini çok seviyorum ama şu taş sıçrama işine çare bulmak lazım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni bir konu açıp konu kalabalığı yapmadan sorumu sorayım..malum memlekette yollarda mıcır oranı fazla olduğundan araç kaportasında içim acısada taş çarpması sonucu minik kalkmış boya alanları mevcut..bunlar için öneriniz var mı bir, ikincisi folyo kaplama işine nasıl bakıyorsunuz?? aracımın rengini çok seviyorum ama şu taş sıçrama işine çare bulmak lazım..

Folyo kaplama olayı güzel, güzel olduğu kadar kullanışlı, kullanışlı olduğu kadar da tuzlu. Canım guzuyu öyle merdiven altı folyo kaplayan bir yere veremezsiniz. 2 yıl öncesinde forumda bir arkadaşım yapmıştı. Bildiği, güvendiği bir yerde tanıdık aracılığı ile yaptırmışı. 2500 lira gibi bir bütçeyle yaptırmıştı sanırım.

Ama günümüzde şeffaf folyoda kaplıyorlar. Aracınızın orjinal rengi değişmeden. Yada kısmi kaplatabiliyorsunuz. Örneğin ben sadece ön kaputu kaplatmıştım. Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali. :)

Bu da konusu arkadaşımın.

http://www.mazdaclubtr.com/topic/14761-t%C3%BCrkiyede-tek-mat-k%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1-al%C3%BCminyum-mazda-3-impressive/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Folyo kaplama olayı güzel, güzel olduğu kadar kullanışlı, kullanışlı olduğu kadar da tuzlu. Canım guzuyu öyle merdiven altı folyo kaplayan bir yere veremezsiniz. 2 yıl öncesinde forumda bir arkadaşım yapmıştı. Bildiği, güvendiği bir yerde tanıdık aracılığı ile yaptırmışı. 2500 lira gibi bir bütçeyle yaptırmıştı sanırım.

Ama günümüzde şeffaf folyoda kaplıyorlar. Aracınızın orjinal rengi değişmeden. Yada kısmi kaplatabiliyorsunuz. Örneğin ben sadece ön kaputu kaplatmıştım. Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali. :)

Bu da konusu arkadaşımın.

http://www.mazdaclubtr.com/topic/14761-t%C3%BCrkiyede-tek-mat-k%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1-al%C3%BCminyum-mazda-3-impressive/

peki bu folyo kaplama işi sonrası ruhsata işleme olayı devam ediyo mu? şeffaf folyoda da var mı ruhsata işleme zorunluluğu?

malum buralarda güvenip de işin ehli usta bulup folyo kaplatmak imkansız gibi kaldı ki memleketim elazığda da durum öyle bu işlem için önerdiğiniz firma şehir vesaire var mı? 

biraz fazla soru oldu ama :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki bu folyo kaplama işi sonrası ruhsata işleme olayı devam ediyo mu? şeffaf folyoda da var mı ruhsata işleme zorunluluğu?

malum buralarda güvenip de işin ehli usta bulup folyo kaplatmak imkansız gibi kaldı ki memleketim elazığda da durum öyle bu işlem için önerdiğiniz firma şehir vesaire var mı? 

biraz fazla soru oldu ama :)

Şimdi renk değiştiği zaman %100 ruhsat güncellemesi yapılıyor.

Ama şeffaf folyoda buna gerek var mı. Benim şahsi fikrim yok. Çünkü renk değişmediği gibi, anlaşılmıyor bile.

Bulunduğunuz bölgede üzgünüm bildiğim yada önerebileceğim bir yer yok. Ama bir Ziebart, Sonax, Meguiars şubeleri her halükarda bu merdiven altı iş yapanlardan. Kat ve kat üstündür....

Büyük şehirlere seyahatleriniz oluyorsa daha kolay halledebilirsiniz. Erzurum'da bizim Mustafa var. Bilmiyorum belki o biliyor olabilir size yakın bir yerler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi renk değiştiği zaman %100 ruhsat güncellemesi yapılıyor.

Ama şeffaf folyoda buna gerek var mı. Benim şahsi fikrim yok. Çünkü renk değişmediği gibi, anlaşılmıyor bile.

Bulunduğunuz bölgede üzgünüm bildiğim yada önerebileceğim bir yer yok. Ama bir Ziebart, Sonax, Meguiars şubeleri her halükarda bu merdiven altı iş yapanlardan. Kat ve kat üstündür....

Büyük şehirlere seyahatleriniz oluyorsa daha kolay halledebilirsiniz. Erzurum'da bizim Mustafa var. Bilmiyorum belki o biliyor olabilir size yakın bir yerler. 

yakın zamanda istanbula gitme durumum var orada yaptırabilirim..elazığda da sonax varmış çok güvenmesemde gidip konuşmakta fayda var..cevaplar için ayrıca teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Taş ve çakıl çarpmasına boya dayanamıyosa folyo nasıl dayanacak, folyoyla baraber göçük olur gene, bence ön kısımdan belli yerleri şeffafla kaplayın ve öndeki arabaları fazla yakından takip etmemeye bakın, ufak vuruk ve çizikleri engellmiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Taş ve çakıl çarpmasına boya dayanamıyosa folyo nasıl dayanacak, folyoyla baraber göçük olur gene, bence ön kısımdan belli yerleri şeffafla kaplayın ve öndeki arabaları fazla yakından takip etmemeye bakın, ufak vuruk ve çizikleri engellmiş olursunuz.

Ön tamponumda ve kaputun yarısına kadar şeffaf folyo kaplı. 2011 yılından bu güne kadar kullanıyorum. Bu güne kadar bu bölgede 1 tane taş vuruğu, çiziği oluşmadı. Çok mukavemetli bir malzemeden yapılıyor olsa gerek. Pişmanlığım tüm kaputu kaplatmamış olmam. Kaputun ön kısmından yarısına kadar folyo kaplı. Diğer yarısında çizigler, taş vuruklarından mini çukurlar var. Ama folyonun olduğu bölge tertemiz....

Az çok biliyorsun çok geziyorum. Bu gezilerimde çok bozuk yollara da giriyorum. Bu güne kadar çok faydasını gördüm. Ta ki Bu Antalya seyahatime kadar hiç sorun yaşamadım. 41 derece sıcaklığı gördüğüm Antalya'da hem güneşin hem motorun sıcaklığı ile. Birde üzerinden 4 yıl geçmiş bir malzeme. Bu süreçte yağmur, çamur, kar, buz, tipi, dolu, sıcak bir sürü etken faktöre maruz kaldı. Mıcır dolu olympos yolunda, karşı yönden gelen çok hızlı bir araba. Bayağı büyük bir mıcır fırlattı ön kaputa. O esnada folyoya zarar verdi. O bölgede şimdi folyoda yırtılma oldu. Aşırı sıcaktan deforme olduğu için. Ve bunun üzerine mıcırda çok hızlı geldiği için folyoyu yırttı. O taş kaputa değilde cama filan gelseydi büyük ihtimal çatladabilirdi camımı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu kadar sağlam olucağını tahmin etmiyodum, o halde yeni araçların ilk başta yapması gereken işlerden biri desenize.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu kadar sağlam olucağını tahmin etmiyodum, o halde yeni araçların ilk başta yapması gereken işlerden biri desenize.

Sıfır araç almış olsam, hiç ama hiç tereddüt etmeden yaptırmak isteyeceğim ilk şeydir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şeffa folyo nasıl bir şey bir resmi varsa rica edeceğim

Abi şeffaf olduğu için fotoğrafını göstermem biraz zor olacak. :D

gallery_5155_13_349053.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şeffa folyo nasıl bir şey bir resmi varsa rica edeceğim

Ama arşivden senin için buldum bir tane. :) Bu karede filmin olduğu yerler gayet açık ve net anlaşılıyor kirden pastan çamurdan dolayı. 

gallery_5155_13_59979.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şeffaf folyo gerçekten gerekli bişi, geçenlerde uzun yola gittiğimde önümdeki kamyonun taş fırlatmasıyla kaput üstünde göçükler ve boya çıkması oldu :( Kaplama olaydı hiç böyle şeyler olmayacaktı :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...