berkay26

Mazda3 alacağım fikir alıyorum herkese teşekkürler

Arkadaslar öncelikle merhaba.Adım berkay Eskişehirliyim öğrenciyim.Ailecek mazda 3 araba almaya karar Verdik. Bir araç bulduk mazda3 1.6 touring 2010 model araç 90binde araçta prince marka yağlamalı lpg var.İlk kullanımdan önce opsiyonel olarak hız sabitleyici ve arka park sensörü taktırmış.4 adet kışlık 4adet yazlık michelin energy saver lastik var.Adam fiyata 43.000 TL dedi sizce fiyat uygun mu?Cevap veren herkese tesekkürlerimi sunarım. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Var mı fotoğraflarının ve satıcı açıklamalarının olduğu bir link?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1 hafta önce 2010 mazda 3 otomatik touring prins lpg yağlamasız kitli 42bin e anlaşarak takasla aldım. Kışlık lastik vermedi.

Bu aracın ise hem yağlamalı prins kiti (valve care montaj dahil 800 tl) var, hız sabitleyici (500 tl) var, kışlık lastikleri (en az 500 tl) var. Araç temizse hiç beklemeyin alın. 

LPG nin kaçta takıldığını öğrenin bir de. Yeni takıldıysa gönül rahatlığıyla alın, yeni değilse de bir baktırın motorun durumuna.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracın 2. sahibiyim, 2013 nisanda prince marka LPG (yağlama sistemli) taktırdım(3000 TL).Yakıtı gayet ekonomik. 20-23 kr civarında. 2015 mayısa kadar muayenesi var. standart donanımlara ek olarak ilk kullanımdan önce orjinal olarak ekletilmiş HIZ SABİTLEYİCİ ve PARK SENSÖRÜ mevcuttur. Ses yalıtımı için alt kaplama yaptırılmıştır. Ön kaput ve çamurluklarda taş sıçrama ve çiziklere karşı şeffaf kaput filmi vardır. Lastikleri yeni (mıchelin energy saver). tüm bakımları yetkili serviste (Ankara OPAN) yapılmıştır ve evrakları mevcuttur. Hasar kaydı olarak görünen Sağ arka çamurlukta avuç içi kadar bir boyası var (550 TL önceki sahibinden), Birde ön cam değiştirdim taş sıçrama sonucu çatlak oluşmuştu (kasko kapsamında değiştirildiği için hasar kaydında görünebilir). Ufak tefek tampon çizikleri haricinde Başka herhangi bir boya veya değişeni yoktur. 90.000 bakımı yapıldı.

Aracı 2 yıldır kullanıyorum ve kesinlikle çok memnunum, ev aldığım için nakit ihtiyacından dolayı model düşürmek amacıyla satıyorum.

Pazarlık payı vardır. Düşük model hb otomatik mazda, golf ve focus gibi araçlarla takas düşünülür.

SATICININ AÇIKLAMASIBU ARKADASLAR ANLAŞTIK ADAMLA CUMA GUNU ALIYORUM ARABAYI HERKESE TESEKKURLER BU ARADA ARABANIN RESİMLERİNİ NASIL ATACAĞIM FORUMDA YENİYİMDE

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

LPG li araçta aracın kaç kilometredir LPG'de kullanıldığı önemli. Yağlı sistem de olsa Mazda'ların hatalı montaj ve kullanımlarda sıkıntı yaşadığını biliyoruz. Bu sebeple almadan önce araca muhakkak kompresyon testi yaptırmanızda fayda var.

Şu an zamanım olmadığı için linklerini koyamadım ama bununla alakalı bir çok makale ve konu var sitede.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araç güzel gözüküyor, yine de ustaya baktırmakta fayda var. 

Aracına gözü gibi bakandan araç alınır. Ama nasıl kullandığına da bakın, yağını suyunu kontrol ediyor muymuş bakın. Sürüşüne bakın. LPG ne zamandır takılı onu öğrenin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracı ustalara gösterdim ekspertize soktum herhangi bir kazası belası yok cuma günü adam muayenesini yaptirip bana teslim edecek.Sürüşüde çok güzel.Lpg yi 2013 nisanda taktirmis muhtemelen km 50.000 veya 60.000 de takılmış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir araç, rengi de güzel. Aldığınız gibi bir ağır bakım yaptırır 4 sene kafanız rahat binersiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Far yıkama kapağını nerden bulabilirim bilen var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kompresyon testini yaptırdın mı ? Tekrar sorayım zira araç riskli bölgeye gelmiş 30 - 40 bin km olmuş LPG takılalı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Far yıkamanın kapağı kırılmış içindeki mekanizmada bisey yok ama kapağı lazım sağ ön

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.