cicub

1. nesil yol bilgisayarı hiç 0 değeri göstermiyor

selam arkadaşlar bununla alakalı başka bir konu varmıydı hatırlıyor gibiyim ama bulamadım herneyse.. aracın yol bilgisayarı yokuş aşağı giderken filan ayağımı gazdan çektiğimde sıfır göstermiyor en düşük 1L/100km gösteriyor.. bunu yaşayan, malumatı olan var mıdır ? teşekkürler..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2010 modelini kullanıyorum, yokuş aşağı falan "0" gösterdiği oluyor. Sizde durum nasıl bilmiyorum, sizin modelden kullanan arkadaşlar yazarlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Toyotalarda yakıt kesicinin başlangıç devri 2200 rpm, bitişi 1000 rpm dir. Mazdalarda nasıl bilmiyorum.

Eğer yakıt kesicinin başladığı devirden düşük bir devirde gazı bırakırsanız gazı kesmez. Bir de otomatiklerde yakıt kesiciye girebilmesi için bir süre geçmesi gerekiyor. %6 eğimden fazla olan yollarda giderseniz ve gaza hiç basmazsanız gösterge bir süre sonra 0 lt gösterecektir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Toyotalarda yakıt kesicinin başlangıç devri 2200 rpm, bitişi 1000 rpm dir. Mazdalarda nasıl bilmiyorum.

Eğer yakıt kesicinin başladığı devirden düşük bir devirde gazı bırakırsanız gazı kesmez. Bir de otomatiklerde yakıt kesiciye girebilmesi için bir süre geçmesi gerekiyor. %6 eğimden fazla olan yollarda giderseniz ve gaza hiç basmazsanız gösterge bir süre sonra 0 lt gösterecektir. 

vallahi hocam gitmişliğin varmı bilmiyorum ama , dilovası rampasında (yaklaşık 4-5 dk sürekli iniş) gazı bıraktım sürekli 1.0 gösterdi.. sürdüğüm hemen her araba bırakın öyle bir eğimi , düz yolda bile gazı bırakınca hemen sıfır gösteriyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lpg var mı cicub? Benzinde sıfır gösteriyordur belki

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lpg var mı cicub? Benzinde sıfır gösteriyordur belki

yok hocam lpg yok.. tamamen orjinal ve yetkili servis bakımlı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

vallahi hocam gitmişliğin varmı bilmiyorum ama , dilovası rampasında (yaklaşık 4-5 dk sürekli iniş) gazı bıraktım sürekli 1.0 gösterdi.. sürdüğüm hemen her araba bırakın öyle bir eğimi , düz yolda bile gazı bırakınca hemen sıfır gösteriyor..

Dilovasından geçtim de mazda ile geçmedim :) aankaraya gidip geldim, Bolu tünelinden 3 defs geçtim. Hepsinde gazı bırakınca hemen kesmiyor bende. Yavaş yavaş azalıyor. Yağlı olduğu için şanzıman sanırım bir süre daha çeviriyor enteresan bir durum. Ama ankara can kurtaran tepesinden sonra aşağıya saldığımda bir süre sonra sıfırı görüyordum. Hız azalmaya başlayınca yakıt yakmaya başlıyordu. Ama eğimde de yakıyor, yakmaması için eğimde kendisinin hızlanabilmesi gerektiğinde yakmıyor. Acaba bir de manuel mi denesek. Yokuş aşağı kesmezse bir alt vitese atarak ekonomi yaptırabilecek miyiz? :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hmm.. valla ne bileyim hocam dilovası baya bi uzun rampa.. acaba daha mı uzun süre gaza basmamak gerekiyor sıfırı görmek için bilemedim ? :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

en düşük 0,6 görmüştüm kendi aracımda :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

en düşük 0,6 görmüştüm kendi aracımda :)

hmm demekki activematic şanzımana özel bir durum bu.. tam olarak sıfır göstermesi için baya bi süre gerekli galiba.. başka kullanıcılar da tecrübelerini yazarsa netleşir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.