Jump to content

Yeni Mazda CX-3 Fiyat Listesi Açıklandı

MazdaClubTR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yeni Mazda CX-3 Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatları Açıklandı ;

• Motion 1.5L SKY-D Düz Vites 4 x 2 75.800
  • Reflex 1.5L SKY-D Düz Vites 4 x 2 80.800
  • Motion 1.5L SKY-D Otomatik Vites 4 x 4 83.500
  • Reflex 1.5L SKY-D Otomatik Vites 4 x 4 90.000
  • Power 1.5L SKY-D Otomatik Vites 4 x 4 92.000
  • Power 1.5L SKY-D Otomatik Vites 4 x 4 Beyaz Deri 96.400
  • Power Sense 1.5L SKY-D Otomatik Vites 4 x 4 95.500
  • Power Sense 1.5L SKY-D Otomatik Vites 4 x 4 Beyaz Deri 99.900

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

reflex ve power arasında 2.000 TL fark olması şaşırtıcı. umarım donanım olarak farkları bu kadar küçük kalmaz.

• Reflex 1.5L SKY-D Otomatik Vites 4 x 4 90.000
  • Power 1.5L SKY-D Otomatik Vites 4 x 4 92.000
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizel miydi bunlar? Dizel, 4x4 ve vergi dilimi uygunluğu bu aracı sattırır ancak üst paketlerde de 2 çeker opsiyonu gerekli bence. Güvenilir testçilerin incelemesini merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyatlar gerçekten çok uygun, hayırlı olsun. Paket çeşitliliği de gayet güzel. Özellikle baz modelde de otm. seçeneği olması çok güzel.

Ama paketlerin fiyat dağılımına anlam veremedim bende :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla bu fiyata deli gibi satar , birazdan gidip kendisini inceleyeceğim :D

bu arada fiyatlar benimde beklediğim gibi uygun oldu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Malum konumuza şöyle bir göz gezdirdim. Açıklanan fiyatlara yaklaşan arkadaşları tebrik ediyorum :)

Giriş Donanım      : 70 Bin

En Dolu Donanım : 99Bin.  :D

en düşük 79.500

dizel at 4*4 olan orta seviye bir model.89.900

bakalım ne derece yaklaşmış olacağız

en düşük 79.000₺

en yüksek 95.000₺ olur diye tahmin ediliyorum.

Not: Bu arada sadece Mazda3'lere zam gelmemiş. Bir yakınıma araba baktığımız için son 2 günde neredeyse bütün markaların bayilerini gezdim. Bütün markalarda 4-6 hafta içerisinde %1,5 - %2 zam yapıldığı ve çoğunda da önümüzdeki hafta tekrar %2 zam yapılacağı bilgisini aldık. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu fiyatlar yüksek diyen arkadaşlar lütfen Ford-Opel-Citroen-VW-Nissan güncel fiyatlarına bir baksınlar :D  Fiyatların çok uygun olduğunu görecekler..tabi mazda'yı bilenler...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mokka 1.6 Dizel 136 HP AT FWD Cosmo  91.50 TL. AWD power CX3 ile neredeyse aynı. Bu açıdan fiyat makul gibi. Gönül ucuz olmasını istiyor tabi. Led farsız ve 18'' lastik olmadan tat vermicek gibi. Bu yüzden beni aşıyor. 15.000 daha ucuz Mazda 3 power a tam yol devam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Küçük hacimli turbo motorlar üretmeden performans/tüketim korelasyonunun çözümü ne yazık ki yok.

Küçük hacimli turbo motorlar ise dayanım ve uzun ömür sorununu şu an için aşamıyor. Bu konuda atmosferik motorlar çok ilerdeler.

Türkiye vergilendirme meselesini motor hacmi değil beygi gücü üzerinden yapıyor olsa bu sorunlar ortadan kalkar.

Büyük hacimli atmosferik motorlar zaten performans/tüketim korelasyonu sorununu ortadan kaldırıyor.

ama sanırım beklenen devrim elektrikli arabalar üzerinden gelecek.

Örneğin tesla ( http://www.teslamotors.com/) bu sorunun tamamen çözmüş gibi. 100 bin dolara 700 beygirlik üstün performanslı araçlar üretiyor.

Mazda bence geleceğini bu alana yöneltmek zorunda. Skyaktif elbette büyük bir ilerleme ve sanırım yolun başında. Ancak elekrikli araçların gelişme ve hızı ve önünün açıklığına yetişmesi imkansız.

Şarj süresindeki sorun her geçen yıl biraz daha aşılıyor. 

Ttürkiye de otomobil üretmek istiyorsa bu bakir pazara adım atmalı. Hatta devlet desteğiyle Tesla bile satın alınabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün satış temsilcisi Nuri bey'in söylediğine çok kaparo alınmış fakat adet bu sene için 800 tl olacakmış.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayrıca ben bugüne kadar ne mersedes ne audi ne bmw nede ww vs gibi marka araçların motorlarının kısa vade de ömür tükettiğine şahit olmadım.olduysa da sınırlı sayıdadır eminim.

mercedes hariç diğer araç motorları için kullanat motor desek pek sorun olmaz sanırım.

aşağıdaki istatistiki verileri incelemek faydalı olabilir

https://www.ottopot.com/blog/en-az-ariza-yapan-araba-markalari_18

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Turbo beslemeli motorlardan bahsediliyor ama gözden kaçan bir nokta var. Sıkıştırma oranı. Mazda SKYACTIV  motor ile aslında turbo beslemenin zor olduğu bir alana girmiş oldu. SKYACTIV-G motorun özelliklerini  okursanız bu oranın kendi içinde bir çok zorluklara sahip olduğunu görürsünüz. Bunların başında da Vuruntu gelir.

Bu motora turbo besleme eklemek mümkün mü onu ileride Mazda3 MPS çıkartılırsa görüyor olacağız ama şu şartlarda bunu yapmanın yolu sıkıştırma oranı ile oynamaktan geçiyormuş gibi geliyor ki o da bana göre bu motoru SKYACTIV motor olmaktan çıkartır. Ya da SEMI-SYACTIV olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyatlar gerçekten makul iyi rakamlara ulaşacaktır satışta..

800 adet kota varmış. Mazda'nın yeterli satış rakamlarına ulaşamamasının nedenlerinden biri de bu. Türkiye kotası sınırlı. Mazda'nın dünya çapındaki üretimi de sınırlı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

800 - 1000 arası getirilebileceği konuşuluyor. Getirildiği kadar satar bu araba..

Bu arada bir soruyu da açıklıkla sordum Mazda'ya. Bu fiyatlar lansman fiyatı mı ? Bir süre sonra bir zam düşünüyor musunuz diye. Hayır dediler. Eğer kurda ciddi bir değişiklik olmazsa bu rakamları tutmayı düşünüyoruz  diyorlar. İnşallah kurda bir değişim olmaz da rakamlar bu seviyelerde kalabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Mehmet Özdemir
      Yazan: Mehmet Özdemir
      İstanbul Auto Show'a çok az bir zaman kaldı. Bildiğiniz gibi Mazda CX-3, Türkiye'de ilk defa bu fuarda görünecek. Ondan sonra da fiyatları belli olacak diye düşünüyoruz.

Bundan birkaç ay önce en yüksek donanımlısının 100 bin TL'nin altında bir fiyatla satılacağına dair haberler vardı. Dövizdeki aşırı artışı da göz önünde bulundurduğunuz tahminleriniz ne yöndedir?

Fiyat tahmini yapmadan önce donanım paketlerini açıkladığımız Mazda CX-3 Donanım Paketleri yazımızı okumanızda fayda var.

• Yeni Oluştur...