Jump to content

Araç İçi Kamera Sistemleri

S.Halilduru
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2016 yılında 75 €'dan 30 €'ya düşmüştü . 11 Nisan 2018 tarihi itibariyle 22 € limit olarak belirlendi ve Resmi gazetede yayınlandı.

Limit aşımı vergi bedeli için şu cümleye yer verildi;

"1.500 €'yu geçmemek koşuluyla ,posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen eşya için 22 €'yu,kitap için 150 €'yu aşan eşyanın değeri üzerinden; kitap için %8 ,özel tüketim eşyaları için %20 vergi alınacağı belirtildi"

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3/5/2018 at 11:55, Seriatsu :

şuana kadar aldığım hiç bir şey gümrüğe takılmadı. :)

sanırım biraz şans işi bu durum

Bir arkadaşımın arkadaşı gümrükte çalışan ya da olaya girmiş birisi. Dediği şu: Abi o kadar çok kargo var ki hemen hepsi üzerinde yazan ürün açıklaması ve fiyata göre değerlendirilip geçiş veriliyor fakat "rastlansal" olarak bazı ürünler inceleniyor ve eğer şüpheli bulunursa alıcıdan harcama belgesi (ödeme miktarına ilişkin bir ibraz) isteniyor. Eğer alıcı paket üzerindeki rakamı ispat edemezse gümrük bedeli isteniyor.

Şahsen önceleri AliExpress ya da GearBest'teki gönderene tembihlerdim fiyat konusunu. Zamanla bu davranışın yanlış gelmeye başladığını hissettim ve bir uyarıda bulunmaz oldum. Gerçi zaten genellikle ucuz şeyler alıyorum. Artık ta oradaki satıcılar bizim gümrüğün huyunu bildikleri için saçma derecede düşük rakamlar yazabiliyorlar hâlâ.

En son Cam ve Ayna Katlama Modülünü aldım. Pakete 40 mı 45 dolar mı ne yazmış gönderen. PTT'ten aradılar tabii, borcu var diye. Gittim 40 TL. falan ödedim de aldım paketimi. Sıkıntı yok, yüksek vergiye alıştık. 40 lira ne ki? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında mesele o parayı ödemek değil. İstanbul'da ben en son gümrüklü gönderi aldığımda anadolu yakasından Cevizlibağ'a gitmiştim. Posta gümrüğü oradaydı ve başka yerde işlem yapılmıyordu. Dolayısıyla bana çektirdikleri gidiş-geliş yol masrafı + zaman aldıkları 20-30 tl den çok daha değerli.

Bende bu yüzden uzun zamandır 15-20 usd veya eur yi geçen ürün siparişi vermiyordum. Ben bu ürünleri yurt dışından almaya başladığımda aliexpress, gearbest filan ortada yoktu ebay den benim gibi ürün alan da TR de çok azdı.

İşin şu anda geldiği nokta ise gerçekten bir patlama çünkü çalıştığım plazanın girişinde her gün aliexpress den sipariş verilmiş bir sürü paket görüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Aliexpress’ten mai 70 pro aldım. Sd kart olmadan 300 liraydı. Alırken de şüphem vardı, bakan “o zarfların içinden çıkanlar neler neler” demişti :) ama ürün 2 haftada hiçbir kargo-gümrük ücreti ödemeden elime geçti. Bugün de taktım. Hattı sigorta çoğaltıcı ile kutudan aldım. Kameranın usb kablosu oldukça uzun ve giriş yönü doğru seçilmiş. A sütunundan geçirip tavan döşeme boşluğundan geçirip dikiz aynasının kutusunun içine sokarak kabloyu kameraya ulaştırdım. Şöför mahalinden kamera gözükmüyor bile  bence iyi oldu :)

8173557D-A442-4497-A8FE-EEFF6E5164E5.jpeg

1F61028D-DBB4-41A5-8D56-DEFCDEB35B31.jpeg

7351044D-4AA4-47F8-8378-13E19A25C176.jpeg

208C5D2A-D7F7-42CF-8DAD-6E2156E2B36E.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 numara bir kamera. 

Montaji kolay, kamera sırıtmıyor, görüntü ve ses kalitesi çok iyi, anında resmi & videoyu telefona aktarmak çok işlevsel.

Aracımda multimedya olmasaydı, ön amblemin içine oturan kamera yerine bunu alırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, quiteguide :

10 numara bir kamera. 

Montaji kolay, kamera sırıtmıyor, görüntü ve ses kalitesi çok iyi, anında resmi & videoyu telefona aktarmak çok işlevsel.

Aracımda multimedya olmasaydı, ön amblemin içine oturan kamera yerine bunu alırdım.

Diğerlerinde var mı bilmiyorum da kutudan elektrostatik jelatin çıkıyor. Önce cama onu yapıştırıyorsun. Ama yapışkanla değil. Kendiliğinden yapışıyor. Kamerayı da onun üstüne. Yani kamerayı sökeyim desen hiç iz kalmadan anında alıyorsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, quiteguide :

Bir arkadaşın aracına taktık, jelatin mevcut.

Diğer kameralardan bahsettim hocam. Bunda zaten kutu içinden çıkıyor hepsinde vardır illa ki. 2 tane hem de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...