blackicx

2015 (Makyajlı) Mazda 6 Detaylı İnceleme

Bütçe olsa alacağım tek araç :)

Artık sizden öğreneceğiz 6'yı. Ben test ettiğimde de BMW sahibi baya bakmıştı 6'ya. BMW sahiplerini daha çok cezbediyor galiba :)

Gaz pedalı ve vitesi 320 ile kıyaslamışsınız 520'de de durum ayni :)

Yol tutuşu ve direksiyon hissini kıyaslanabilir misiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim Fotfiti, Evet BMW sahiplerini etkiliyor, sonuçta oda sürüş zevki odaklı bir marka. Direksiyon hissi çok direkt düşük hızlarda BMW 'dan daha yumuşak, yumuşak dediğim pamuk gibi değil tabi, tek elle sürmene imkan veriyor, ne yazıkki BMW 'da tek elle kullanmak mümkün değil düşük hızlarda da çok sert çift el şart. 110 km 'ye kadar her türlü virajları çok rahat alıyor, fakat 150 160'la girilen virajlarda ön taraftan dalgalanmaya başlıyor.

emekli bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Rica ederim blekiciks :)

Direksiyonda revize olmuş olabilir mi acaba. 2. Nesil 3 daha direk bir sürüşe sahip gibi gelmişti bana. Daha büyük olduğu için normal karşıladım :)

160 düşük değil mi? Ben 3'le 170'le çok rahat çizgiden çıkmadan tutunuyordum (sattım) . Yolun durumu ile ilgili olabilir mi? Lastik havaları? BMW'ye kıyasla ne söylenebilir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok yola çok iyi yapışıyor orası ayrı fakat slalom yaptığımda araba dalgalanmaya başlıyor. Direksiyon çok net ve direkt, zevki ayrı. BMW da 200 de dahi dalgalanma yok. Fakat at arabasında gibisin orası ayrı, ufacık taşı hissedersin. Seçim meselesi.

fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zaten Yeni nesil araçların çoğu at arabası gibi; büyük jant ve dar yanaklı lastik kullanımı esnemeyi büyük ölçüde azaltıyor, aynı şekilde yol tutuş artsın diye uygulanan sert süspansiyonlar ve guvenlik sistemleri aracın kokpitini sabit tutmak için herşeyi yapıyolar hal böle olunca esnemeyen, saga sola yatmayan kütük gübü arabalar çıkıyor meydana, bu sertlikten çok rahatsız olursanız 16 veya 17 konfor ebat jant - lastik seçeneklerinden birini tercih edebilirisiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yazıya bir düzeltme ekleyeceğim: Mazda da ön tarafta bas yok. Bose sistem müziğin daha canlı konser tadında duyulması üzerine inşa edilmiş. Centerpoint olarak geçiyor ve ayarlardan açıp kapatabiliyorsunuz. Belki o ayar istediğiniz ses kalitesini almanızı sağlayabilir :)

Centerpoint nedir?

https://globalpressroom.bose.com/us-en/pressrelease/view/1210

Merak edenler için müzik sistemi:

https://globalpressroom.bose.com/us-en/pressrelease/view/44

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bose sistemi konusunda memnun değilim; özellikle bas olarak istediğimi veremiyor. Ses konusunda çok meraklıyımdır, evime gelen arkadaşlar müziği açtığımda nerden geliyor bu ses diye merak eder sistemime bakarlar; Jamo kolon Marantz amfi kullanıorum, meraklıları bilirler. Ancak yine de aksesuar old için çok önemli değil, ayrıca Bose dış tasarım olarak ta (CD calar, hoparlör dışı) iyi olduğu için ok.

Balkan, ama Mazda 6 gibi bir araç aldın mı yıllarca kullanılacak araç o bir de ne kadar sport olursa olsun esasen genişlik ve konfor ön planda. Fakat 2012 nerde, 2015 nerde, yani yukarda değerlendirmesi yapılan 2015 2012'ye göre iyi görünüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

revivo ben ikisinide kullandım.yenisini defalarca test ettim kardeşim. çok rahat kıyaslama yapabiliyorum inan değecek bir fark yok.sadece tasarım farkı için o parayı asla vermem.

Bunu @Revivo73 abi kesinlikle ve kesinlikle anlamıştır, @Balkan abi.

Lakin ben şunu da anladım. @Balkan abi sana Türkiye'de alabileceğimiz arabada yok sanki. Dedik tam @Balkan abiye Hilux alıyoruz, o da elenenler arasına girdi.

Abi sende bir kararsızlık görüyorum ben. Yani Civic Hb'ten giriyorsun, Ticari Pikaptan çıkıyorsun. Vallahi forum ahalisi olarak senin için konu açtık. Senden çok biz yazdık desem yeridir. Ama o bile işe yaramadı sanırım.

bosphoruss9 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

civic hb ke gelince benim hb düşmanı hatun aldırmadı yoksa beğenmiştim ilhan... ayrıca günahımı alma beğenip alabileceğim arabaların listesini forumda yazmıştım ah ederim bak :)

Beğendiğin otomobilleri biliyorum abi. Mevzu beğenip, beğenmemek değil. İşin özü neticeyi merak ediyorum artık. 

Malum çok uzun zamandır, otomobilin yok. Ve satın almak için, uzun zamandır otomobil arıyorsun.

Merakla hangi otomobili alacağını bekliyor ve merak ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elinize sağlık. hayırlı olsun diyelim.

Makyajlı 6 'yı sadece Halit Bey teste aldı diye biliyorum;

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.