Jump to content

Mazda 3 Arıyorum

mavisec

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ertan merhaba,

Vermiş olduğun bilgiler yetersiz ! 

Nedenine gelince şöyle özetleyeyim. Mazda 3 arıyorum demişsin ama...

Ayırdığın bütçe ne kadar ?

1.Nesil Mazda 3'mü, Yoksa 2.nesil Mazda 3'mü ?

Sedan mı ? Hatchback mi ?

Yıllık yaptığın ortalama km nedir ? Bu bilgi olmadan benzinli mi, dizel mi, lpg'li mi tavsiyesini nasıl yapabiliriz ki ?

Dizelde otomatik vites seçeneği yok.

Tüm kriterleri dikkate almadan cevaplamamı istersen. Skyactiv Mazda 3 al derim.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısınız eksik bilgi olmuş

1.nesil mazda 3 sedan

yıllık km ye gelince keyfe keder gezerim ortalama veremeyeceğim eski aracimı 2 sene kullandım ilk yıl 10000 km yol yaptım 2 yıl 40000 km yaptım. Arada ise giderken kullanıcam izin günlerimde gezmek için kullanıcam.araca bakarken nelere dikkat etmeliyim ne yapmalıyım

özetle mazda 3 nasıl bir araç onu araştırıyorum

diğer japonlar hiç ilgimi cekmiyor ama mazda çocukluğumdan beri hep farklıdır bende

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bütçe yine belirtmemişsiniz. Ortalama 2.Nesil Mazda 3'ler 40.000 - 55.000.-Lira arası.

Benzinli bir Mazda 3'ün motorunda kolay kolay bir sorun yaşamazsınız.

Mazda'nın otomatik şazımanı, piyasada ki, en sorunsuz şanzımanlardan birisidir.

Lpg olayına girersek sadece Mazda'da değil, tüm otomobillerde türlü türlü sorunlarla kaşılaşabilirsiniz. Lpg'de işçilik, montaj çok önemli olduğu için. Lpg'li tercih edecekseniz, benzinli alıp kendiniz taktırın derim. 

Dizel Mazda 3'lerde bu güne kadar görülmüş en sık sorun, baskı balata sorunu. Yüksek torka maalesef dayanmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1. Nesillerin fiyatlari 23000 den başlıyor benim araştırmalarıma göre bende en fazla 30 32000 diye düşünüyorum

otomatik neden çok sıkıntılı

lpg konusunda haklısınız

2.nesil benim bütçemi aşar

bana 1. Nesil lazım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1. Nesillerin fiyatlari 23000 den başlıyor benim araştırmalarıma göre bende en fazla 30 32000 diye düşünüyorum

otomatik neden çok sıkıntılı

lpg konusunda haklısınız

2.nesil benim bütçemi aşar

bana 1. Nesil lazım

Pardon düzeltiyorum ben 2.nesil olarak anladım sizi.

Şanzıman en sorunsuzlardan birisidir yazmak istedim. Ama klavyenin azizliğine uğramışım. Mazda'nın otomatik şanzımanı sorunsuzdur. Şanzıman ve motor konusunda içiniz çok rahat olsun. Tabi bakımları zamanında, ve işin ehli kişiler tarafındna bakımları yapıldıysa.

Mazda Ozan var foruma üye. Onların ilanlarını takip edebilirsiniz. Necip veya Aykut tembihlerseniz kendilerine, size uygun bir araç geldiğinde iletişime geçebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abiler kardeşler yok mu mazda 3 bulamıyorum boya değişen takıntım yok aracın bakımı yapılmış olsun motor iyi olsun yeter

Mazdaozan

Uyar derseniz ben satıyorum, istediğiniz ustaya gösterebiliriz. herşeyiyle kefilim. sattıktan  3 ay sonrasına kadar. değerini bilen sahip olsun isterim. Son kuruşuna kadar değdi diyeceğiniz bir araba.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2.sahibinden-91.000-km-de-manual-mazda-3-214503426/detay/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPGli 2nci el her marka model araç icin risktir diye dusunuyorum. Satıcı dönüşümü yaptırdığı yeri belgelerse farkli tabi. Nam salmış yerler var çoğu şehirde. Yukaridaki ilandaki arac bence cok temiz gorunuyor. Sözde kalmayacak olan 3 ay garantiyi degerlendirmek guzel olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda3 birinci nesil alacaksanız öncelikle tercihiniz manual olsun. Malesef dört ileri otomatik hem seri değil hem çok yakıyor. Fakat manual daha seri ve yakıt konusunda 8.5 ortalama değere sahip. Alacaksanız makyajlı kasa almanızı tavsiye ederim. Dynamic full modelini almanızda sizin için artı ekstra güzel donanımları bulundurmaktadır. Zamanındaki rakipleri ile kıyaslarsanız donanım fazlalıklarını bariz şekilde görürsünüz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aykut abi teşekkür ederim ben 1. Nesil arıyorum 2. Nesil beni aşıyor

Bosphorus cothcu ve tuncali78 sizinle irtibata geçeceğim

ali Bey sizede bilg8lendirmeniz için teşekkür ederim

mazda ozan sizede teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.