Jump to content

Cırcır böceği sesi

Mutlu Tekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracım 2010 model, lpg takılalı 5bin km. olmuş, prins silverline kit takılı.

Fakat aracımda çok enteresan bir biçimde cırcır böceği sesi geliyor :D Regülatörden olduğunu düşünüyorum. Yolcu tarafından ön kısımdan geliyor sanki ses, regülatör de motor kaputunda en sol kısımda yolcu kısmına doğru montajlanmış.

15-20 dakikalık bir yolculuktan sonra ses gelmeye başlıyor ve gaz pedalına dokunurken ya da basmazken geliyor, fazla bastığımda ses kesiliyor, tekrardan sabit hızda gitmek için gaza dokunarak devam edince gelmeye başlıyor. 

Böyle bir ses neden gelir?

9.saniyeden sonra rölanti sesiyle birlikte tiz bir ses geliyor. Telefonda son ses açarak duyabildim, ama bilgisayarda son seste duyamadım nedense. Daha net tabir edecek olursak cır cır böceği ötüyormuş gibi bir ses. Buradaki usta! çok yardımsever olduğundan işimi çözemiyorum. Ankara'ya gittiğimde baktıracağım artık hem bu ses, hem de lpg tankının 30 lt den fazla almamasına.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Enteresandır kaputu kaldırıp dinleyince ses duyamıyorum. Enjektörlerden çıt çıt diye ses gelir. 

Bu ses sanki gaza dokununca küçük bir yerden geçmeye çalışan havanın çıkardığı ses gibi, ama kayış cıyıltısı gibi de bir ses. Benzine geçtiğim anda hiç bir ses kalmıyor. Lpgye alıyorum tekrar geri geliyor cıyıltı, cırcır sesi... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Son zamanlarda seste artış mevcut ve çok sinir bozucu. Cırcır böceğinin kesintisiz ve frekansi çok yüksek hızda ötmesi gibi bir sorun var. Ve neredeyse regülatörden geldiğine eminim. Ragülatörün böyle bir ses çıkarması nedendir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok hocam enjektör sesi bu.. Metal muhteviyatli enjektörler yapar o sesi.. Kalitenin sesi o :) .. Ucuz plastik enjektör yapmaz.. (LPG ustalarından öğrendiğim bilgilerden esinlendim)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Son zamanlarda seste artış mevcut ve çok sinir bozucu. Cırcır böceğinin kesintisiz ve frekansi çok yüksek hızda ötmesi gibi bir sorun var. Ve neredeyse regülatörden geldiğine eminim. Ragülatörün böyle bir ses çıkarması nedendir?

O halde sorunun çözümü için regülatörün değişmesi gerekli olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben kalitesiz lpg kitine razıyIm o zaman :D

Başka bir forumdan prins ustası ise regülatör basıncının düşürülmesi düzelmezse de başka bir.LPG geçiş deliği açılarak çözülebileceğini söyledi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim eski aracımda regülatör ses yapıyordu ama bu ses aracın gövdesine tutturuluş şeklinden kaynaklanıyordu. ustaya durumdan bahsettim regülatörü söktü bağlantı ayaklarına iki tane lastik pabuç takıp o şekilde yeniden takınca ses kesilmişti. belki regülatörün bağlandığı yer ses yapıyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun regülatörden kaynaklanıyor. Prins regülatörlerin belli bir serisi sıkıntılıymış. Yeterli miktarda lpg geçerken ses oluşturuyormuş. Bu da regülatör açılıp içine kesici bir aletle 2 kanal açarak halloluyor. Tüm sorun ve çözümü bu. 5 dk.lık iş bile değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...