Furkan Turan

1.Nesil Mazda3 Gösterge Işığı Zayıf Aydınlatıyor

Merhaba. Önceleri hiç dikkatimi çekmemişti. Akşam farları açınca hız göstergesi ışığı sanki çok zayıf yanıyor ve radyo göstergesi ışığı sönüyor. Ama farları kapatınca radio ışığı tekrar yanıyor ancak hız göstergesi ışığı yine aynı zayıflıkta yanıyor. Bir sorun var gibi geldi. Oto elektrikçiye bir göstersem mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Radyo ve saat ışığı farlar kapalıyken parlak farlar açıkken sönük yanar göz almaması için yapılmış normal yani.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence bir sorun var bende hiç öyle birşey olmuyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gece gündüz farkı. Geceleri sürücünün gözünü almaması için, düşük tona düşüyor. Gündüzleri ise güneşten ötürü, daha yüksek tona çıkıyor.

2.Nesil Mazda 3'lerde kadrarın solunda bir çubuk düğme var. Bu düğme bastırarak ve çevirerek ışığın tonunu manuel ayarlayabiliyorsunuz. Bilmiyorum 1.Nesil Mazda 3'lerde aynı düğme var mıdır ?

Selman bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aşağı yukarı kullandığım tüm araçlar aynı şekilde gündüz yanan ışıklar (orjinal radyo- saat vb) yani farlar açık değilken yanan ışıklar farlar yanınca daha sönük yanmaya başlar. eğer bu şekilde yanmasa gece çok parlak yanar. yada sürekli sönük yansa gündüz belli olmaz. kilometre ve diğer parkları yakınca yanan buton aydınlatmaları vs. ise araçta dimmer özelliği varsa onun sayesinde kısılıp açılabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracın bu sorununu oto elektrik ustasına göstermek için hafta sonunu bekliyordum ki dün akşam arabanın düğmelerini karıştırırken direksiyonun solundaki iki düğmenin ayarı ile oynadım ve fark ettim ki iki gün evvel eğlenmesi için sürücü koltuğuna oturttuğum oğlum ışık ayarı ile oynamış. Böylece şansımın yardımı ile sorun kendiliğinden hallolmuş oldu. ilginiz için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracın bu sorununu oto elektrik ustasına göstermek için hafta sonunu bekliyordum ki dün akşam arabanın düğmelerini karıştırırken direksiyonun solundaki iki düğmenin ayarı ile oynadım ve fark ettim ki iki gün evvel eğlenmesi için sürücü koltuğuna oturttuğum oğlum ışık ayarı ile oynamış. Böylece şansımın yardımı ile sorun kendiliğinden hallolmuş oldu. ilginiz için teşekkürler.

Sanırım verdiğim cevabı gözden kaçırdınız. Bahsi geçen düğmeyi size tarif etmeye çalışmıştım. Baştan beri bir sorununuz yoktu ki zaten. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gece gündüz farkı. Geceleri sürücünün gözünü almaması için, düşük tona düşüyor. Gündüzleri ise güneşten ötürü, daha yüksek tona çıkıyor.

2.Nesil Mazda 3'lerde kadrarın solunda bir çubuk düğme var. Bu düğme bastırarak ve çevirerek ışığın tonunu manuel ayarlayabiliyorsunuz. Bilmiyorum 1.Nesil Mazda 3'lerde aynı düğme var mıdır ?

Vardır, bulunmuş zaten hazırda.... :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.