abdyldz

İstanbul'da İyi Kaporta Hizmeti Veren Yetkili Servis Hangisi

Bu konuda 26 ileti var

0f5836bc1cf5cfef83c163f776b6db2a.jpg

4a8426609d0c2607534db7ddf79c0ad5.jpg

81caa49cf3a3c6d06cf2db9be441a839.jpg

5f2a46c599000b75d3ac641acf4c5e24.jpg

Arkadaşlar selam,

Bugün aracı kamyonetin kasasına taktım :( vaziyet ortada nasıl böyle şerit oldu diye sormayın. Ben aynayı çarpınca korna çaldım hareket etme diye o da yol istiyorum sanıp gaza basmasın mı :( neyse kabahat bendeydi kaskodan yaptıracağım ama yama gibi boya izi gözüksün istemiyorum. İstanbul içinde kaporta hizmeti iyi olan bir servis lazım.

ekennn bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun... :((

abdyldz bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun.. İlhan Abi de geçenlerde böyle bir şey yaşamıştı, Evo'ya götürmüştü aracını. Tamir edildikten sonra ben de gördüm aracı, son derece başarılıydı.

İlhan ve abdyldz bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Düzeltme ve rötuş için www.gocuksihirbazi.com

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kağıthane merkezde kardeşler oto var kemerburgaz caddesinde milli eğitimin karşısında çok iyi ustalar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende geçtiğimiz günlerde bir kaza yapmıştım. Gebze-Harem minibüsü sağımdan süsmüştü. Sağ ön kapı, arka kapı, arka çamurluk göçüp çizilmişti. 

X servisinin değişmesi lazım denen ön kapıyı. Evo servisi yaklaşık 10-15 dakikalık bir sürede onarmışlar. Arka kapım değişti kaçarı yoktu. Çamurluğum düzeltilerek, boyandı. Daha öncede hafif göçük ve çizikten dolayıda işim olmuştu Evo ile. Yapılan her bir işlemden memnun kaldım. Kaporta konusunda oldukça iyiler. 

abdyldz bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada sabah sabah, direk sizin sorununuza odaklanarak yazmışım. Öncelikli olarak geçmişler olsun, Allah beterinden korusun hepimizi.  :nazar:

Hiç canınızı sıkmayın, her şeyin bir çözümü var.

abdyldz bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada sabah sabah, direk sizin sorununuza odaklanarak yazmışım. Öncelikli olarak geçmişler olsun, Allah beterinden korusun hepimizi. :nazar:

Hiç canınızı sıkmayın, her şeyin bir çözümü var.

Sağolun, Allah hepimizi beterlerinden korusun. Aile bireylerinden birini trafik kazasında kaybettiğim için böyle şeylere fazla üzülmüyorum. Olduğu an insanın biraz içi gidiyor sonra hemen şükrediyorum. Olmasa daha iyi ama kaza olacaksa böyle olsun ;)
Mehmet Özdemir, kindness, İlhan ve 1 diğer kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

5b7e430172f36a031d5e0115c76241dd.jpg

21b3c031186d79dabac1fc7add9fad28.jpg

Arka tamponun renk farkına bakın, tamam benim tampon boyandı ama yetkili mazda servisinde boyandı ama autoshowdaki sıfır mazda6 da ki farkta gözle açık seçik farkediliyor. Evo yu denicem inşallah adam gibi boyarlar tamponu da kapıları da...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

En başta bu boya farkı sorununu da belirtin ki daha ilgili olurlar kanimca çok geçmiş olsun bu arada

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yeni boyayla eski boya arasında ister istemez fark olur. Eski boya zamanla ve çevresel etkilerle bir miktar rengini kaybeder.

Eğer tamponu veya kapıyı yeni boyatırsanız. Bu renk (ton) farkı kaçınılmaz. Çünkü araba boyarken eskitme teknolojisi bulunmadı henüz.

Bu duruma katlanmaktan başka çare yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yeni boyayla eski boya arasında ister istemez fark olur. Eski boya zamanla ve çevresel etkilerle bir miktar rengini kaybeder.

Eğer tamponu veya kapıyı yeni boyatırsanız. Bu renk (ton) farkı kaçınılmaz. Çünkü araba boyarken eskitme teknolojisi bulunmadı henüz.

Bu duruma katlanmaktan başka çare yok.

Dediğinize eyvallah, ama emin olun oto sanayilerde işini seven işine aşık, sallama iş yapmayan ehil ustalar vardır. incecik ayar yapıyor boyaya sac rengine tutturuyor, bunu yapabilen adamlar vardır sonuçta bu ton olayı bence. Ben eski mazda 323ümün çamurluğunu boyattım tamponunu boyattım bundan çok daha iyiydi. Ama servisler para odaklı ticari kuruluşlar... Salla geçsin modundalar

Bazen 323 ü özlüyorum, neden sattığımı hala anlamıyorum. Fıstık gibi arabaydı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dediğinize eyvallah, ama emin olun oto sanayilerde işini seven işine aşık, sallama iş yapmayan ehil ustalar vardır. 

Ee bu da doğru :)

Servisten servise de farkeder. araç garantisi bitene kadar 5 yıl servisteyiz artık. Honda da hangi servis iyi biliyorduk ama Mazda da deneye deneye bulacağız bakalım.

abdyldz bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Avrupa yakasında ben de evo ya gidiyorum. Ben de memnunum.

Bir de bi boya konusinda birebir tutturuyorlar dediğiniz şunu da yapıyorlar. Boyanacak parçayı boyayıp yanındaki parçayı da çoktan aza doğru boyuyorlar. Giydirme deniliyor buna, böylece fark hissedilemiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün aracı bıraktım, Cem bey aldı aracı servis müdürü. Pazartesi kaportacılar bakacaklar, kapı değişim olabilir dedi. Sac çok ince olduğu için düzeltme çok zor yapılıyor dedi. Bakalım ne sonuç çıkacak.

s.halilduru bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben parçanın düzeltilmesi yerine yenisi ile değiştirilmesi taraftarıyım her zaman. Araçlarda değişen parça yok benim için bir anlam ifade etmiyor. Onarılan parçanın orjinal hasar görmemiş parça ile aynı görevi görebileceğini düşünmüyorum çünkü. Benim aracıma bir hasar gelse öncelik tercihim parça değişimi olur. 

Mehmet Özdemir, İlhan, abdyldz ve 1 diğer kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben parçanın düzeltilmesi yerine yenisi ile değiştirilmesi taraftarıyım her zaman. Araçlarda değişen parça yok benim için bir anlam ifade etmiyor. Onarılan parçanın orjinal hasar görmemiş parça ile aynı görevi görebileceğini düşünmüyorum çünkü. Benim aracıma bir hasar gelse öncelik tercihim parça değişimi olur.

Feci halde yamulmuş bir parça için haklısınız ama benim kapıda sadece ezikli bir çizik var. O kapı değiştiği an içindeki kablolar, motor, aksam, menteşeler hepsi fabrikasyon montajdan çıkıp el montajına dönecek. Ve artık bir süre sonra ya bu kapıdan ses mi geliyor acaba demeye başlayabilirim.

Açıkçası benim hasarım için değişmemesi daha makbul ama hasar sonrası tarla gibi olmuş ve macunlanınca da dalgalı deniz gibi olacaksa değişimden başka yapacak birşey yok...

Ayrıyeten değişen parça insanın aklını kurcalar değişecek kadar hasar aldıysa büyük kaza yapmış diye düşünüyor insanlar. Böyle saçma bir algı oluşturmuş insanlar

s.halilduru bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Noktasından, virgülüne kadar katılıyorum Savaş'çım.

İşte böyle düşünen adamdan otomobil alacaksın. Yada otomobil satacaksın. Hiç ama hiç zorluk yaşamam, çünkü aynı frekanstan konuşuyoruz. 

Öbür türlü kapı değişmiş, alacak kişi vay efendim neden değişti. Ulan 8-10 cm göçüp hurdaya dönen kapının onarılmaya çalışılması mı daha iyi. Sıfır yeni kapı takılması mı daha iyi. 

Bizim bu ülkede 2.el araba almakta çok zor, satmakta çok zor. 

s.halilduru ve abdyldz bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.