Jump to content

2.Nesil Mazda3 Direksiyonu Sağa Sola Çevirirken Sertleşiyor

moretimetokill
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhabalar,

2010 mazda 3 impressive aracım var. Direksiyon birden bire park yerinden çıkarken filan döndürülemeyecek kadar sertleşmeye başladı. Aniden sertleşip bir anda normale dönüyor.

Şaşmaz'da bir iki yere götürdüm. kimisi elektrikten olabilir kimisi hidrolikten olabilir diyor ama çok yoğundu her yer, baktıramadım.

Bir teşhis yapabilecek ya da bu işle ilgili bana bir yer önerebilecek kimse varsa çok makbule geçer :)

Not:Forumda benzer bir şikayet aradım ama bulamadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız kaç km'de, direksiyon hidrolik yağı kontrol edilmeli. Lastik hava basınçlarınız kontrol edilmeli. Aklıma gelen ilk temel şeyler bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

158.000 km. Lastik basıncı normal, kontrol ettim :(

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı durumu seyir halindeykende yapıyor mu ? Bence bir servise göstermelisiniz. Elektriksel bir problem olabilir. Bir yapıp, bir yapmaması normal değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güncelleme: Bugün şaşmaz'da aracımı yaptırdım. Direksiyon motoru tamir edildi. 650 tl ile kurtardım. :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

direksiyon ile ilgili başka konu başlığı bulamadığım için buraya yazıyorum..Aracı ilk aldığımda direksiyonu dön-derince araç hemen tepki verirken şimdi aynı tepkime kayboldu normal araçlar gibi yani..Lastik değiştim ve düzgün rot balans yapılmadığı için mi acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

direksiyon ile ilgili başka konu başlığı bulamadığım için buraya yazıyorum..Aracı ilk aldığımda direksiyonu dön-derince araç hemen tepki verirken şimdi aynı tepkime kayboldu normal araçlar gibi yani..Lastik değiştim ve düzgün rot balans yapılmadığı için mi acaba

Olabilir öncelikli olarak lastik hava basınçlarınızı bir kontrol edin bence. Normal değerin altına düştüyse, direksiyonunuz sertleşir. Haliylede çevirmede zorlanacağınız için tepkimede gecikir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• dcdesign
      Yazan: dcdesign
      Merhaba Arkadaşlar. Aracımda Bir Sıkıntı var. Arabayı çalıştırdığım zaman 1. vitesten 2. vitese geçişlerde çok sert ama bunu 3. vitesten 2. vitese düşürdüğüm zaman yapmıyor. Bunun hakkında bilgisi olan veya başına gelmiş bir arkadaş var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada aracım manuel. 2012 touring mazda 3.
  • Yeni Oluştur...