Jump to content

Airbag Lambası Yanıyor

bosphoruss9
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar dostlar bir problem yasıyorum aslında problem bile sayılmasada canımı sıkıyor.2gün önce göstergeler içinde yer alan kırmızı airbag lambası kendi kendine yandı bir daha sönmedi.gidişi duruşu fln hiçbir fark yok ama gözüme batıyor fena halde rahatsız oldum.başına benzer bişey gelen varmı?varsa çözümü nasıldır?birkaç arkadasıma sordum koltuğun altından geçen kablolarla oyna dediler ama birde sizin tavsiyelerinizi almak istiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Airabag uyarı ışığının yanmasının bir kaç sebebi olabilir,bunlardan ilki  koltuğunuzun altındaki koltuk airbaglerine giden tesisatta bulunan soketlerdeki temassızlık veya yine aynı bölgele bulunan emniyet kemerleri aktif gergi sistemine giden tesisattaki soketlerin temassızlık yapması olabilir.Direksiyon göbeğinde bulunan "makara" diye anılan parçadaki sorun.

Bir servise giderseniz ana nedeni onlar söyler.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu problemle karşılaşan üyelerimiz sorunu koltuk altındaki soketleri temizleyerek giderdiklerini belirttiler hep. Umarım böyle basit bir şeydir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Koltuk son zamanlarda çok sert bir şekilde ileri geri yapıldı mı? Büyük ihtimal ile soket ya yerinden çıkmıştır ya da bir temassızlık vardır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Ben de bu sorunu yaşıyorum. Geçenlerde şiddetli bir şekilde geri çekilince olmuştu ve ışık yanmaya başladı. Bir süre sonra kendiliğinden söndü ben de sevinmiştim. Birkaç gün sonra geri yandı. Soketi söktüm geri taktım ama düzelmedi.  Muhtemelen temassızlık var ama basit bir temassızlıktan dolayı koltuğu sökcem yakında çok sinir bozucu bir ışık 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Ben de bu sorunu yaşıyorum. Geçenlerde şiddetli bir şekilde geri çekilince olmuştu ve ışık yanmaya başladı. Bir süre sonra kendiliğinden söndü ben de sevinmiştim. Birkaç gün sonra geri yandı. Soketi söktüm geri taktım ama düzelmedi.  Muhtemelen temassızlık var ama basit bir temassızlıktan dolayı koltuğu sökcem yakında çok sinir bozucu bir ışık 

evet dostum aynn öyle ön tabloyu sökebilsem inan söküp lambasını çıkarıcam..bakalım nasıl olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgim olmadığı icin soruyorum, acaba wd40 tarzi bir sprey, oksitlenme sebebiyle temassizlik durumlarını çözebilir mi ? Komik birşey sorduysam gulebilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Wd40 kullanılabilir oksitlenmelerde Süleyman.

denedim ve emin oldum, sorun oksitlenme değilmiş üstadım. Koltuk altındaki kablolarda temassızlık, belki de kopukluk var. Koltuğu sökmemde bir sakınca olur mu sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında servise gidip sorun nereden kaynaklanıyor öğrenip ona göre sökseniz daha iyi olur.

Bu arada umarım değildir ama direksiyonun altındaki sarmaldan da yapıyor olabilir (Megane ll'de zemberek diye geçiyordu) Özellikle park ederken zorunluluktan çok fazla direksiyonu tam tur çevirmek bu sorunu ortaya çıkartabiliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://otomobil.haber7.com/servis-bakim/haber/1400022-olumcul-hata-16-milyon-aracini-geri-cagirdi

böyle bir haber denk geldi. sizin araç yanlışlıkla ülkemize gelmiş olabilir mi :P

servis baksa daha iyi . ve ihmal etmeyin, hava yastığı hayat kurtarır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buyuk ihtimalle kablolarda temassizlik var. Çünkü arabayi aldigimda yoktu, bir arkadaşım koltuğu hizlica geri cekince yanmaya başladı. Sonra hanim bir cekti lamba söndü. Bir hafta sonra ben cektim ve yine yandı :)

Uzun lafın kısası, mekanik bir durum bendeki ve cozumu basit olacak inşallah. Başlık açankardesimin çözümü de kolay olur inşallah

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Evet arkadaşlar, tahmin ettiğim gibi basit bir çözümle hallettim olayı. cihaza takıp bakıldığında, emniyet kemeriyle ilgili bir temassızlık olduğunu öğrendik. Ben de koltuğun altındaki malum soketi söktüm. 3 tane küçük soket var. Büyük iki soket muhtemelen hava yastığıyla ilgili. bize problem çıkaran gri küçük bir soket(fotograflarda da var) onu söküp güzel bir şekilde temizedim  wd40 ile. Ve soketteki pinleri kargaburnu'yla hafif çaprazlaştırdım ki teması arttırsın. İki gündür ışık yanmıyor. İnşallah haftaya yanmaz :) yansa bile sebebinin temassızlık olduğundan emin olduk böylece.

post-9427-0-40324400-1442493852_thumb.jp

post-9427-0-55383300-1442493871_thumb.jp

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir dönem benzer bir durumda benim başıma gelmişti. Sürücü koltuğunu çok ani ve hızlı ileri geri almaktan kaynaklı. Bir temazsızlık oluşmuştu. O günden sonra koltuğumu hep yavaş yavaş ileri geri hareket ettiririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...