Hidoretti

Mazda3 Lastik
Mazda 3 Lastik Tavsiyesi

Bu konuda 410 ileti var

merhaba; 2008 model mazda 3 a/t kullanıcısıyım. Aracıma  1 hafta içerisinde 4 adet yeni lastik almayı düşünüyorum, görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..iyi günler :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2 gün önce 185-65-14 Hankook aldım. Yumuşak hamurlu ve sürdüğüm en sessiz lastik diyebilirim. Ford focus- VW jetta üzerinde orjinal görmüştüm. Tanesini 80 liraya aldım. 1 senede yol yardım verdiler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Toyo markası zaten mazda 3 ler üzerinde gelen markadır, bende toyo ve maxxis öneririm fakat imkanınız varsa elbette michelin energy ler kat kat daha iyidir tabi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Michelin Energy tavsiye ederim , Aralık'ta değiştirdim .Sessizlik ve yol tutuş açısından gayet memnunum. Fiyatı da gayet makul.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende tam tersi nokian kullanan bir kaç kişiden hiç iyi yorum almadım ama siz bilirsiniz tabii

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nokian.

Dünyanın en sessiz lastiği olduğu yönünde çok yorum okudum. Bu yaz ben de 4 adet alacağım kısmetse.

http://www.hepsiburada.com/liste/Department.aspx?sp=brand%3dnokian%2cgenislik___(mm)%3d195mm&CategoryID=259720

İlk 20- 25 bin km gayet iyi ve sessizdi.. Yol tutuş çok iyiydi... Devamında lastik acayip ses yapmaya başladı... 33.000 binde değiştirdim, 2 yıla yakın kullandım(kullanabildim daha uygun aslında).. Belk ben kış lastiği kullanmadığım için olmuş olabilir ancak verdiğim paraya değmedi açıkçası...

Tabanı bozulmuştu lastiğin, dişler, bir  alçak, bir yüksek şekline gelmiş ve o da çok ses yapmasına debep oluyormuş... Aslında dişler sağlamdı daha ancak Lastikler anormal sertleşmişti, yokuşlarda patiye düşüyordu son zamanda...

İstemeyerek, ancak teber Usta' nın ısrarı ile Michelin Primacy Hp V aldım, şimdilik sessizlik ve yol tutuş gayet iyi ancak ne kadar dayanır kaç km gider, memnuniyet dersen peşin konuşmam artık..

var ise bilenler anlatır ancak NOKIAN çok da tavsiye etmem kendi adıma bu aşamada...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Dünyamil

teşekkürler.

Zamanla sertleşmesi yumuşak lastiklrin genel özelliği demek.

Çünkü michelin de sertleşiyor ve yan ürünü kleber de.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben yokohama' dan çok memnunum fakat yine de nokian'ı denemek istiyordum. Burak abi memnun bildiğim kadarıyla. Eğer o da ses yapmaya başladı derse yokhama ya devam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2 arkadaşım son 6 ay içerisinde Michelin Energy aldı. 2 side balon şikayeti yaşadılar. 1-2 kişide daha duydum bu muhabbeti. Varmı balon problemi yaşayan?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Michelin Energy tavsiye ederim , Aralık'ta değiştirdim .Sessizlik ve yol tutuş açısından gayet memnunum. Fiyatı da gayet makul.

katılıyorum....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben yokohama' dan çok memnunum fakat yine de nokian'ı denemek istiyordum. Burak abi memnun bildiğim kadarıyla. Eğer o da ses yapmaya başladı derse yokhama ya devam.

Her zaman söylüyorum, benim yorumlarıma çok güvenmeyin lastik konusunda. Tartabilecek teknik  bilgim yok. Ben önce kış lastiklerini aldım ve çok memnun kaldım. Hoş onları aldığımdan beri İstanbul doğru düzgün kış görmedi ama gene de kış lastiğine göre çok sessiz dedi birçok kişi.

Yaz lastiğine gelince, şehiriçinde, kötü yolda doğal olarak ses yapıyor ama uzun yolda sessiz diyebilirim ama belirtmek isterim ki yazlık lastikler 2. senesini doldurmadan hafif hafif soyulmaya başladı . Lastikçime gittim normal dedi, başkasına sordum, özellikle yumuşak lastiklerde çakıllı yerlerde kullanılırsa normal deyince üstüne gitmedim. Ben de Hakan Abi gibi ithalatçıyla temasa geçseydim belki farklı bir durum olabilirdi zira daha lastikler garantisini doldurmamıştı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yokohama' lar 6. yılına girmesine rağmen gayet iyi durumdalar. Yol tutuşu sessizliği falan başarılı. Vazgeçtim Nokian' dan...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yokohama' lar 6. yılına girmesine rağmen gayet iyi durumdalar. Yol tutuşu sessizliği falan başarılı. Vazgeçtim Nokian' dan...

Benimkilerin de ömürleri bitmek üzere. Ben de Yokohama veya Michelin düşünebilirim. Seninkinin modeli neydi ? Sanırım yaz lastikleri değil mi?

Zaten lastikçimi de değiştirmek durumundayım, en son lastik değişiminde arka tampona hasar vermişlerdi adamlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim yazlık lastikler yokohama aspec abi. 50 bin km' nin üstünde yol yaptı ve 6. yılı. Hiç bir soyulma falan yok. Ama her 5000 bin de rot-balans yaptırıyorum, onun da faydası olabilir :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

V bizim araçlarda fuzuli . H olsa yeter :D Hayatımda 1 kere 210 a yaklaştım :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

V bizim araçlarda fuzuli . H olsa yeter :D Hayatımda 1 kere 210 a yaklaştım :D

Sizin araçlarda demeyelim de senin sürüş tarzında fuzuli abi :D 2.0 motor bir araca normalde V takılır :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• m_ekin81
      Yazan: m_ekin81
      Sıfır aldığım mazda 3 un stepne, bijon anahtarı ve krikosu yok. Bunun yerine sadece bir lastik kiti mevcut. Lastiğin yarılması gibi durumda kit pek bir şeye yaramayacaktır. Servise sorduğumda yol yardım arayabilirsiniz cevabını aldım. Anlaşılan yollarda lastik kullanılamaz hale gelse, saatlerce servis bekleyeceğiz. Bunun için tedbir alan mazda kullanıcısı var mı?
      SM-T810 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• mehmet önder
      Yazan: mehmet önder
      merhaba arkadaşlar. az önce kliksa dan 4 adet nokian 205/60/r16 wr d3 latik siparişi verdim öncelikle sizce doğru tercih mi? ayrıca bir diğer konu malum araçlarda stepne yok sıvı bir zımbırtı var (ismini bilmediğimden zımbırtı dedim) ve bagaj döşemesi altında bir bölüm var aranızda mini stepne alan var mı? ve bu bölüme sorunsuz sığıyor mu acaba?
    • volkanstars
      Yazan: volkanstars
      Arkadaşlar yeni aldığım aracıma şimdiden kar lastiklerini alabilirim diye düşündüm malumunuz yazın kar lastiği fiyatları daha uygun oluyor.Bikaç yerden fiyat aldım ve 4 adet lastik 195-65-15 petlas(yada starmax) marka 400 tlye geliyor yanı adedi de 100 tl.fiyat bana uygun geldi yada başka marka tavsiyesi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.Fiyat uygunluğunun yanında tabıki lastiğin yolu kavrayışı ve sesi de önemli..Saygılar

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.