emirhan_S

Airbag Işığı Yanıyor (04-09)

arkadaslar benim arabamın bazen hava yasgıtı ısıgı yanıyo kadranın ordaki Mesela gecen aylarda arabayı 1 gunlugune teyzemin ogluna vermiştim arabayı getirdiginde bu ısık yanıyodu...yaklasık 1 hafta sora falan tam servise goturim artık dedigim gunun sabah baktım ısık yanmıyo ama gecen gun arabayı valeye verdim oda getirdiginde ısıgın tekrar yandıgını gordum sizce bu neden oluyo İs yuzunden arabayı servise goturmemde cok zor.Siz daha once hic bole biseyle karsılastınızmı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İki nedeni olabiliyo bu airbag ışığının:

1. (Daha muhtemel olan neden bu) Airbag kabloları ön yolcu koltuğunun altından geçiyor ve malesef biraz fazla hassas. Koltuk hızlıca hareket ettirildiğinde bile ışık yanabiliyor.

2. Yıkama, vs. esnasında airbag sensörlerine su, toz, pislik, vs. gibi bişey kaçmış olabilir ama tabi bu diğer olasılığa göre çok fazla diil...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evette bu tehlikeli bir durum sonucta dimi...Isıgı yandıgı halde hava yastıkları patlarmı ?  ???( ALLAH korusun ALLAH Kimseye hava yastıklarını patlatıcak kadar bi durum yasatmasın işallah )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İki nedeni olabiliyo bu airbag ışığının:

1. (Daha muhtemel olan neden bu) Airbag kabloları ön yolcu koltuğunun altından geçiyor ve malesef biraz fazla hassas. Koltuk hızlıca hareket ettirildiğinde bile ışık yanabiliyor.

2. Yıkama, vs. esnasında airbag sensörlerine su, toz, pislik, vs. gibi bişey kaçmış olabilir ama tabi bu diğer olasılığa göre çok fazla diil...

1. neden daha mantıklı ama bana 2. neden de uyabilir cunku hemen hemen her 3 gunde bir arabamı yıkatırım... 8:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aha 2. Volkan vakaası :D

Valla bilemiyorum, belki hiç alakası olmayan 3. bi nedenden olmuş da olabilir, benim yazdıklarım sadece daha önceden karşılaşılan nedenler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aklıma gelmişken dun yagmur yagdı araba kirlenmistir şimdi gidip bi yıkatımdi gelim.. O0

Bu arada yardımların icin cok sagol...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Galiba senin olay Okanın yazdığı 1. şık nedeniyle oluyor.Yazdığın her iki olayda başkası kullanmış arabayı.Büyük ihtimalle koltukla oynadılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şahsen benim ki yandığında arkadaşım filan varsa yanımda yolcu airbagıni de kapatıyorum...Tabi arkadaş ışığı görünce diyorum olm benim ki çalışmıyo gideceksek beraber gidelim öbür tarafa yok gelmeyeceksen in arabadan diyorum  :tey:..

Tabi sonra açıyorum canım.............

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şahsen benim ki yandığında arkadaşım filan varsa yanımda yolcu airbagıni de kapatıyorum...Tabi arkadaş ışığı görünce diyorum olm benim ki çalışmıyo gideceksek beraber gidelim öbür tarafa yok gelmeyeceksen in arabadan diyorum  :tey:..

Tabi sonra açıyorum canım.............

hayırlı arkadaş :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bazen de direksiyon göbeğindeki airbag zembereğinde ki temassızlıktan arıza ışığı yanabilir. benim araçta bazen yanıyordu çok sıcak havalarda ama yinede servise götürülüp bir arıza kayıtları incelenmeli sorunun kaynağı bulunmuş olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bir de yolcu algılama sensörü  varsa yolcu koltuğu içinde o da temassızlık yapıyor olabilir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

genellikle bu iki parça arıza çıkarır airbaglerde farklı birşey çıkacağını zannetmiyorum birde Okan'ın dediğine katılıyorum o da olabilir....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sen bi göster cidden ben üşeniyorum 1 senedir...Sen de neyse ben de aynısına baktırayım  ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sen bi göster cidden ben üşeniyorum 1 senedir...Sen de neyse ben de aynısına baktırayım  ;)

bende cok useniyordum ama napalım olucak gibi degil sonucta hayatımzı kurtaran bişey bu airbag ben bi gosterim seni bilgilendiririm...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Servise gittinmi merak ettim, eğer gitmediysen sağ koltuğun altındaki fişleri oynatıp birbirine doğru bastır, tabii lambanın yandığı zaman yaparsan yararı olup olmadığını daha net görürüz, fişler çok hassas.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.