berkay26

Mazda3 Park Ederken Sorun

Merhaba arkadaşlar.Mazda3 1.6touring 2010 model arabam var.Park ederken geri geri geldim sonra aşağıya doğru boşta salıyordum arabayı sonra direksiyon sertleşti ve fren sertleşti havası bitti galiba el freni sayesinde durdum.Daha sonra kontağı kapatıp 1-2 dk sonra açtım düzeldi sebebini merak ettim cevap veren herkese teşekkürlerini sunarım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aklıma ilk olarak rolantisinin düşmüş olabileceği geldi , devirde bir dalgalanma farkettiniz mi ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fren ve direksiyon sistemi tamamen farkli calisir o yuzden sistemde ariza olmadigini dusunuyorum...Araç calisir vaziyettemi boşta saldiniz ...yoksa stop halde mi stop halde yaptıysanız öyle olması normal çalışır halde saldiysaniz rölanti stop edecek kadar düşmüştür o yüzden yapmıştır ateşleme ,hava ve yakıt sistemlerindedir arıza...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benimde ilk aklıma gelen rolanti düşerek, aracınızın o an stop ederek. Bu durumu fark etmemiş olabilme ihtimaliniz. Bu durumda her ikisininde ortak sorunu sertleşmesi. Uğur arkadaşımızında dediği gibi, her ikisi de birbirinden bağımsız çalışan parçalar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.