Jump to content

2009 Touring Hakkında Bilgi Ricası..

barouh

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selam Arkadaşlar;

Aranıza yeni katılmış ve mazda 3 serisi almak isteyen ama hakkında cok fazla bilgi olmayan bir arkadasınız olarak beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.

- Mazda 3 serilerine bakarken şunu farkettim. 2006 model (A/T) Dynamic'lar 32,000 TL civarı iken 2009 Model (A/T) Touring'ler 35.000 TL civarı olarak gördüm. Modeli ve donanım olarak Touring daha yüksek olduğunu biliyorum (yanlış isen beni düzeltin lütfen) iken fiyat farkı neden bu kadar az?

Bilgilendirme yapacak olan arkadaşlar şimdiden cok tesekkur ederım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2006 Model Mazda 3 1.Nesil diye geçiyor. Dynamic modelide o serinin en ful donanımlı paketi.

2009 Model Mazda3 2.Nesil diye geçiyor. Touring modelide o serinin en düşük donanımlı paketi.

Baktığınız araçlarda Km, kaza, boya, değişen, otomatik vites, sunroof vs gibi kriterlerden kaynaklı olabilir fiyat aralığı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rica ederim yalnız 2009 model Mazda 3'ü ben 2.Nesil olarak düşünmüştüm. Çünkü 2.nesil Mazda 3'lerde 2009 yılında çıkmıştı piyasaya.

Ama bu durumda her iki modelde 1.nesil Mazda 3.

Birazdan Efe diye bir arkadaşımız size gerekli yanıtları verecek. Kendisi 1.nesil Mazda 3 kullanıcısı. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan Bey; Cevabınız için cok tesekkur ederim.

Baktığım arac, http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-satilik-temiz-mazda-3-202951542/detay/

Kaza değişeni yok. Sadece ön-arka tampon'da boya var. Sunroof var. Özellikleri olarak da oldukca dolu bir araca benziyor.

Merhaba Uğur Bey,

Uzun süredir pek giremiyorum foruma ama benim de BK Mazda 3 HB'ım var, BK kasa kodlu 3'ler hakkında iyi sayılabilecek düzeyde bilgim var, ukalalık gibi algılanmasın lütfen.

Şimdi İlhan abi ile konuşuyordum, size yardımcı olmaya çalıştığını belirtti, ben de size bir kaç noktayı belirtmek isterim.

BK kasa kodlu 3 lerden Touring Sport [ Türkiye'ye sadece 18 adet geldi ], Dynamic, Comfort ve Sport Dynamic olmak üzere 4 donanım paketi ile geldi.

Amacım hiç kimsenin aracını kötülemek veya alım kararını etkilemek değil sadece bilgi paylaşımı amaçlı yazıyorum.

Sizin linkini paylaştığınız ve almayı düşündüğünüz araç eğer 2009 ise [ ki sanırım öyle çünkü göstergeler gri renkte ve aracın içi BK-2 kasa ], baştan belirteyim 2006 dan hatta 2005 lerin bir kısmından itibaren kırmızı stop olmaz, siyah led olur bu birincisi. Stoplar bu şekilde olur: http://www.supermotocars.com/wp-content/uploads/2014/12/2008-mazda-3-engine-review.jpgSanırım arkadan bir hasar ya da keyfe keder istek sonucunda siyah led stoplardan vazgeçilip kırmızı stopa dönülmüş. Lütfen siz de ilan sitelerinde 2009 ya da 2008 mazda 3 sedan ilanlarına bakın, hepsinin siyah led stop olduğunu göreceksiniz.

Bu araç Touring Sport paket değil, çünkü araçta touring sport duruşu yok. Jantlar Touring Sport jantına yakın bir modelle değiştirilmiş ve araç bir leylek edası ile duruyor :) Touring Sport sedan ın arkası spoiler hariç standart fabrika çıkışı böyledir: http://static.cargurus.com/images/site/2009/06/17/21/33/2009-mazda-mazda3-i-touring-value-pic-24624.jpeg

Yardımcı olabileceğim bir nokta var ise dilediğiniz zaman haberleşebiliriz...

Herkese iyi günler, keyifli forumlar dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Efe Bey, Bilgilendirmeniz için çok tesekkur ederim.

Benim amacım; 2006-2008 arası Dynamic HB (olmaz ise Sedan) almak. Ancak bu arayış süreci biraz uzun zaman alacak gibi. Nedeni; malum site'de bulunan ilanların pek coğunda değişeni ve yüksek hasar kayıtları olan araçlar var. İlanlara bakarken, fiyat olarak ilgi cekici bir rakam oldugundan o kırmızı arac ilgimi cekmişti. Ancak sizden aldıgım bilgi dahilinde o aracıda listeden cıkartmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Efe Bey, Bilgilendirmeniz için çok tesekkur ederim.

Benim amacım; 2006-2008 arası Dynamic HB (olmaz ise Sedan) almak. Ancak bu arayış süreci biraz uzun zaman alacak gibi. Nedeni; malum site'de bulunan ilanların pek coğunda değişeni ve yüksek hasar kayıtları olan araçlar var. İlanlara bakarken, fiyat olarak ilgi cekici bir rakam oldugundan o kırmızı arac ilgimi cekmişti. Ancak sizden aldıgım bilgi dahilinde o aracıda listeden cıkartmak gerekiyor.

İstanbul şartlarında temiz araba bulmak çok zor Uğur Bey maalesef. Türkiye'de ehliyet alırken IQ ve psikolojik test yapılmıyor. Bu sebeple de araçlarda hasar oluşabiliyor.

BK kasalar bence tasarım olarak her 2 kasa 3 ten de çok daha sportif ve agresif duruyor, kim benim arabamı görse 2012 falan bu diyorlar 2005 diyince şok :) Mazda kullanıcıları olarak bizler araçlarımızı çok severiz ve satmayız aslında, satmaya kıyamayız başkasının eline gitmesini istemeyiz. Bağımlılık yapıyor :)

Doğru yoldasınız BK kasadan devam :) Şunu da unutmayın lütfen, yazın 2.el piyasası artar. Bir de BK ların da değeri artmış durumda 1-2 aydır, ben de dikkat ediyorum buna. Önemli olan içinize sinen sağlıklı ve iyi kondisyonda bir araç alıp keyifle ve güvenle binmek...Benim görüşüm bu yönde...piyasası 27-28 diyelim BK ların, eğer araç iyi kondisyondaysa ve sizin içinize sindiyse 29 verilir BK'ya.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda Ozan'ada şu sıralar 1 Nesil Mazda 3 bayağı bir geliyor. Necip yada Aykut'la iletişime geçerseniz size yardımcı olmaya çalışırlar. Kendileri forumada üyeler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediğiniz rakamları temiz ve istediğim gibi bir araç bulabilsem hemen "notere gidelim" diyeceğim. Ancak dediğiniz gibi su sıralar biraz zor gibi.

Mazda Ozan'ada şu sıralar 1 Nesil Mazda 3 bayağı bir geliyor. Necip yada Aykut'la iletişime geçerseniz size yardımcı olmaya çalışırlar. Kendileri forumada üyeler.

Dün kendileriyle görüştüm. Yeni bir araç geleceğinden bahsettiler. Bu akşam için randevulastık. Fiyat konusunda yardımcı olabilirse kendilerinden arac alma niyetindeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediğiniz rakamları temiz ve istediğim gibi bir araç bulabilsem hemen "notere gidelim" diyeceğim. Ancak dediğiniz gibi su sıralar biraz zor gibi.

Dün kendileriyle görüştüm. Yeni bir araç geleceğinden bahsettiler. Bu akşam için randevulastık. Fiyat konusunda yardımcı olabilirse kendilerinden arac alma niyetindeyim.

Vallahi forumdan gelen herkese bu güne kadar yardımcı olmuşlardır. O yüzden hiç şüphem yok size yardımcı olma konularında. Necip ve Aykut'a selamlarımı iletip, birde çaylarını içersiniz benim yerimede. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 / Otomatik vites'i benzin ile kullanıldıgında 100km / 10 LT'lerde sarfettiğini okudum. Ancak çeşitli forumlarda da mazda'yı LPG ile kullanıldıgında pistonların magnezyumdan imal edilmesinden dolayı belirli bir zaman sonra arıza verdiğine dair seyler okuyorum. Bu ne derece doğru?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 / Otomatik vites'i benzin ile kullanıldıgında 100km / 10 LT'lerde sarfettiğini okudum. Ancak çeşitli forumlarda da mazda'yı LPG ile kullanıldıgında pistonların magnezyumdan imal edilmesinden dolayı belirli bir zaman sonra arıza verdiğine dair seyler okuyorum. Bu ne derece doğru?

Bu konu mevcut konumuzdan çok farklı bir durum. Forumda bu konuyla ilgili fazlası ile bilgiye ulaşabilirsiniz. Paylaştığım bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.mazdaclubtr.com/forum/171-mazda3-teknik-lpg/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cok haklısınız. Acemiliğime verin.

Rica ederim estağfurullah, amacım mevcut konunuzu kirletmemek. Diğer sorularınızın olacağı mevcut konulardan yada yeni konulardan devam edebiliriz.

Keyifli forumlar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Baktığım arac, http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-satilik-temiz-mazda-3-202951542/detay/

Kaza değişeni yok. Sadece ön-arka tampon'da boya var. Sunroof var. Özellikleri olarak da oldukca dolu bir araca benziyor.

touringde sunroof mevcut değil. kilometre yüksek demez isen ben de verebilirim mazdamı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?

2006 dinamic. sunrooflu. darbe ve değişensiz. 176bin civarı. balkondan saksı düşmesi sebebiyle ön kaputta avuç içi kadar boya. tüm bakımları eksiksiz. landirenzo tüp. 6lı cd. 8 hava yastığı. akü  yeni. tüp enjektörleri ve bujiler yeni. dijital klima. abs,esp,ebd.asr.tcs . motor şanzıman yağı yeni. araç k.maraşta. 30.900 yazmıştım bir ilana ancak 30 a bırakmak gibi bir niyet mevcut (club hatırına). amaç model yükseltmek, tabiki mazda 3 yine. aklınıza bir şey takılırsa tel verebilirim. araç lacivert.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

touringde sunroof mevcut değil. kilometre yüksek demez isen ben de verebilirim mazdamı

1. Nesil Mazda 3 lerin 2008 ve 2009 yılındaki Dynamic paketlerinin ismi Touring olarak satışa sunulmuştu. Sunroof var. tüm özellikleri aynı. Fakat 2009 yılının 2. yarısında çıkan 2. nesil yani yeni kasa Mazda 3'lerdeki Touring donanımı ise 1.nesildeki Comfort'un yerine gelen fakat ondan daha donanımlı olan pakettir. Sunroof yoktur.

Linkteki aracın arka stopları 2004-2005 model Mazda 3 stopları. Jant göbekleri yok. bu tarz şeyler genelde toplama araçlarda olur ve fiyata da bakılırsa ya hasar kayıtlı bir araçtır. yada hasar görmüş fakat kaydı çıkmayan bir araçtır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...