Jump to content

Mercedes CLA - SKYACTIV Mazda 3 İç Mekan Karşılaştırması

xanatoliax
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sevgili dostlar  , aracı alırken bir çok kişi gibi çekincelerim vardı , fakat şimdi araç 7500 km 'de ve iyi ki almışım diyorum . Bu hafta sonu bir arkadaşıma cla almak için bayiye gittik ve aracı inceleme fırsatım oldu , inanın yeni mazda 3 iç mekan malzeme kalitesi cla dan daha iyi , tasarım görecelidir ama bence tasarımda power pakette daha iyi. Sonuç olarak arada 50.000 tl gibi bir fiyat farkı var , ben iyi ki mazda 3 almışım diyorum almayı düşünen arkadaşlar en az bir kere arcı canlı incelesin tavsiyemdir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili dostlar  , aracı alırken bir çok kişi gibi çekincelerim vardı , fakat şimdi araç 7500 km 'de ve iyi ki almışım diyorum . Bu hafta sonu bir arkadaşıma cla almak için bayiye gittik ve aracı inceleme fırsatım oldu , inanın yeni mazda 3 iç mekan malzeme kalitesi cla dan daha iyi , tasarım görecelidir ama bence tasarımda power pakette daha iyi. Sonuç olarak arada 50.000 tl gibi bir fiyat farkı var , ben iyi ki mazda 3 almışım diyorum almayı düşünen arkadaşlar en az bir kere arcı canlı incelesin tavsiyemdir.

Aynı yola ben de girmiştim. Tercihim Mazda oldu. Aradaki fiyat farkı gerçekten çok. Ben çok detaylı inceleyememiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Arada ki 50 bin tl ye rağmen farkli bir teşhis çoğu kişi sadece marka takıntısindan ben ise performans ve yok tutustan karar veriyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CLA 200 den bahsediyorsanız arada dağlar kadar fark var. CLA 180 ise yine performansı çok iyi. Mazda 3 115 bg dizel ile gidemiyordum ben. 0-100 ü 9.2 sn son hızı da 215 civarıydı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CLA 200 den bahsediyorsanız arada dağlar kadar fark var. CLA 180 ise yine performansı çok iyi. Mazda 3 115 bg dizel ile gidemiyordum ben. 0-100 ü 9.2 sn son hızı da 215 civarıydı.

Ne yakıyor? km'de 1 tl yaktıktan sonra istediği kadar gidebilir :) Ben de test ettim ve cla yol tutuş olarak mazda'nın gerisinde diyebilirim. Her zaman girdiğim sert kavşakta esp arayıp, bulması ve devreye girmesi bir kaç sn sürdü :D Ayrıca içi boş araca o kadar para verilmez. Power sense donanım koyunca fiyat ciuuvv 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne yakıyor? km'de 1 tl yaktıktan sonra istediği kadar gidebilir :) Ben de test ettim ve cla yol tutuş olarak mazda'nın gerisinde diyebilirim. Her zaman girdiğim sert kavşakta esp arayıp, bulması ve devreye girmesi bir kaç sn sürdü :D Ayrıca içi boş araca o kadar para verilmez. Power sense donanım koyunca fiyat ciuuvv

Ben yakıtından bahsetmedim. Sadece performansını söyledim foti. Öyle km de 1 litre falan da yakmıyor. C180 1.8 CGI vardı şehir içi 11 civarı yakıyor.. 2012 Mazda3 benzinliden de az yakıyor. Şehir dışı 140-240 arası sür 9.6 yakıyor :)

Mazda kadar dolu mu kesinlikle hayır. Alır mıyım CLA o paralara hayır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Büyümedin gitti :) bizim otomatik zaten fazla yakıyor da en azından km de 1₺ yakan görmedim ama c180 gördüm :)

İnadınızdan vazgeçmediniz gitti :) Bizim otomatik fazla yakıyorsa ne diye başka araçları kötülüyorsun. Aynı şartlarda dene, C180 Mazda 3 otomatik benzinliden az yakıyor. Onunki de tork konvertör şanzıman bizimki de. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 Yıl Mercedes Mengerlerde servis danışmanlığı yaptım, sayısız c180-200-220 vb. bindim ve 11 civarı yakanına hiç denk gelmedim. Tüm C sahipleri 15-16 rakamlardan şikayetçi idi ki benim bindiğim neredeyse her aracın kombine göstergesi de ortalama olarak 13 ve üzeri rakamlardaydı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben uzun süre kullandım 1.8 CGI 156 bg. Az çok tanıyanlar bilir nasıl kullandığımı. Sport modunda gezerim genelde. Sürekli dip gaz yapıp ışıklarda falan kalkıyorsan 20 lt' ye yakın yakıyor ki Mazda3 de gitmemesine rağmen 15 lt yakıyor :) Defalarca peş peşe yolculukta yaptık 140-180 arası. Mazda 3 fazla yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah aşkına nasıl bir ülkede yaşıyoruz ki bu benzin fiyatları herşeye burnunu sokuyor konu iç mekan 2 satırdan sonra yakıt muhabbeti araya girmiş..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzinin litresine 4,30 tl dersek ortalama 15 ltr şehir içi yakan bir araba 100km de 64,50 tl tüketir. Doğal olarak km de 65 krş luk bir değer ortaya çıkar.

Hep söylediğim gibi Mazda 323 HB imi seviyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 Yıl Mercedes Mengerlerde servis danışmanlığı yaptım, sayısız c180-200-220 vb. bindim ve 11 civarı yakanına hiç denk gelmedim. Tüm C sahipleri 15-16 rakamlardan şikayetçi idi ki benim bindiğim neredeyse her aracın kombine göstergesi de ortalama olarak 13 ve üzeri rakamlardaydı...

Mustafa'ya laf anlatamazsın :) Kendisi araç kullanmayı bilmediği gibi hiç bir testine de güvenmiyorum :P 

Ben uzun süre kullandım 1.8 CGI 156 bg. Az çok tanıyanlar bilir nasıl kullandığımı. Sport modunda gezerim genelde. Sürekli dip gaz yapıp ışıklarda falan kalkıyorsan 20 lt' ye yakın yakıyor ki Mazda3 de gitmemesine rağmen 15 lt yakıyor :) Defalarca peş peşe yolculukta yaptık 140-180 arası. Mazda 3 fazla yakıyor.

Ben sana Mazda 3 (2.nesil) yakmıyor demiyorum, yakıyor ki lpg taktık. Düz vitesi çok ideal ama otomatikte lpg şart.Mazda'nın karşısına yakmıyor diye koyduğun Merso da basarsan 1tl yakıyorsun , 2 gün kullanmışsın adam serviste çalışıyordum diyor hala neyi tartışıyorsun tıfıl :) 5 yıl 107bin km yaptım hiç 15lt görmedim, göreni bile görmemiştim  :D 

Allah aşkına nasıl bir ülkede yaşıyoruz ki bu benzin fiyatları herşeye burnunu sokuyor konu iç mekan 2 satırdan sonra yakıt muhabbeti araya girmiş..

Sebebi şu, aracınız ne olursa olsun ona duyduğunuz tüm öfke ve sevgi pompa başında değişebiliyor :) Bu aralar 2009 dizel yaris kullanıyorum uzun yolda 17kr, şehir içi 24rr yakıyor. araba ne kadar tırt olsa da mutlu ediyor :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa'ya laf anlatamazsın :) Kendisi araç kullanmayı bilmediği gibi hiç bir testine de güvenmiyorum [emoji14]

Ben sana Mazda 3 (2.nesil) yakmıyor demiyorum, yakıyor ki lpg taktık. Düz vitesi çok ideal ama otomatikte lpg şart.Mazda'nın karşısına yakmıyor diye koyduğun Merso da basarsan 1tl yakıyorsun , 2 gün kullanmışsın adam serviste çalışıyordum diyor hala neyi tartışıyorsun tıfıl :) 5 yıl 107bin km yaptım hiç 15lt görmedim, göreni bile görmemiştim :D

Sebebi şu, aracınız ne olursa olsun ona duyduğunuz tüm öfke ve sevgi pompa başında değişebiliyor :) Bu aralar 2009 dizel yaris kullanıyorum uzun yolda 17kr, şehir içi 24rr yakıyor. araba ne kadar tırt olsa da mutlu ediyor :)

Güzel abim 2011 den 2014 e kadar kulllandık. 2 gün değil 3 yıl. 2011 öncesi de kompressör vardı. Kompresör yakıyor 750-800. Söylüyorum 1.8 CGİ turbolar o kadar yakmıyor.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar konuya biraz tebessüm katayım.Aracımı okulun bahçesine koymuştum.Arkadaşın biri 20- 30m uzaktan bakıp bana arcın arka farlarının sanki kaplan gözleri gibi bir bakışının olduğunu söyledi.Yakından farketmemiştim ama uzaktan bakınca bana da öyle göründü.Bağlanmanın bir başka nedeni...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...