greypratica

Lastik çapı - Hız göstergesi ilişkisi

biraz fazla konu acmaya basladım sanırım.insallah sıkıntı olmaz..13 jantlı araca 14 jant takıldıgın da göstergede yapılan km degişirmi ne dersiniz benim az önce aklıma geldi practica 13 jant orjinali ama aldıgım arkadas 14 jant takmıs..mantık hesabı yaptıgımda ufak jantta daha fazla dönüyor lastik.yani totalde daha fazla km gösteriyor.. ne dersiniz dogrumu düsündüm..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi o işinde hesabı var,eğer hesaba uyan şekilde takıldıysa hiç bir problem olmaz  ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

lastik capı önemli sanırım.bakalım baska araba ile de sonra benim şakirlede belli bir noktayı gidecegim.. aynı degerleri verecek mi..ögrenecegiz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

jant büyüdükce lastik yanagı düsüyo abi, sonuc itibari ile lastik çapı korunmus oluyor.. jantcıya gittiğinde şu andaki lastik ebadlarını göz önünde bulundurarak yeni bi hesap yapıyolar yani mesela bizim 3lerden örnek vermek gerekirse orjinal 205/55/16 ları değiştirmek istediğimizde 17" jantla birlikte 225/45/17, 18" jantla birliktede 225/40/18 oluyo bu hesap.. biliyosan su andaki jant ve lastik ebadını ve buna karsılık jantı kaç inc yapmak istedigini söle bulayım abi sana yeni lastik degerlerini..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yarın aksam döneyim eve lastik degerlerine tam olarak bakayım..aracı aldım 10 gün oldu 1 kere binebildimm:)yardımın için tesekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tamam abi yarın aksam hallederiz onu.. sadece lastik üzerindeki degerler ve jantı kac inc yapmak istediğin lazım hesap için..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Murat bu programların en iyileri lastikçilerde var, hemen bakıp söylüyorlar neler olabileceğini.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Murat bu programların en iyileri lastikçilerde var, hemen bakıp söylüyorlar neler olabileceğini.

hatta bakmadan da sölüyolar  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Murat Abi sen boyutları ne yapmak istiyorsun?? üzerindekiler 205/55/16.. Selman Abi 225/50/16 almıstı.. 215/60 olsa biraz fazla olur, 215/60 olabilir ama yanak fazla kalın olur.. bence de en iisi 225/50/16.. şimdiki lastiklere en yakın hesap bunda cıkıyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yok sıfır hata demeyelim :)

bende öyle düşündüm ama sonradan aradığım 60 yaşında 40 yıllık babacan konuşmalı bir latikçi caydırdı orjinali bozma diye  ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.