Jump to content

Lastik çapı - Hız göstergesi ilişkisi

greypratica
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

biraz fazla konu acmaya basladım sanırım.insallah sıkıntı olmaz..13 jantlı araca 14 jant takıldıgın da göstergede yapılan km degişirmi ne dersiniz benim az önce aklıma geldi practica 13 jant orjinali ama aldıgım arkadas 14 jant takmıs..mantık hesabı yaptıgımda ufak jantta daha fazla dönüyor lastik.yani totalde daha fazla km gösteriyor.. ne dersiniz dogrumu düsündüm..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lastik capı önemli sanırım.bakalım baska araba ile de sonra benim şakirlede belli bir noktayı gidecegim.. aynı degerleri verecek mi..ögrenecegiz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

jant büyüdükce lastik yanagı düsüyo abi, sonuc itibari ile lastik çapı korunmus oluyor.. jantcıya gittiğinde şu andaki lastik ebadlarını göz önünde bulundurarak yeni bi hesap yapıyolar yani mesela bizim 3lerden örnek vermek gerekirse orjinal 205/55/16 ları değiştirmek istediğimizde 17" jantla birlikte 225/45/17, 18" jantla birliktede 225/40/18 oluyo bu hesap.. biliyosan su andaki jant ve lastik ebadını ve buna karsılık jantı kaç inc yapmak istedigini söle bulayım abi sana yeni lastik degerlerini..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamam abi yarın aksam hallederiz onu.. sadece lastik üzerindeki degerler ve jantı kac inc yapmak istediğin lazım hesap için..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Murat Abi sen boyutları ne yapmak istiyorsun?? üzerindekiler 205/55/16.. Selman Abi 225/50/16 almıstı.. 215/60 olsa biraz fazla olur, 215/60 olabilir ama yanak fazla kalın olur.. bence de en iisi 225/50/16.. şimdiki lastiklere en yakın hesap bunda cıkıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok sıfır hata demeyelim :)

bende öyle düşündüm ama sonradan aradığım 60 yaşında 40 yıllık babacan konuşmalı bir latikçi caydırdı orjinali bozma diye  ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...