Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Polen (Kabin) Filtresi Değişimi ( Video )

Semih Uluca
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Polen(Kabin) Filtresi değişimi. Görüldüğü üzere gayet basit bir işlem. :)

https://www.youtube.com/watch?v=ZpzIK2667o8

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hic polen filtresi gormemis biri olarak ben bu videoya bakarak cok kolay degistirdim bosuna servise para vermeyin tek zorlugu ilk filtreyi yani yukari takilan filtreyi takmak onunda puf noktasi yukari dogru kaldirirken dibe fazla yaslamayin dib derken sola yani kolsol tarafina biraz kaput tarafina dogru yukari kaldirin ben dibe yaslayarak cok ugrastim takamadim acayip bunaldim en sonunda buldum nasil takilacagini ikinciyi takmak isten bile degil tarif etmeye bile gerek yok .kolay gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hic polen filtresi gormemis biri olarak ben bu videoya bakarak cok kolay degistirdim bosuna servise para vermeyin tek zorlugu ilk filtreyi yani yukari takilan filtreyi takmak onunda puf noktasi yukari dogru kaldirirken dibe fazla yaslamayin dib derken sola yani kolsol tarafina biraz kaput tarafina dogru yukari kaldirin ben dibe yaslayarak cok ugrastim takamadim acayip bunaldim en sonunda buldum nasil takilacagini ikinciyi takmak isten bile degil tarif etmeye bile gerek yok .kolay gelsin

Polen filtresi marka fiyat nedir acaba?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orjinal yaklasik 107 tl yansanayi bosch car servisine sormustum 30 tl demisti

Evet bende bosch car ve yetkili servisle kıyasladım . Yalnız Mazda servisi aktif karbon polen filtresi kullanıyor, bilginize. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de herterden 80 küsüre almıştım. yan sanayi de dediğiniz gibi 25-30 küsür birşeydi.

İndirimle olabilir birde ben kdv dahil konusurum hep servisler nedense sonradan soyler kdv yi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İki gün önce değiştirdim 85 TL yetkili serviste polen filtresi.  Uygun fiyatlı filtrelerde var ama mutlaka kalite farkı vardır aralarında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Polen filtresini yetkili servis genelde 20 Bin km ve katlarında değiştiriyor. Tabi tozlu, isli alanlarda kullanım çok sık ise, bu mesafe 10 bin km'yede düşer.

Polen filtresinden kar edecem derken, bir yandan başka şeylerden ödün verebilir ve hatta zarar bile edebilirsiniz. Özellikle mevsim geçişlerinde alerjik rahatsızlıklar baş gösterir. Bağışıklığı zayıf, alerjik rahatsızlıkları olan kişiler bence orjinal üründen şaşmayın.

Aynı şekilde ufak bebek ve çocukları olanlar. Onların gelişmekte olan bağışıklık sistemi, her türlü alerjik hastalıklara karşı daha zayıftır. Çocuklar yetişkinlere nazaran, daha zayıf bir savunma mekanizmaları vardır. Sizde yada çocuğunuzda olacak alerjik bir rahatsızlığın teşhisi ve tedavisi çok daha maliyetli olabilir size. Alerjik hastalıklar teşhisi en zor hastalıklardır. Uzman bir Prf.doktorun muayene ücreti minimum 350-400 liradan başlıyor. 

Birde klimada performans sorunu yaşayabilirsiniz. Belki düşük kademe de çalıştırırken soğuttunuz otomobilinizi. Daha yüksek kademelerde çalıştırarak soğutmaya çalışacaksınız. Sürekli klimanın açık olduğu otomobil daha fazla yakıt sarf edecektir.

Ben şahsen her 20 bin katında değiştirtiyorum. Klimamda ne bir koku be bir performans düşüklüğü yaşıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Becerikli kadınmış, helal olsun..

Abi diğer videolarını da şiddetle izlemeni tavsiye ederim. Gerçekten çok güzel anlatıyor neyin nasıl yapıldığını. :) MPS sahibi aynı zaman da kendisi. Tam bir Mazda tutkunu. Doğru yanlış bilmiyorum fakat yabancı bir forum sitesinde okuduğuma göre, makine mühendisiymiş ve stajını Mazda Japonya da yapmış deniliyordu. Her eve lazım diyeceğim ama diyemiyorum kız arkadaşım yüzünden. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...