fatalhand

Mazda3 Led
3. Nesil Mazda 3 İç ve Dış Led Aydınlatma

Bu konuda 61 ileti var

Arkadaşlar merhaba,

Aranızda iç aydınlatma, plakalık, torpido ve bagaja led ampul takan oldu mu? Ben iç mekan için 3 tane 31mm'lik photon 6 led ampul aldım ama daha taktırmadım. Çok parlak olabileceğinden korkuyorum.

Plakalık'a da t10 cins photon almıştım 2 çeşit ama 2'si de çok fazla ışık verdi stoplardan daha fazla aydınlattı arka tarafı. O nedenle eskiye geri döndüm. Önerisi olan var mı?

Bunları yaptıktan sonra bagaj ve torpidoya geçmek istiyorum. Onlar için uygun aydınlatma bulamadım henüz.

Mazda41, s.halilduru ve Canuck bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba,

Aranızda iç aydınlatma, plakalık, torpido ve bagaja led ampul takan oldu mu? Ben iç mekan için 3 tane 31mm'lik photon 6 led ampul aldım ama daha taktırmadım. Çok parlak olabileceğinden korkuyorum.

Plakalık'a da t10 cins photon almıştım 2 çeşit ama 2'si de çok fazla ışık verdi stoplardan daha fazla aydınlattı arka tarafı. O nedenle eskiye geri döndüm. Önerisi olan var mı?

Bunları yaptıktan sonra bagaj ve torpidoya geçmek istiyorum. Onlar için uygun aydınlatma bulamadım henüz.

Bir insan arabanın içine neden led döşemek ister anlamadım. Avize düşünmez misiniz kristal bir avize farklı olur hem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir insan arabanın içine neden led döşemek ister anlamadım. Avize düşünmez misiniz kristal bir avize farklı olur hem.

Zevkler ve renkler tartışılmaz. Bende kendi aracımda iç aydınlatmayı,bagaj aydınlatmasını,plaka ışıklarını ve geri vites lambalarını beyaz led ampullerle değiştirdim ve aracımın led farları ile uyumlu ve önceki halojen ampullere göre çok daha net aydınlatma sağladılar. Yapacak olan arkadaşlara da kesinlikle tavsiye ederim (kullanacakları led ampullerin rengine ve lümen değerine dikkat etsinler)

Suleyman_46 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zevkler ve renkler tartışılmaz. 

En çok tartışılan ve tartışılması gereken konudur. Mesela böyle bir araba

post-8856-0-25202900-1434700422_thumb.jp

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sana ne. İnsan gibi soru sorulmuş, verecek cevabın yoksa yazmazsın; her konuya cevap vermek zorunluluğu yok.

hkaleli, Mehmet YILMAZ, Mazda41 ve 1 diğer kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sana ne. İnsan gibi soru sorulmuş, verecek cevabın yoksa yazmazsın; her konuya cevap vermek zorunluluğu yok.

senin de yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba,

Karşılaştırma yapabilmen açısından kendi aracımda kullanıdığım ampullerin linkleri ekliyorum:

- İç aydınlatma için ön tarafta kullandığım 31 mm lik led ampuller:

http://www.gearbest.com/led-light-bulbs/pp_52543.html

- İç aydınlatma arka taraf ve bagaj için kullandığım led ampuller:

http://www.gearbest.com/led-light-bulbs/pp_19580.html

- plakalıklar için kullandığım  led ampuller:

http://www.aliexpress.com/item/10-x-White-360-Degree-5050-SMD-168-194-2825-w5w-T10-LED-Car-Light-Bulbs/1638791467.html

- geri vites için kullandığım ampuller:

http://www.aliexpress.com/item/2-pcs-X-T10-CANBUS-W5W-Cree-Interior-Xenon-White-LED-CANBUS-6-SMD-COB-5630/32250714043.html

s.halilduru bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle yapmak istediğim şey led döşeme değil. Normal aydınlatma ampullerinin yerine led ampul takıp beyaz bir aydınlatma elde etmek istiyorum. Orjinal karşılama aydınlatması var aracımda o beyaz led ama iç aydınlatma sarı. O nedenle güzel durmuyor. Sorumu daha anlamadan verdiğiniz cevap çok yanlış olmuş.

Obivan teşekkür ederim öneriler için. Acaba taktıktan sonra nası bir görüntü elde ettiniz, foto var mı elinizde?

abdyldz, sabox ve s.halilduru bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle yapmak istediğim şey led döşeme değil. Normal aydınlatma ampullerinin yerine led ampul takıp beyaz bir aydınlatma elde etmek istiyorum. Orjinal karşılama aydınlatması var aracımda o beyaz led ama iç aydınlatma sarı. O nedenle güzel durmuyor. Sorumu daha anlamadan verdiğiniz cevap çok yanlış olmuş.

Obivan teşekkür ederim öneriler için. Acaba taktıktan sonra nası bir görüntü elde ettiniz, foto var mı elinizde?

Şu an için resim yok elimde ama ilk fırsat bulduğumda gece resimlerini çekip eklerim konuya.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

En çok tartışılan ve tartışılması gereken konudur. Mesela böyle bir araba

Yaşça benden büyüksünüz, saygisizlik etmek istemem. Pek haddim değil ama bu tavrinizi elestiriyorum, hic hoş bir tavir değil . Benzerini bana da yaptınız. Epmati kurun ve kendinizi başlığı acan arkadaşın yerine koyun beni daha iyi anlarsınız. Fikir danismak isteyen birine bu sekilde dalga geçercesine cevap yazdiginizin farkinda misiniz ? Beğenmemek ya da söylenene katilmamak farklı, danisilan konulara dalga geçercesine karşı cikmak daha bir farklı.

Fatalhand kardeşim, ben de plakalikta led denedim ve cok aydınlatıyor arkadan gelenin dikkatini dagitabilir, iyi düşünmüşsün. Ic aydinlatmada ledler cok hoş bir hava katıyor araca bence. T10'larin dogrudan karşıyı aydinlatan değil de etrafa isik verenlerden kullansan belki istediğin gibi olur, denemek lazım.

Tarahumara, Mehmet Özdemir, Arabalar ve 1 diğer kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Genç yaşlarınıza rağmen karakteri oturmuş çocuklarsınız :)

Seviyeyi bozmadan güzel yazılar yazmışsınız tebrik ederim sizleri.

Ben ikinci nesil aracıma bagaj içi led aydınlatma yapmıştım. Forum yeni sürüme geçtiğinde resimler gittiğinden şu anda paylaşamıyorum. Resimleri çekip en kısa sürede paylaşırım. Bagaj için benim yaptığım şekilde tavsiye ederim.

Efebey bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba,

Ampullerin index degerleri neydi? Ekte ki videoda ki elemanin kullandigi ampuller bir fikir verebilir isik siddeti acisindan. Video aciklamasinda ampullerin teknik spec'lerini de yazmislar

https://www.youtube.com/watch?v=EqEAEn4jDGg

s.halilduru bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Plaka için kullandığım ampul;

http://www.hepsiburada.com/photon-5-beyaz-ledli-t10-tip-park-ampulu-85d028-p-OTM85D028

Aşırı derece aydınlattı. Ben birkaç Citroen c4 te görmüştüm, orjinal mi bilmiyorum ama çok güzel bir ışık veriyordu, tabi ampulün ne olduğunu bilmiyorum. 

İç için de yine photonun 31mm 6 ledli sofit aldım ama serviste değiştirirsek aydınlatma yerinin tırnakları kırılır değiştirmeyelim dediler. Ben de zaten plaka aydınlatmasından ettiğim tecrübeme göre biraz korktum. Photon çok fazla aydınlatıyor diye düşünüyorum. Bu nedenle de tecrübe edenlerin yorumlarına ihtiyacım var.

dalgakıran bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Plaka için kullandığım ampul;

http://www.hepsiburada.com/photon-5-beyaz-ledli-t10-tip-park-ampulu-85d028-p-OTM85D028

Aşırı derece aydınlattı. Ben birkaç Citroen c4 te görmüştüm, orjinal mi bilmiyorum ama çok güzel bir ışık veriyordu, tabi ampulün ne olduğunu bilmiyorum. 

İç için de yine photonun 31mm 6 ledli sofit aldım ama serviste değiştirirsek aydınlatma yerinin tırnakları kırılır değiştirmeyelim dediler. Ben de zaten plaka aydınlatmasından ettiğim tecrübeme göre biraz korktum. Photon çok fazla aydınlatıyor diye düşünüyorum. Bu nedenle de tecrübe edenlerin yorumlarına ihtiyacım var.

Linkini verdiğiniz photon un ampullerini bundan önceki aracımda hem plaka aydınlatmasında hem de ön park ampulleri yerine kullanmıştım, ve yazdığınız gibi biraz parlaklar ancak arka plaka aydınlatmalarının yuvaları hemen kirlendiğinden dolayı parlaklıkları azalıyor hemen. bu ampullerin tek kusuru kasalarının seramik yerine plastik olması ve bundan dolayı çabuk ısınıp ömürlerinin kısa olmasıdır. Plakalık ve geri vites için alacağınız ampullerin dış kaplamasının seramik ya da metal olmasına dikkat edin.

Ayrıca iç aydınlatma ampullerini değiştiremeyen servise selamlarımı iletiniz lütfen. Ampul değiştiremeyen servise aracı bakım olsun diğer tamir işleri olsun ben şahsen teslim etmem. İnce düz bir tornivadayla 10-15 dk içerisinde içerdeki 3 ampulü de bişeyleri kırıp dökmeden kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz, zaten yukarıda Canuck videosunu paylaşmış nasıl yapılacağını.

s.halilduru bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fırsat bulmuşken sorayım. bende aracımın bagaj aydınlatmasından memnun değilim. bagaj lambasından bir bağlantı alarak şerit led ışık döşemek nasıl olur. şahinci bir arkadaşım aracın içine yapmıştı mavi ışıklarla o hoş değildi :D umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

s.halilduru bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Obivan güzel görünüyor ama fotolar gece çekilmiş olsaydı ışığın şiddetini daha iyi anlayabilirdik. Bagajdaki ağlar da dikkatimi çekti. Onları nerden temin ettiğinizi öğrenebilir miyim ? :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Obivan güzel görünüyor ama fotolar gece çekilmiş olsaydı ışığın şiddetini daha iyi anlayabilirdik. Bagajdaki ağlar da dikkatimi çekti. Onları nerden temin ettiğinizi öğrenebilir miyim ? :)

Telefonun gece çekimleri felaket olduğu için gece çekimi eklemedim, eşimin telefonuyla fırsat bulduğumda gece çekim yapıp ekleyebilirim. Cırtlı fileleri de araçtaki diğer aksesuarlarım gibi Çinli kardeşlerden temin ettim  :) (bagajın sağı ve solu için 2 tane aldım)

http://www.aliexpress.com/item/1pc-lot-Universal-Black-Car-Side-Rear-Trunk-Storage-Net-Pocket-Bag-Double-Layer-Bag-With/2044877224.html

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fırsat bulmuşken sorayım. bende aracımın bagaj aydınlatmasından memnun değilim. bagaj lambasından bir bağlantı alarak şerit led ışık döşemek nasıl olur. şahinci bir arkadaşım aracın içine yapmıştı mavi ışıklarla o hoş değildi :D umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Bence güzel olur, gün ışığı tercih edin. Şerit ledin kendi yapışkanına güvenmeyin, belirli yerlerinden siz de gerekli takviyeleri yapın. Forumda bağaj aydınlatması diye aratırsanız, daha önce yapılmış uygulamaları görebilirsiniz
canavar bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğer led şeridi görünmeyecek şekilde gizlerseniz güzel olur. Mehmet'in dediği gibi yapışkanları bir süre sonra açılıyor daha sağlam bir yöntem bulmanız gerek. Ben japon ile yapıştırdım mesela.

canavar bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.