Jump to content

2. Nesil Mazda3 Arka Koltuk Nasıl Sökülür?

slash
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Benim bildigim koltugun on tarafindan sert bir sekilde yukari dogru cekince cikmasi lazim.

Evet olması gereken aslında, sert bir şekilde çektim sağda sıkıntı yok ama ama sol taraftaki klips baya zorluyor koltuk süngeri ortadan kırılacak diye bırakmak zorunda kaldım .  Koltuklarda yarı deri olduğu için çok zarar görür diye daha fazla zorlayamadım . Bi vida kilit vs mi var diye merak ettim o kadar zorlamadan sonra . 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet olması gereken aslında, sert bir şekilde çektim sağda sıkıntı yok ama ama sol taraftaki klips baya zorluyor koltuk süngeri ortadan kırılacak diye bırakmak zorunda kaldım . Koltuklarda yarı deri olduğu için çok zarar görür diye daha fazla zorlayamadım . Bi vida kilit vs mi var diye merak ettim o kadar zorlamadan sonra .

Ekte ki videoda 0:56 - 1:13 arasi arka koltugu cikariyor. Vida vs yok gibi.

http://youtu.be/KuGWKr2E2iU

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ekte ki videoda 0:56 - 1:13 arasi arka koltugu cikariyor. Vida vs yok gibi.

http://youtu.be/KuGWKr2E2iU

Bu videoyu gündüz izlemiştim teşekkürler. 55.saniyede çok basit bir şekilde çıkarıyor. Benim sol tarafta sıkıntı var , sağ taraf videodaki olması gerektiği gibi rahatça ayrılıyor. Döşemeci veya servisten yardım rica edeceğim artık . 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonunda Bismillah dedim son bir kez daha denedim şansımı ve koltuğu sökebildim . Çıkan görüntü korkunçtu . Süpürge bez ne varsa çıkan koltuğu , sırt dayamaları derken hızımı kesemedim bagajı da aradan çıkarttım .

Koltuğu çıkarırken bir ayağı içeri atıp güç almakta fayda var. Çıkmakta zorluyorsa koltuğun ortasından 2 elle dengeli bir şekilde yukarı kuvvetli çekmek lazım . Aksi halde sünger ortadan kırılabillir .   Canuck nickli abimiz zaten nasıl çıktığını üstte videoyla da paylaşmış . 

post-2032-0-24116500-1434889224_thumb.jp

post-2032-0-25146500-1434889253_thumb.jp

post-2032-0-61656400-1434889280_thumb.jp

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

dostlar merhaba benim koltuklarım krem rengi gibi bir renkte ve çok çabuk leke oluyor varmıdır çözümü temizleme falan gibi.yada araca deri koltuk veya kir tutmayacak benzer bir uygulama yapılabilirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...