Jump to content

Kontağı Açınca Çıkan Fan Sesi

OveRMinD
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dündar Abi benim arabada marş basmadan anahtarı ON konumuna getirdiğimde sanki bi yerlere sürten bi fan sesi gibi bi ses geliyor motor taraflarından... Daha önce hiç dikkatimi çekmemişti, normal midir bu ses?

Edit: Başlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısın, çok belirsiz sormuşum :)

Soğukken her açtığımda oluyor, açıkçası ne kadar sürüyor diye beklemeyip bi süre sonra marş bastığım için tam olarak ne kadar sürüyo emin değilim ama bir süre gittikten sonra kesiliyor. Sıcak - soğuk olma durumu da sadece sesin yüksekliğini etkiliyor sanırım... Motor sıcakken de yapıyor ama çok fazla değil...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

bende de oluyor o ses..araba sanki uçuşa hazırlık yapıyor gibi oluyor çok hoşuma gidiyor benim..hatta her çalıştırmadan önce mutlaka dinlerim dzıııuuutt diye cam kapanması gibi bir ses hani filmlerde olur ya dzııt dzııtt systems online filan zuhahua :tey: :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende de oluyor o ses..araba sanki uçuşa hazırlık yapıyor gibi oluyor çok hoşuma gidiyor benim..hatta her çalıştırmadan önce mutlaka dinlerim dzıııuuutt diye cam kapanması gibi bir ses hani filmlerde olur ya dzııt dzııtt systems online filan zuhahua :tey: :tey:

Evet, bende de vardı, hoşuma giderdi. Normal bi durum sanırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

enjektörlerden gelen ses değil mi bu?

çok kısa süreli, şarjöre mermi sürer gibi sanki enjektörlere benzin basılıyor. benimki sadece bir tahmin tabii :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanmıyorum enjektör sesi olduğunu, motor soğukken geliyo sadece ve bi fanın dönerken yanındaki plastik bi aksama sürtme sesine benziyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya zaten öyle 2 saniye gelip kesilen bi ses değil, dediğim gibi bi fanın plastik bişeye sürtme sesi. Gerçi 1 senedir geliyo, bi zararı olmadığı için sallayıp duruyorum ama...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...