Jump to content

Lantis Elektirik Sorunları

zafer9274
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar aracımda birden fazla sorun var öncelikle sileceklerin 3 ncü kademesi çalışmıyor, diğer sorun ise arbayı stop ettiğimde veya arka sileceği çalıştırdığımda açık olan kapı kilitleri açılıyor, az çok elektirikten anlarım ama sizin fikirlerinizi ve önerilerinizi almadan girişmek istemedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aracımda birden fazla sorun var öncelikle sileceklerin 3 ncü kademesi çalışmıyor, diğer sorun ise arbayı stop ettiğimde veya arka sileceği çalıştırdığımda açık olan kapı kilitleri açılıyor, az çok elektirikten anlarım ama sizin fikirlerinizi ve önerilerinizi almadan girişmek istemedim

Silecek-sinyal kollarının olduğu bölüm bir bütünden ibare olması lazım. Koldan kaynaklı olması büyük ihtimal. Benim Uno aracımda benzer bir sorun yaşamıştım. O bölgede ki leğimler erime yapmış, kısa devreden. Otomobilimde tuhaf elektriksel sorunlara yol açıyordu. Bir kaç sefer oto elektrikçide revize ettirmiştim. Ama bir türlü randıman alamayınca, komple kolları değiştirmiştim.

Bu arada açık olan kapı kilitlerinin açılması doğal. :D Şaka bir yana kapalı yazacağınız yerde açık yazmışsınız. Klavye sürçmesinden dolayı. :9

Yine arka silecekte mevcut ön silecek kolunun üzerinde değil mi ? Büyük olasılıkla o bölgede bir sıkıntı var. Söküp incelemeden anlaşılmaz. İyi bir oto elektrikçisi eşliğinde, sizin gözetiminizde incelemekte fayda var.

Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bi nevi tetikliyo kapı kilitlerini :D benim aklımdada o var ama kontağı kapatınca yine aynısını yapıyo acaba kontaktan kısa devre yapıyo olabilirmi diye düşündüm :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlış biliyorsam düzeltin arkadaşlar. Motoru çalıştırmak için kontak açıldığında kapılar kilitlenir seyir halinde, motor stop edildiğinde ise tekrar açılır diye biliyorum. Benim arabadada buna benzer mekanikmi elektrikselmi ne olduğu belli olmayan sorunlar var otomatik kilitlerde. Bu konuda bende aydınlanırsam sevinirim. Ancak silecek konusuna gelince kesin tesisatta yanlış bağlama veya kontak kısmında şase var. Arka silecek çalışması gerekirken kilitler açılıyorsa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bi nevi tetikliyo kapı kilitlerini :D benim aklımdada o var ama kontağı kapatınca yine aynısını yapıyo acaba kontaktan kısa devre yapıyo olabilirmi diye düşündüm :)

Direksiyon kutusu bölgesini komple gözden geçirmekte fayda var. Benim aracımda silecek kolunu çevirdiğinde duman filan çıkıyordu. Allah korusun yangın çıkarma riski filan olan şeyler. İhmale gelmez, bir an önce bence iyi bir oto elektirikçisi bulmalısın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dörtlü cam düğmelerinin siparişini verdim 2 güne elimde olucak inşallah onunla birlikte elektirikçiye göstermekte fayda var :) peki hocam izniniz olursa bir sorum daha var sinyal kolundaki far açma düğmesinin ilk kademesinde parkları açması ve kadran ışıklarını yanması gerek ama bendekiker ikinci kademede farlarla beraber açıyo parkları ve kadran ışıklarını acaba sigorta falanmı yanıkki ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlış oldu silecek konusunda bütünüyle kontak kısmını suçlamak hata. Camlar kapı kilitleri arka silecek tesisatları aynı yoldan ilerliyor hatta arada kapı menteşesinin orda sokette olması lazım. Çok meşakkatli bir iş. İlhan'a kesinlikle katılıyorum acil iyi bir elektrikçi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dörtlü cam düğmelerinin siparişini verdim 2 güne elimde olucak inşallah onunla birlikte elektirikçiye göstermekte fayda var :) peki hocam izniniz olursa bir sorum daha var sinyal kolundaki far açma düğmesinin ilk kademesinde parkları açması ve kadran ışıklarını yanması gerek ama bendekiker ikinci kademede farlarla beraber açıyo parkları ve kadran ışıklarını acaba sigorta falanmı yanıkki ?

Kısaları açtığımda yanıyor diyorsun. Bu durumda sigorta da problem olsa, hiç yanmaz ki !!

İş yine dönüp, dolaşıyor sinyalizasyon kollarına o bölgeye. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen hocam kısaları açtığımda yanıyor acaba ayrı bir hat üzerindenmi gidiyo diye düşünmüştüm :) değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen hocam kısaları açtığımda yanıyor acaba ayrı bir hat üzerindenmi gidiyo diye düşünmüştüm :) değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim :)

Rica ederim. 

Umarım bildiğin iyi bir oto elektrikçisi vardır. Senin sorununu çözecek kişi, büyük olasılıkla o olacak çünkü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben şuan karabükteyim bartında sevdiğim iyi bir abim var ona bir gösteriyim malum araba nazlı yabancıya nazımız geçmiyor biley olduğunda :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabada camlardan bir tanesi açılıyor kapanmıyordu düğmeyi ters çevirdiğimdede kapanıyor açılmıyordu. Ankarada bir elektrikçiye gittim. İnceledi kapı soketinin yüksek voltaj sebebiyle o hattın geçtiği kısmın eridiğini söyledi. Tüm kapılardaki soketleri sökerek örümcek ağı misali kabloları soketsiz düz bir şekilde bağladı. Kapanmayan cam düzeldi geçen yıl 130 tl ödedim işçilik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben şuan karabükteyim bartında sevdiğim iyi bir abim var ona bir gösteriyim malum araba nazlı yabancıya nazımız geçmiyor biley olduğunda :)

Vay memleketimdesin şu an. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hemşehri sayılırız hocam bende bartınlıyım :)

Karabük Eskipazar'lıyım bende. Çok uzun zamandır gelemedim oralara. :( 

Çok gezen birisi olarak. Çok ihmal ettim memleketimi. Lakin bunda artık orada çok fazla akraba olmamasının sebebi de var. 

Ama Ilgaz, Safranbolu, Bartın, Amasra gezip görmek istediğim yerler. Safranbolu'yu gördüm gerçi, gezdim ve konakladımda. Ama fotoğraf tutkumdan dolayı, tekrarından zarar gelmez..

Şu seyir terasını merak ediyorum açıkcası. Geçenlerde hayvanın birisi o seyir teraslarının olduğu kalyona, hafriyat dökmüş.!!

Hiç bir şeyin kıymetini bilemiyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

LÜTFEN ACİL CEVAP!!!

Arkadaşlar merhaba,

Dünden bu yana aracımın (97 Model Lantis) Gaz gösterge ışıkları yanmadığı için çalışmıyordu. LPG'ci geldi arabada ateşleme yok benlik bir iş değil dedi. Sonrasında gelen motorcu ustam elektriği kesmesinin tek sebebi distribütördür dedi ve ben de gidip 0 distribütör aldım ama nafile. Arabada ateşleme yok, Problemin nerede olabileceği konusunda bir fikri olan varsa ve acil paylaşırsa sevinirim. İyi günler. 

(Bu arada aracın yağ..vs gösterge ışıkları yanıyor. Sadece gaz gösterge led ışıkları çalışmıyor ve bujilere elektrik gelmiyor.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...