melyyh

Mazda 626 Kabin İçi Üfleme Fanı

Merhaba
Aracımızın çalışmayan klimasına bakarken asıl çalışmayanın kabin içerisine hava üfleyen fan olduğunu fark ettik. Çıkan parçanın üzerindeki kod HB111GA5R-A internette bu isimle arama yaptığımda sadece 1 internet sitesinden ürünü bulabiliyorum, onlarda da onlarca var.
Sormak istediğim, bazı yerlerde kalorifer fanı, bazı yerlerde klima fanı olarak geçiyor. İkisi de aynı fan mıdır aslında? Bu ürünü satın almak yerine bobinajcıda motorunun onaırmını yaptıramaz mıyım?
Sökülen parçanın fotoğrafını çektim. İnternetteki fotoğraflarda farklılıklar görüyorum. Uç kısmında 2 boru gibi çıkışı olan, tek kavisli boru çıkışı olan ve borusuz olan versiyonlar var. Tam olarak anlayamadım. Parçayı ben sökmediğim ve sökülürken orada bulunmadığımı için de tam bilemiyorum.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

j57QJg.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bobinajcının halledemeyeceği bir şey değil. Önemli olan maliyetinin ne olacağı, belki sıfırına yakın para isteyebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bobinajcının halledemeyeceği bir şey değil. Önemli olan maliyetinin ne olacağı, belki sıfırına yakın para isteyebilir.

Sıfırı 210 TL. İkinci el bir sürü var ama fiyat yazmıyor. Telefonla görüşmem gerek. Ciddi fiyat avantajı sağlamıyor ise sıfır alacağım.

Bu arada kollektörler de parçalandığından, bobinajcıda halledilemeyecek.

Teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.