Sign in to follow this  
Followers 0
Ali

Honda'da hava yastığından 8'inci ölüm!

Japon otomotiv üreticisi Honda hava yastığına bağlı olarak ölen 8. kişinin ölümünü de teyit etti.

 

 

230620151257422513458_2.jpg

 

 

DHA
Otomotiv devi hava yastığı patlaması sebebiyle gelen ölümlerin ardından milyonlarca aracını geri çağırmıştı. En son Eylül ayında Amerika'nın Los Angeles eyaletinde bir kadın 2001 model Honda Civic aracıyla yaptığı kazada hava yastığından fırlayan şarapnel parçası kadının kafasına isabet etmiş ve olay yerinde hayatını kaybetmişti. Honda bu kazada kadının ölümünün hava yastığının patlamasından dolayı olduğunu bugün resmi olarak teyit etti.
 
 

 

oguzhan89 likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazaya önlem faktörün ölüme sebep olması da çok kötü boyun kırması açılmama gibi farklı markalarında haberi mevcut Allah korusun milletimizi...

Ali likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

19.Haziran.2015 te amerika da çıkan haberin orjinaline bakınca, aracın kiralık olduğu ve bu sorunlu araçların fabrikaya geri çağrılmadıkça satılamaz/kiralanamaz olduğu belirtiliyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takata urettigi pek cok hava yastiginin hatali oldugunu kabul etmisti gecenlerde. Isin ilginci habere gore bu arac icin bir kazadan cok once bir geri cagirma bulteni yayinlanmis ama kiralama sirketi araci servisine goturmemis. Ailesi simdi hem Honda'yi hem Takata'yi hem de kiralama sirketini dava ediyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.