kwon61

Dizel Mazda3'e açık hava filitresi

Merhaba, arkadaşlar sedan 2013 dizel mazda 3'e açık hava filitresi takılır mı? takılırsa sakıncaları varmıdır, bir de araç motor sesinden benzinlide olduğu gibi tok bir ses verir mi? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mantıksal olarak bir sorun çıkmaması lazım . Eğer filtrelemeyi düzgün yapan, hava akışını da rahatlatan kaliteli bir sistem kullanılırsa az da olsa performans artışı bile olabilir ama bazı yerlerde dizelin toz hassasiyeti ve arıza ışığının yanmasından bahsedilmiş bu sebeple yukarıda da dediğim gibi kaliteli parça tercih edilmeli

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

takılır, sakıncası da yok, ama turbolu araçlarda filtre değiştirerek 1hp bile alınamıyor.  

oguzhan89 ve Burak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim az da olsa performans artışı dememin sebebi hava emişi rahatladığı için araç da daha kolay soluk alır, bu da az da olsa performansa yansıyabilir düşüncesi ileydi ama işin gerçeği turbo olayını pek düşünmemiştim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

atmosferikte,  bir pistonun itme gücü ile diğeri çekiyor ya, 

turbo da  her halükarda turbo o havayı egsozun gücüyle çekiyor. sıkıştırıyor intercoolera basıp soğutuyor  sonra pistona gidiyor.

böylece motorun zaten hava çekme gücü ortadan kalkıyor, hemde soğuk sıcak hava çekmesi farketmiyor..  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla iyiyi kötüyü bırak, tamemen filtresiz test de yapmışlardı, bir şey değişmiyormuş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla iyiyi kötüyü bırak, tamemen filtresiz test de yapmışlardı, bir şey değişmiyormuş

Sevmiyorum seni, teorilerimi çürütüyorsun :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ses pek değişmiyor ben daha önce denedim bana fark olarak biraz alt devirler düzeldi gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zealotun dediği gibi turbo yeterli kuvveti sağlayarak alıyor havayı. :) filtre değişimiyle çok fazla bir şey değişmez. Alt devirler canlanabilir. Yalnız performans istiyorsanız chip tuning yaptırabilirsiniz. Ciddi iyileştirmeler alanlar var. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yani sonuç olarak değmez mi diyoruz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yani sonuç olarak değmez mi diyoruz :)

Söylenenlerden öyle bir sonuç çıkıyor :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.