akif can

2. Nesil Mazda 3 Debriyaja Basınca Gelen Gıcırtı

Merhaba arakadaslar,aracim 2010 model 60binde. Debriyaja basarken hafiften bir gicirdama sesi geliyor,sanki basarken yay geriliyor o ses yapiyor gibi,sizce skintinin sebebi ne olabilir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Toyota ile Mazdalar genelde birbirine benziyor. Toyotalarda da bu problem bolca görülmekte. Çözümü ise çatalın ve debriyaj pedalına basınca hareket eden parçaların yağlanmasından geçiyor. Önce wd40 ile kiri pası temizleyip ardından sıvı gres sıkarsanız kesilecektir. Sadece wd40 sıkılması kısa sürede iş görecek olsa da uzun vadede kiri çamuru toplayacaktır. 
Debriyaj pedalındaki hareketli parçalar için de bunu uygulayabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forumda bununla ilgili konu var ayni olay bendede var yaglayinca biraz azaliyor servise gosterdim hepsinde var dedi ustmerkezin icinde calisan parcalarin sesiymis..yani cozumu yok....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cevaplar ici teşekkur ederim,oyle halledilemeyecek bir sorun degil gibi.Servise hic bulasmadan kendi ustama gosteririm insallah skinti kalmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Insallah cozersiniz eger cozulurse burda paylasirsaniz ayni sorunu yasayan bizlerde faydalanmis oluruz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sonuçta gıcırtı mekanik bir şey, arkadaşların dediği gibi Çözümü de yağlamak. Ben de çözüleceğini tahmin ediyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu gün ugradim ustama,hemen soyledi zaten debriyaj catalindan geliyor dedi hic yaglamaya gerek yok,yagladigimizda baski balataya sizinti olursa o zaman kotu olur dedi.hatta baska biri yaglayalim hemen gecsin derse sakin yaptirma dedi.

Benim bu ustam cok saglamdir,kendinden de cok emin konusunca ikna oldum acikcasi

gomodoejderi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu gün ugradim ustama,hemen soyledi zaten debriyaj catalindan geliyor dedi hic yaglamaya gerek yok,yagladigimizda baski balataya sizinti olursa o zaman kotu olur dedi.hatta baska biri yaglayalim hemen gecsin derse sakin yaptirma dedi.

Benim bu ustam cok saglamdir,kendinden de cok emin konusunca ikna oldum acikcasi

Hayırlısı olsun toyotada yapılan bir uygulamadan bahsettim, uygulatıp uygulatmamak size kalmış :)

Yağlamadan kasıt gres yağı zaten. İnce bir yağ olsa haklı. Toyota servislerinin yaptığı bir uygulama.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=6702.0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim gıcırtı kendi kendine geçti demek sıkıntı yokmuş :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.