Jump to content

Volkswagen Dar Gelirliler İçin Otomobil Üretecek

Ali
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dünyanın önde gelen otomobil üreticileri arasında yer alan Alman otomobil devi Volkswagen (VW), dar gelirliler için ucuz otomobil üretecek.

VW CEO'su Martin Winterkorn Bild gazetesine verdiği demeçte, 2018 yılında dar gelirli aileler için ucuz Otomobilin piyasaya sürüleceğini açıkladı.

FİYATI 8000-11.000 EURO ARASINDA

Özellikle Asya piyasaları için üretilecek olan otomobillerin Çin'de imal edileceğini kaydeden Winterkorn, farklı üç model otomobil üretileceğini ve fiyatlarının ise 8000 ile 11000 Euro (23-32 bin TL) arasında olacağını söyledi. Üretilecek otomobillerin gelişmekte olan ülkelerde de piyasaya sürülebileceği belirtiliyor. VW ucuz otomobil ile, özellikle Renault, Toyota ve Hyundai gibi markalarla Çin ve Hindistan pazarında rekabet etmeyi amaçlıyor.

Kaynak:http://m.ahaber.com.tr/otomobil/2015/06/28/volkswagen-dar-gelirliler-icin-otomobil-uretecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Almanya nın dar gelirlileri ile bizim ve asya ülkelerinin dar gelirlileri aynı sınıfta sayılmaz, sınıf ismi aynı sadece. :) Bizde bilinidiği üzere vw premium sayılıyor, yani millet öle adlediyor.

Çok daha ucuz olacak sanırım yeni araçlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

VW hayır kurumu değilki dar gelir belgesi istesin, :)  :D   dar gelirliler için otomobil üretecek derken , kalitesini düşürüp daha ucuz yollu araç üreterek, daha ucuza satmak amacı var lakin ddiğin olursa tam olur, hal böle olunca da  dar gelirli kişilerin alabileceği araba markaları arasına vw de dahil olacak reno, hyındai, daçia, v.b. markalara da rakip olucak. :)

Bence uygun bir düşünce sonuçta bide vw markası işin içine girince tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Almanya'da zaten dar gelirlilerle orta kesime hitap etmiyor mu  VW  :)

Çin pazarı vb diğer pazarlar için üretimi düşünülmüş bir model olacakmış zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çin pazarı vb diğer pazarlar için üretimi düşünülmüş bir model olacakmış zaten.

Yok abi o kısımda mutabıkız sıkıntı yok. Ben sadece Vw markasına inceden bir giydirme yapmak istemiştim. Malum ülkemizde çok tutuluyor, beğeniliyor, talep görüyor. Hatta ve hatta premium gibi gösterilmeye çalışılıyor. Ama Almanya'da ki durum çok farklı. Bunu vurgulamak için şey yaparken, şey ettirmiştim. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok abi o kısımda mutabıkız sıkıntı yok. Ben sadece Vw markasına inceden bir giydirme yapmak istemiştim. Malum ülkemizde çok tutuluyor, beğeniliyor, talep görüyor. Hatta ve hatta premium gibi gösterilmeye çalışılıyor. Ama Almanya'da ki durum çok farklı. Bunu vurgulamak için şey yaparken, şey ettirmiştim. :) 

En sinir olduğum araba markası :)

Resmen nefret ediyorum vallahi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En sinir olduğum araba markası :)

Resmen nefret ediyorum vallahi

Kulakları çınlasın forumdan tanıştığım bir abimde sizin gibi düşünürdü. Hele ki Dsg denildiğinde suratı değişirdi resmen. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kulakları çınlasın forumdan tanıştığım bir abimde sizin gibi düşünürdü. Hele ki Dsg denildiğinde suratı değişirdi resmen. :D

Hiç bir markaya önyargım yok ama bu firmaya sinir oluyorum. Tasarımdan tut motoruna, kullanıcısına, servisine, dağıtımcısına, herkeste olmasına, logosuna, reklamına... herşeyine sinir oluyorum :)

Tamam çok mantıklı olmayabilir ama bu duygumu engelleyemiyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vw kullandım ama hiç sahip olmadım. Sahip olur muyum ? Çok büyük konuşmak istemiyorum. Ama çok zor bir ihtimal benim için.

En başta bir kere, markayı Türkiye'ye getirip pazarlayan firmaya uyuz oluyorum.

Satış sonrası servis hizmetlerinin süre ve maliyeti konusunda ciddi külfeti var. Ben aracımı normal periyodik bakıma götürüyorum hem süre hem ücret konusunda. Vw kullanıcısı ile yarı yarıya fark ediyor neredeyse. Adam sorunsuz otomobilini sıradan bir bakıma götürüyor. Sabah bırakıp, mesai bitiminde aracını zar zor teslim alıyor. Ben ise yarım günden kısa bir sürede aracımı içi dışı temizlenmiş vaziyette teslim alıyorum.

Öve öve bitiremedikleri Dsg şanzıman ise...Neredeyse ne kadar Vw kullanıcısı tanıdığım var ise, hepsinin şanzımanı revize edilmiş durumda. Her servise gidişlerinde yeni yazılım yüklemesi yapılıyor.

Sonra 6-7 ay uğruna sıra beklenen dizel Dsg Jetta. Ne o parayı nede o kadar beklemeyi hak etmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Almanya'da zaten dar gelirlilerle orta kesime hitap etmiyor mu  VW   :)

Bunu birde bizim buradaki "parası çok, vizyonu az" Olanlara söyle... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...