sonsamsunlu

1. Nesil Mazda 3 Dynamic Bagaj Kilit Sorunu

2009 dokuz model mazda 3 var gümüşhanede yaşıyorum . otomatik kilit kapıları açtığında bagaj kapağı açmıyor anahtarla açmak zorunda kalıyorum birden bire oldu daha önce  böyle bir sorunla karşılaşan varmı....akü kutup başlarını söküp taksam faydası olurmu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yanlış hatırlamıyorsam bagaj kilidinde kademeler var. Eğer kademe değiştiyse sürekli kilitli kalacak duruma gelmiş olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bizim Mazda'larda radyo-teyp koruma şifreli mi bakmak lazım. Yani akü kutup başlarını söküp taktığınızda. Güvenlik gerekçisi ile radyo/teybi bloke edip kilitleyebilir. Şifresini biliyorsanız sorun yok. Ama dediğim gibi şifreli olup olmadığı konusunda tereddütlüyüm. Megane II aracımda başıma gelmişti, kullanma klavuzunun içinden çıkmıştı şifre.

Bagaj kapağına giden kilit telinde bir sıkıntı olabilir. Bagaj kapağını açtıktan sonra kilit kısmını da bir tornavida ucu ile kontrol edebilirsiniz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2009 model mazda dynmic mazda 3 üm var uzaktan kumanda kapıları açıyor fakat bagajı açmıyor anahtarla açmak zorunda kalıyorum. Acaba daha önce böyle bir sorunla karşılaşan  var mı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet konuyu bulamadım bu gün tekrardan yazdım.takip edenlerden özür dilerim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet konuyu bulamadım bu gün tekrardan yazdım.takip edenlerden özür dilerim

Sıkıntı yok Mustafa bey. Tahmin ettiğim için birleştirdim konularınızı. Buradan devam edebiliriz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.