vivice

Mazda 626 Aracımda İlk Çalışmada Ses Geliyor

Oncelikle herkese iyi formlar benim sıkıntım marşa bastıgım anda araba normal bir biçimde çalışıyor 1.5 saniye sonra darrtt diye bi ses 2 saniye boyunca ses geliyor sadece aracı çalıştırdığımda olıyor aracımda herhangi bir rolanti yada gaz geçiş problemi yok bilen yada başına gelen arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mars otomatiginden kaynaklanıyor olabılır . Catal mars motorunu volanttan ayıramadıgı ıcın geliyor bence . Emin olmak için giderken kontagı kapatıp 3 viteste falan marsa basmadan calıstırıp bi sesi dinleyebılırsın .

Mehmet Özdemir likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ben vurdurma tekniğini tavsiye etmem özellikle enjeksiyonluda. Sentenin diş atlamasına sebep olur ki onu sen düzeltemezsin mutlaka tamirciye gitmen gerekir oda masraflı.

Tyirony likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

otomobıl 80 km ıle gıderken 3 cu vites te sıkıntı yaratacagını dusunmuyorum . ıttırıp ıttırıp 2 cı vıteste arac vurdurmaya bende karsıyım .  

iskambil77 likes this

Share this post


Link to post
Share on other sitesBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.