Jump to content

Yedek Anahtarın Önemini Dün Anladım

ugur0932
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dun aksam is donusu orucun vermis oldugu dalginlikla aracin arka bagajini kumandadan acip malzemeleri ve cantami koydum ve bagaj kapagini kapattim anahtarda cantanin icinde kaldi..yedek anahtarim olmadigi icin cilingir cagirdim ve 50 tl karsiligi actirdim tabi yapilan is hos degil kapinin ustunden bir sey sokup soktugu seyi sisiriyor ust taraf demir bir cubuk girecek kadar acilinca cubugu sokup mandali aciyor tabi demirin boyaya deydigi yerlerde boyada cizilme oldu...uzun lafin kisasi yedek anahtarin onemini anladim fiyat arastirdim 400 tl gibi bir rakamla karsilastim bunu daha uygun halletmenin bir cozumu varmi....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmişler olsun, umarım tekrarı yaşanmaz. Otomobil anahtarı ve yedeği yapan yerler var. Ama motor immobilizer kodlama olayı nasıl oluyor bilmiyorum. Muğla servisinde Gören otomotiv Okan'a bir danışsanız bu konuyu. O size yol gösterecektir bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle geçmiş olsun. bir kaç sene evvel araştırmalarımda yedek anahtar yaptırmak istediğimde komple immobilizer sisteminin değişimin gerektiğini aksinin mümkün olmadığını söylediler bir yer hariç..ona da yaptıma fırsatım olmadı maalesef..bence iyi bir araştırma yaparsanız daha uygun fiyata sistem değişimi olmadan halledersiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Anahtarı immobilizer olmadan anahtarcıdan yedeğini yaptırsaydın dahi bu durumda kalmayabilirdin cunku bagaj elektronik sistem olmadan sadece cevirerek açılıyor. Onun sebebi de asıl, akü bittiği zaman da bagajı açabilmek diye biliyorum aynı şekilde kapılardan birine anahtar girip cevrilebiliyor, akü bittiğinde araca girilebilsin diye.

Bu arada benim aracın önceki sahibi yedek anahtarı verdi ki bu önemli cunku sahibinin dikkatini gösteriyor. Çok önemli değil ama önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle geçmiş olsun. bir kaç sene evvel araştırmalarımda yedek anahtar yaptırmak istediğimde komple immobilizer sisteminin değişimin gerektiğini aksinin mümkün olmadığını söylediler bir yer hariç..

bu işleme gerek kalmadan yapan yerler var 320 tl yapıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu işleme gerek kalmadan yapan yerler var 320 tl yapıyorlar. 

evet var ancak kucuk yerlerde bunlar bir elin parmaklarının sayısını geçmiyo maalesef

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yedek anahtarım kayıp olduğundan yenisi istedim. Gelen anahtar ve elimdeki anahtarı araca tekrar tanıttılar ve kayıp olan anahtarı devre dışı bıraktılar.

yedek anahtarsız kaskonun aracın çalınma durumunda size arıza yapacağını biliyorsunuz değil mi?

kaskonuz varsa 500 tl'ye kadar anahtar kayıplarını kaskoyu delmeden karşılıyor, poliçenizi kontrol eder misiniz?

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 'ün anahtarı nasıl bilmiyorum lakin eletronik değil bildiğimiz kara düzen anahtar ise bir anahtarcıda bir tane bastırsaydınız, en azından sn revivonun dediği gibi manuel açılan bölümleri açıp anhatara ulaşabilirdiniz. Geçmiş olsun.

Hemen bir tane yaptırın bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediginiz gibi oluyorsa sadece kapilari acabilecek bir yedek olayini goruseyim gerci bu durum anahtar iceride kalirsa isimi gorur kaybolursa yine isimi gormez hayatimda ilk defa anahtar aracin icinde kaldi bunuda dusundugum zaman buda mantikli gelmiyor en iyisi arastirip kasko dahil tam islev yapan bir yedek anahtar yaptirmak...

Bu arada istanbulda yapan yer var 270 tl dedi ama gitmem mumkun degil.

Yedek anahtarım kayıp olduğundan yenisi istedim. Gelen anahtar ve elimdeki anahtarı araca tekrar tanıttılar ve kayıp olan anahtarı devre dışı bıraktılar.

yedek anahtarsız kaskonun aracın çalınma durumunda size arıza yapacağını biliyorsunuz değil mi?

kaskonuz varsa 500 tl'ye kadar anahtar kayıplarını kaskoyu delmeden karşılıyor, poliçenizi kontrol eder misiniz?

Geçmiş olsun.

Sizin arac mazda 3 muydu yedek anahtari nerden istediniz nerde yapildi islemler..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben kapıları manuel açmak ve aracı çalıştırmak için 100 liraya yaptırmıştım geçen yıl. En azından böyle bir şey yaptırmak lazım diye düşünüyorum  arka koltuktan bagaja ulaşabilirdiniz. Bununlaa geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teker teker anlatacak mecalim olmadığımdan kardeş forumda paylaştığım bir önceki aracım Toyota Yaris için bulduğum çözümü paylaşmak istiyorum.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=62093.msg840428#msg840428

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben kapıları manuel açmak ve aracı çalıştırmak için 100 liraya yaptırmıştım geçen yıl. En azından böyle bir şey yaptırmak lazım diye düşünüyorum  arka koltuktan bagaja ulaşabilirdiniz. Bununlaa geçmiş olsun.

Arka kotuktan bagaja ulaşma olayı benim araçta kilitli. Yani bagajda anahtarı unutsam, arka koltuktan bagaja ulaşmak için yine yedek anahtar gerekecekti. Mazda 3'te de orada kilit var mı?

RY7LvY.jpg

Teker teker anlatacak mecalim olmadığımdan kardeş forumda paylaştığım bir önceki aracım Toyota Yaris için bulduğum çözümü paylaşmak istiyorum.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=62093.msg840428#msg840428

Link baya iyiymiş, hasbelkader anahtarı kaybedersem alternatif çözüm olarak muhakkak incelenmesi gerekli şeyler içeriyor. Anahtarı kaybetmemek en iyisi tabi ki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 de koltuklar iceriden acilyor cok sukur...

Ben kapıları manuel açmak ve aracı çalıştırmak için 100 liraya yaptırmıştım geçen yıl. En azından böyle bir şey yaptırmak lazım diye düşünüyorum arka koltuktan bagaja ulaşabilirdiniz. Bununlaa geçmiş olsun.

nerde yaptirmistiniz hocam siz..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar merhaba;

2005 HB Mazda 3'üm var. Dün anahtarımı kaybettim. Yedek anahtarı da kaybedeli uzun bir süre oldu :) Ne yapmam gerekiyor ve bana maliyeti ne olur. Fikri, bilgisi olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba;

2005 HB Mazda 3'üm var. Dün anahtarımı kaybettim. Yedek anahtarı da kaybedeli uzun bir süre oldu :) Ne yapmam gerekiyor ve bana maliyeti ne olur. Fikri, bilgisi olan var mı ?

Kasko poliçeniz anahtar çalınmasını - kaybını karşılamıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...