Jump to content

Mazda 626 Buji değişimi hakkında!

Allita24
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öncelikle merhabalar.

1998 model 626 sedan aracımın bujilerini değiştirmem gerekiyor. Bulunduğum yerdeki sanayide bir usta sipariş verdi. Ne kadar diye sorduğumda 4'üne 30 TL dedi. Şaşırdım haliyle, ucuz geldi biraz bana. Sonra internetten bi araştırma yaptım. Benim aracıma uygun olan bir kaç buji markasının başında geliyor Denso. Marka tamam, usta doğru söylemiş. Fakat aracımın teknik bilgilerine ulaştığımda buji olarak Denso PKJ16CR8 öneriliyor ve tanesi 40 TL (takımı 160 TL). Ustanın sipariş ettiği ise Denso K16PR-U11. Bununda tanesi 7 TL (takımı 28 TL).

Şimdi sorum şu! Her ikiside Denso ama bu kod ya da seri numarası ne anlam ifade ediyor? Yani ustanın önerdiğini taksam sorun olur mu? Bilgisi ya da tecrübesi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tırnak araliklari gibi birkaç değişiklik oluyor sorun olacağını sanmam tırnak aralığını ölçüp 0.6 veya 0.7 ye indirmenizi tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Illaki öyledir ama amazon.com yerine ngk sitesinde bir arastirma yapabilirsiniz bujisi en cok kullanılandir bende kullanıyorum hatta veya japon araçların parca sitelerini takip edip 1-2 takim alip şimdiden stok yapabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevaplar için teşekkür ederim. Muhtemelen yarın kargo gelir. Madem tırnak aralığı haricinde bir sorun olmaz bi takıp deneyelim bakalım. Umarım bir sıkıntı çıkmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

Arkadaşlar hayırlı sahurlar 93 ge 626 aracımda düşük devirlerde bi silkeleme var ayağımı 1.viteste trafikte giderken gazdan çekince bi sallama yapıyor araç ben bujilerimi serviste deistirtim 3000 km oldu tırnak aralıklarıyla oynatmadım acaba bu tırnak aralığından olabilirmi tırnak aralığını düsürenler negibi fayda gördüler hakikaten işe yarıyormu faydası varmı tırnak aralığım ne olmalı teşekkür ederim herkese

GALAXY J7

Bu arada aracım lpg li [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buji hakkında bir soru da benden, Performans buji si bizim arabalara gider mi ?  Zaten araç 24 yaşında orijinal takacağıma motora destek olmak için performans buji si taksak ???   Deneyen var mıdır ? Bende benzinde kullanırken sıkıntı yok araç gidiyor lpg geçince basıyorum gitmiyor. Aracı zorlayınca alttan bir yerden su kaçırıyor çözemedim henüz hararet ortada havalar ısındı baya... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...