Mümin

HR-V
Yeni Honda HR-V 2016'da Türkiye'de

Bu konuda 23 ileti var

Bu araçla ilgili 1 yılı geçkin süredir haber okuyorum ama hala meydanda birşey yok. Geciktikçe gecikti artık. Akılları sıra Mazda CX-3 gibi otomatik dizel kombinasyonlu getirecekler sanırım. 

yeni-honda-hr-v-2016da-turkiyede.jpg

Honda'nın 2015 İstanbul Autoshow Fuarı ile birlikte ülkemizde ilk kez sergilediği yeni SUV modeli HR-V, önümüzdeki günlerde Avrupa pazarında yer almaya hazırlanıyor.

Ülkemizde de ilgi ile karşılanan modelin Türkiye'de satış sunulması ise biraz daha gecikmeli gerçekleşecek. Honda HR-V'nin ülkemizde satışı için 2016 yılının başlarını öngören Honda Türkiye'den gelen bilgiler, bu gecikmenin sebebi olarak, 1.6 litrelik dizel motor manuel şanzıman ve 1.5 litrelik benzinli motor ile hem manuel hem de otomatik şanzıman birlikteliklerine sahip olan yeni HR-V'nin 2016'da dizel otomatik kombinasyonuna kavuşacağını gösteriyor.

2381953353-2016-honda-hrv-detayli-resim-

2381970480-2016-honda-hrv-detayli-resim-

2381359989-2016-honda-hrv-detayli-resim-

2381150265-2016-honda-hrv-detayli-resim-

238123929-2016-honda-hrv-detayli-resim-g

2381207016-2016-honda-hrv-detayli-resim-

2381676604-2016-honda-hrv-detayli-resim-

2381589892-2016-honda-hrv-detayli-resim-

Kaynak : OtoTeknikVeri

İlhan ve Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Honda' nın iç tasarımına bayılıyorum dermişim :D Bunların tasarımcısı kim merak ediyorum, gittikçe berbat hal alıyor kokpit.

bilmece bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Vallahi bu aracı çok uzun zamandır bende takip ediyor ve bekliyorum. Ama gelmesi uzadıkça uzuyor. Bilmiyorum yapılan haberler mi yanlış. Yoksa Honda tarafında mı bir durum var bilmiyorum. Hrv ama Crv den daha yakışıklı duruyor sanki.

Mustafa dokunmatik multi medya ekranla, klima menüsü hiç simetri değil. İkisinden birisini sanki unutmuşlarda sonradan ilave etmişler gibi duruyor.

Honda'da iyileşmeler var. Ama bu iyileşmeler çok yavaş oluyor. 

M.E.G bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O kadar sert malzeme kullanıyorlar ki şaşırıyorum abi. Yeni honda civic lerin içi komlpe sert plastik. Bu segmentte artık o malzemeyi kullanan yok. HRV de böyle değildir umarım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tsunami'den sonra toparlanamadılar bir türlü tasarımları çok eski. Sağlamlığı tartışılmaz ama tasarımda aracın ruhu işte

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Her tarafımız yüksek araba doldu. Benim gözüm alıştı artık bunlara, önceden güzel görünüyorlardı artık değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu yakıt fiyatları yüzünden yüksek arabadan bende soğudum... 2.0 l suvdan 2.0 l sedana geçince yakıtım %30 düşmüştü..Otobanda gazlayınca SUV lar içmeye başlıyor depoyu...

Yeni CRV aerodinami sınırlarını zorlamış, bundan daha iyisi damla formunda bir SUV olur :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu yakıt fiyatları yüzünden yüksek arabadan bende soğudum... 2.0 l suvdan 2.0 l sedana geçince yakıtım %30 düşmüştü..Otobanda gazlayınca SUV lar içmeye başlıyor depoyu...

Yeni CRV aerodinami sınırlarını zorlamış, bundan daha iyisi damla formunda bir SUV olur :)

Yakıt değil seni Vitara soğuttu Emre'cim..Vitara... :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Oda var tabi :) Boşuna dememişler Mazda var Huzur var...

İlhan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Oda var tabi :) Boşuna dememişler Mazda var Huzur var...

Geçmişte bir Mazda sahipliğin var. Ama çok uzun zamandır bir türlü kısmet olmadı sana yeni Mazda.

Vallahi forumda Mazda sahipleri olarak bizler. Senin kadar, Mazda'nın değerini kıymetini bilmiyoruz. Ve her ortamda mantıklı şekilde savunmuşsundur markayı. Bu konuda forumda teksin diyebilirim. O yüzden gerçekten acayip taktir ediyorum bu konuda seni. 

Ne diyeyim helal vallahi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gökhan Abi'nin bir zamanlar dediği gibi "Hastasıyız ama sahibi değiliz...." :) 

İlhan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şimdi yine bir hortlatma operasyonu yapalım.

HR-V nin Almanya fiyatı belli olmuş. Okumak isteyenler için tam yazı aşağıdaki gibi. 20bin Euro ile 27.490 arasında olacakmış yani 82.470 TL Almanya satış fiyatı. Yanlız Almanya'da CR-V nin fiyatı 29.255 Euro ( 87.765 TL)  imiş. Ülkemizde 117.440 TL. Aradaki farkı oranlarsak da %34 lük bir artış var. Buda HR-V nin Türkiye Fiyatlarının 75-80 bin den başlayıp 110-115 bin lere kadar varacağını gösteriyor. En iyi ihtimal CX-3 fiyatına düşerler.

CX-3 alacaklar tasalanmayı bıraksın artık

Honda, Almanya'da satışa sunduğu yeni HRV fiyatlarını açıkladı. Honda HR-V fiyatı Almanya'da 19.990 Euro'dan başlıyor.

yeni-honda-hr-v-fiyati-almanyada-aciklan

Honda, ülkemizde de ilgi ile beklenen yeni HR-V fiyatlarını Almanya pazarı için açıkladı. 130 hp güç üreten 1.5 litrelik i-VTEC benzinli ve 120 hp güç üreten 1.6 litrelik i-DTEC dizel motorlar ile sunulan yeni HR-V'nin benzinli seçeneğinde otomatik şanzıman opsiyonu bulunuyor. Comfort, Elegance ve Executive olmak üzere üç farklı donanım seviyesi ile sunulan yeni HRV fiyatı 19.990 Euro'dan başlıyor ve 27.490 Euro'ya kadar yükseliyor. Bu fiyat listesi günlük Euro kuru baz alınıp çevrildiğinde yeni Honda HR-V'nin fiyatlarının 60 bin TL ile 81 bin TL arasında değişen rakamlara sahip olduğu görülüyor.

Ancak Honda CR-V 1.6 dizel 120 hp manuel Elegance aracın Almanya'da 29.255 Euro'luk (yaklaşık 87.765 TL) fiyata sahip olmasına karşın ülkemizde 117.440 TL'den satıldığı düşünüldüğünde, HR-V fiyatlarının daha da yukarılarda olması beklenebilir. 

Not : i20 nin de yüksek versiyonu çıkacakmış bakalım onun fiyatı ne olacak ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet Mazda Cx-3'e bu para verilmez diyen arkadaşları, sahneye davet ediyorum.

PAN bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Onları ver diye zorlayan yok, mazda zorla araba satmıyor. Gidip bunu alsınlar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Saz arkadaşlarıyla beraber alalım lütfen

PAN bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bmw gibi sanki.. kaportası ilk resimlerde x-3 fln gibi geldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Honda HRV ve CX3 karşılaştırması

Özetle: Çocuk yoksa CX-3 alın, çocuk varsa bagaj lazımsa Honda HRV alın diyorlar... 

Fenasi Bey bizim için test etmiş saolsun...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sonuç itibariyle şimdi bu otomobil ne zaman gelecek acaba ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok abi gelse bile yüzü çok çabuk eskidi bu aracın bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Mümin
      Yazan: Mümin
      Yeni Honda Civic Type R prototipi Paris Otomobil Fuarında tanıtıldı. Prototip geniş ve agresif tamponları, genişletilmiş tekerlek bombeleri ve dramatik arka kanada sahip.

Yeni Honda Civic Type R prototipi 2016 Paris Otomobil Fuarı'nda 29 Eylül’den itibaren sergilenmeye başladı. Paris’teki prototip ile 2017’de çıkacak yeni nesil Civic Type R modelinin stili hakkında tatmin edici şekilde fikir edinilebiliyor. Yeni Civic hatchback modelinin alçak ve geniş boyutları temel alınarak geliştirilen Type R prototipi kaslı kaporta stili ve aerodinamik performansı geliştiren modifikasyonları ile dikkat çekiyor. Dış cephe fuara özel olarak yansımalı, ince taneli ve fırçalanmış alüminyum efektli finiş ile kaplanmış. Ön kısımda agresif tampon kanatlı karbon fiber ayırıcı ile ve sportif kırmızı aksan çizgisi ile vurgulanmış. Panjurlu ilave hava kanalları tamponu daha da geniş gösteriyor, tel örgü kapaklar oyuntulu hava girişlerini örtüyor.

Honda’nın tüm Type R modellerini süsleyen meşhur kırmızı “H” logosu artık yeni bir hava girişinin üzerinde, otomobilin burnunda yer alıyor. Kaputun üzerinde de ortaya yerleştirilmiş ikizkenar yamuk şeklinde bir hava girişi var. LED farlarda buzlanmış lensler, sinyal lambaları ve yan tekrarlayıcılar (LED repeater) Type R prototipinin agresif karakterini yansıtıyor.

Karbon fiber yan etekler aks aralığı boyunca 20 inç piyano siyah renkte ve kırmızı aksanlı alaşım tekerlekler ile 245 tabanlı yüksek performans lastikleri arasında uzanıyor. Genişletilmiş tekerlek bombeleri yeni tekerleklere ev sahipliği yapıyor.

Sağlam bir karbon fiber difüzör geniş arka tamponun altından geçiyor, arka tampon ise üçü de tam fonksiyonel durumdaki egzoz borularını çerçeveliyor. Ortadaki egzoz borusu çap olarak daha küçük ve parlak metalik kırmızı renkte. Çatının bitiminde yer alan arka kanat dramatik ve görsel olarak etkileyici.

Yeni nesil Civic Type R’ın mühendisliği, Civic ailesinin diğer üyeleri ile aynı geliştirme programı içerisinde yapılmış. Model gelecek yıl üretim versiyonu ile tanıtılacak. Modelin üretimi Honda’nın İngiltere Swindon fabrikasında yapılacak. Satışların ise 2017’nin ikinci yarısında başlaması bekleniyor.

Type R bu fabrikadan dünya piyasalarına ihraç edilecek. Honda Type R ilk kez Kuzey Amerika’da da satılacak.

Kaynak
    • İlhan
      Yazan: İlhan
      Çok uzun zamandır benimde merak ve takip edip, bekleyip, sürekli araştırdığım bir konu. Bu konuda bir takım araştırmalar ve yorumlar yapılmış sizlerle paylaşmak istedim.   Alıntıdır   Otomotiv sektörü ile ilgisi olsun olmasın neredeyse herkesin haberdar olduğu dizel skandalı VW Grubu'nun başına ciddi miktarda bela oldu ve bu durumun tüm dünya çapında markaya maliyetinin 100 milyar doları bulabileceği belirtiliyor. Ayrıca şu anda sorunların devam ettiği hiçbir ülkede çözüme de tam ulaşılabilmiş değil. Ancak öyle görünüyor ki bu durum sadece VW ile kalmayacak ve tüm markalara da sıçrayacak. Yaşadığımız son gelişmeler ise Honda'nın da dizel emisyonu konusunda sıkıntıları olduğunu gösteriyor.    Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir yeni Honda Civic haberinde, Türkiye'de çeşitli markalara dizel enjektörü, pompa ve valf üreten yabancı bir bir fabrikada çalışan bir takipçimiz; Honda'nın bir süre önce kendilerine dizel enjektörü için numune parçalar ürettirip, testler yaptırdığını, belli bir tarih vererek de seri üretime geçileceğini belirttiğini ancak üretim tarihi gelmeden hemen önce motorlardaki emisyon sorununu öne sürerek üretimi iptal ettirdiğinden bahsetti.    Açıkçası normal bir zaman olsa takipçimize teşekkür eder ve bu tip bir haberi aldatmak için bile herhangi birinin verebileceğini düşünerek oldukça temkinli yaklaşırdık. Temkini elden bırakmasak da takipçimizin bu haberini doğrulayan bazı önemli gelişmeler ile karşı karşıyayız. Biz de bu doğrultuda Honda markasının dizeller konusunda nasıl bir durumda olduğunu mevcut gelişmeler ışığında analiz etmek istedik.    Şimdi tüm bu gelişmeleri madde madde olacak şekilde yorumlayalım;   Honda'nın yeni Civic modelini Türkiye'de benzin+LPG ile satışa sunması   Bu konu modeli bekleyen insanlar arasında o kadar büyük bir hayal kırıklığına neden oldu ki "Bu devirde atmosferik motor Honda'ya yakışmıyor" diye sitem eden birçok kişi bulunuyor. Bilindiği gibi 1.0lt ve 1.5lt olarak iki farklı turbo benzin motoru Honda Civic modelinin esas motorları ancak bu motorların 3-4 aydan önce de ülkemize gelmesi beklenmiyor. Ayrıca bu motorlar LPG ile kullanıma da çok uygun değil. İşte bunun etkisi ile de atmosferik-benzin tercihi yapılmış olunabilir ancak ana neden bize göre bu da değil.      Bu noktada takipçimizin; "Honda'nın emisyon sorununu neden göstererek enjektör siparişlerini iptal ettiği" sözünü hatırlayalım. Şok bir karar ile atmosferik+LPG seçeneğinin sunulmuş olması burada daha da önem kazanıyor. Aslında Honda'nın bir önceki modelde ve CR-V modelinde kullandığı 1.6lt 120ps turbo-dizel motoru bulunuyor ve bu motorun Euro 6 normlarına uygun olduğu belirtiliyor. Ancak bu motor 2014 yılında kullanılmaya başlandı ve VW'in emisyon skandalı da henüz patlak vermemişti. Ayrıca CR-V modelinde de 1.6lt turbo-dizel 160ps gücündeki motor hala kullanımda.      Honda yetkililerinden aldığımız bilgiye göre dizel motorlu yeni Honda Civic'in 2018 yılında satışa sunulması planlanıyor. Eğer bu bilgi doğruysa ve esas amaç LPG'li atmosferik benzin motor satmak değilse; enjektör imalatlarının iptal edilmiş olmasının bir nedeni de bu olabilir diye düşünüyoruz. Kısacası Honda'nın bu motorlarında emisyon ile alakalı bir sorun olması yeni Civic modelinde satışının gecikmesinin en büyük nedeni olabilir.   Yeni tanıtılan Civic HB modelindeki dizel motor karmaşası   Hatırlanacak olursa yeni Civic modelinin HB kasa tipi geçtiğimiz haftalarda resmi olarak tanıtılmıştı. 1.0lt ve 1.5lt turbo-benzin motorların yanında 1.6lt turbo-dizel motorun da satışa sunulacağı açıklandı ancak motor gücü hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Bu durum kafalarda karışıklığa neden oldu ve diğer motorlar ile ilgili bilgiler kesin olmasına rağmen dizel motor ile ilgili güç verilerinin açıklanmaması gerçekten de ilginç. Aslında diğer nedenler olmasa bu duruma anlam yüklemezdik ancak birçok farklı nedenin yan yana gelmesi dizel motorun gücünün açıklanmamasında bir sorun olduğunu gösteriyor. Bu da yine takipçimizin enjektör konusunda bahsettiği iptalleri doğrular nitelikte gibi görünüyor.      Ayrıca bu durum ilk maddede nedenlerini açıkladığımız atmosferik benzin motor + LPG ile de doğrudan alakalı ve öyle görünüyor ki modelin ve markanın hayranları kadar Honda Türkiye yöneticilerini de şaşırtmış. Dizel motordan umudu kesen ve turbo motorların da LPG ile uyumlu olmaması sonucu bu kararı vermek zorunda kalmış gibi görünen yöneticiler hiç olmazsa fiyatları makul bir seviyede belirleselerdi insanların gözü konuya bu kadar batmazdı diye düşünüyoruz.    Katı Euro 6 Emisyon kuralları   Dizel ve benzin motorlar için Euro 6 standartları Eylül 2015 tarihinde Euro 5 standartları yerine yürürlüğe girdi ve her aracın bu tarih itibariyle belirlenen CO ve NOx seviyelerinin üstüne çıkmaması isteniyor. Dizel motora sahip araçlar için NOx sınırı (Azot oksit gazları) 180 mg/km'den 80 mg/km düşürüldü ki bu da oldukça düşük bir değer. Bu kadar düşük bir veri elde etmek için de aracın EGR ve dizel partikül filtresinin de dahil olduğu egzoz sisteminde önemli ve masraflı değişiklikler yapmak gerekebiliyor.      Her ne kadar VW'in bu konuda başı fena halde belaya girmiş olsa da bu belanın da etkisi ile EURO 6 için daha iyi hazırlandığı Avrupa'da faaliyet gösteren Transport&Environment kuruluşunun yaptığı testlerden net bir şekilde anlaşılıyor. Gerçi bu konuda o kadar çok spekülasyon yapıldı ki kime ve neye inanacağımızı biz de şaşırdık ancak yine de bu testlerdeki sonucun Honda ile de yakından ilgili olduğuna inanıyoruz. Bu test sonucunda ise; VW'e ait dizel motorların Euro 6'ya göre belirlenen NOx değerlerini 160 mg/km ile 2 kat aştığı belirtiliyor ancak işin ilginci tüm testler içinde en temiz değerlerin de VW'e ait olması ile öne çıkıyor.      Markaların normal yol şartlarındaki emisyon değerleri. Sol sütun 80mg/km değerinin kaç kat fazla olduğunu gösteriyor.   Testlerin genelinde bakılınca normal yol şartlarında Euro 6 dizel motora sahip araçların 3'de 2'sinin 80mg/kg değerini 3'e katladığını, Fiat ve Suzuki'nin 15 kat, Renault ve Nissan'ın 14 kat, Opel'in 10kat, Hyundai'nin 8 kat ve Mercedes'in de 6 kat yüksek NOx değerlerine sahip olduğu açıklandı. Honda'nın ise diğer markalardan çok daha iyi olsa da 4 kat ile VW'den 2 kat daha yüksek NOx değerlerine sahip olduğu yukarıdaki tablodan anlaşılabiliyor.    Tabi ki farklı kuruluşların farklı araştırmaları ortaya çıkabilir hatta bu kuruluş bizzat VW markasını bu konuda aklamaya da çalışıyor olabilir ancak VW'in emisyon skandalını ortaya çıkaran dizel motorların büyük bir çoğunluğunun  Euro 5 normlarında olduğunu da hatırlatmakta fayda görüyoruz. Bu tip araştırmalara karşı temkinli olmakta fayda olsa da Honda'nın 4 kat yüksek olan NOx değerinin diğer üreticilere göre çok da abartı olmamasına rağmen Honda yetkililerini fazlasıyla korkuttuğunu düşünüyoruz. İşte bu nedenle enjektör siparişlerini iptal ederek dizel motorun tanıtımını geciktirmiş olabilirler. Büyük bir ihtimalle şu anda Honda Mühendisleri Euro6 emisyon değerlerini sağlayabilecek şekilde çalışmalar yapıyor. Bu da doğal olarak ülkemizi de etkiledi ve dizel yerine atmosferik+LPG motor sunuldu diye düşünüyoruz.    Kaynak: SekizSilindir
    • İlhan
      Yazan: İlhan
      Millet merakla heyecanla dizeli beklerken benzinli fiyatları belli olmuş.
      Yeni Honda Civic fiyatları açıklandı. İşte rakamlar ;
      - Honda Civic 1.6lt atmosferik-benzin 125ps güç 6 ileri manuel
      Premium: 75.450TL
      Premium: 83.640TL (LPG)
      Elegance: 78.700TL
      Elegance: 84.300TL (LPG)
      Executive: 93.550TL (LPG)
      - Honda Civic 1.6lt atmosferik-benzin 125ps güç CVT otomatik
      Premium: 83.640TL (LPG)
      Elegance: 81.000TL
      Elegance: 86.600TL (LPG)
      Executive: 90.250TL
      Executive: 95.850TL (LPG)

Kaynak: Alper Güler
    • katil balina
      Yazan: katil balina
      arkadaşlar bu arabayı ayıp olmasın ama yeni farkettim ve çok hoşuma gitti. önceki crx'i biliyordum ve o da cok hoşuma gidiyordu zamanında ama niyeyse ilgisiz kalmıştım. hatta kendisini civic'in bi modeli zannediyordum ki sanırım farklı şaseler söz konusu!?? (bi hondacı okusa kesin gıcık olur bana:)) 
      neyse efenim dün bu arabayı canlı gördüm ve çok hoşuma gitti. hemen küçük bi araştırma yaptım malum sitede on (sayıyla 10) tane falan ilan var ki fiyatlar bence uygun. 45 bin civarları. ama yine de adam 2009, 2010 mazda6'ları da 50 bin civarları görünce bi fikri şaşmıyor değil ama bilemedim.
      belirtmekte fayda var tabi; şahsen arabayı yalnız kullanan bir kimseyim. en fazla yanımda kız arkadaşım olur ki ya onun ya benim arabayla gideriz gideceğimiz yere. sadece yılın iki ya da dört günü  arabaya annem babam da ihtiyaç duyar, bu kadar.
      özetle fena bi çekim alanına girmiş durumdayım ama ufukta da evlilik var üzerinize afiyet. 
      bilemiyorum altan bilemiyorum
    • EgeG
      Yazan: EgeG
      Son çıkan modellerinde CVT, ZF gibi farklı otomatik şanzımanlar deneyen Honda, 11 ileri 3lü kavrama şanzımanın patentini aldı.Honda, CVT'yi sürüş zevkini negatif etkilemesinden dolayı eleştri aldığı için bırakmak istiyor olabilir. ZF'yi de ön çekerli binek otomobillerde hacim problemi yaşanmasından ötürü CR-V'de kullandığı gibi kullanamıyor.   Özellikle Amerika piyasasında sunduğu CVT şanzımanla,sürüş zevkinden ödün vermesi hakkında eleştriler alan Honda, bu şanzımanla daha verimli ve zevkli bir sürüş sunabilir.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.