Mümin

308 GTi
Yeni 308 GTi

Peugeot bu araçla bambaşka bir yere gitti bence. İlk gördüğümden beri bir hatcback'in görüntüsü beni bu kadar cezbetmemişti. Ne yalan söyleyeyim logoyu kaldırıp birisi "Golf 8 çıktı ve bu" deseydi.

İnanırdım.

 

Geçtiğimiz ay yapılan tanıtımıyla gün yüzüne çıkan yeni 308 GTi’ın internette otomobilin tasarımını, sürüşünü ve motor sesini anlatan birkaç video yayımlandı. 250 ve 270 beygir güç çıkışlarıyla karşımızda olacak 308 GTi bu gücü sadece 1.6 litrelik turbo beslemeli bir motordan alıyor. Ayrıca sadece manuel şanzımanla satılması da onu farklı kılan birkaç detaydan biri.

 

308-gti-kapak-700x357.jpg

 

 

1.6 THP ünite 330 Nm tork üretirken bu yüksek sıkıştırmaya rağmen homojenik bir performans sergilemekte.  270 beygirlik versiyonda 18 inçlik jantlarla donanacak 308 GTi ayrıca sınırlı kaymalı diferensiyal ile keyifli sürüş anları yaşatacak.

Evinde, Fransa’da 37.200 Euroluk başlangıç fiyatıyla alıcı arayan GTi istenirse 1800 Euroluk farkla çift renkli siyah-kırmızı olarak da alınabilecek.

 

 

 

 

Bikes44, M.E.G and İlhan like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arkadan görünümü gerçekten sportif olmuş ama ön kısmını o kadar beğenmedim.

 

Ruhsatta ne renk geçer bu araba şimdi ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ben bu Peugeot a hiç ısınamadım, ısınacağımıda sanmıyorum

Share this post


Link to post
Share on other sitesBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.