Mazdacı005

Mazda 323 Rölanti
Mazda 323 Klima Rolantiyi Aşırı Düşürüyor

Bu konuda 29 ileti var

S. A arkadaşlar 91 model 323 hb aracım klima buz gibi yapıyor eyvallah ama açtığımda şehir içinde kullanamıyorum çünkü stop ediyor bunun bi çözümü varmı bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elektrik sistemi eskidiğinden oluyor böyle, kayış değişimi belki bir miktar kurtarabilir...Klima, far, radyo vb açıkken, dur kalklarda stop edecekmiş gibi devir 500-600 lere düşüp aracı sarsabilir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir ay kadar önce klimaya gaz bastırdım. İki kez seyir halinde bir kezde kırmızı ışıkta anormal şekilde motor stop etti. Vakit kaybetmeden tekrar götürdüm gaz dolum servisinin başka bi şubesine yönlendirdiler orada tekrar cihaza bağlayıp tekrar gazı kontrol ettiler. Düzeldi sorduğumda ise sebebini söylemeyip usta farkı olduğunu söylediler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Rölanti valfi vardir, klima devreye alındığında otomatik olarak devri ortalama 200 rpm arttırır. Sorun %90 ondan gibi görünüyor...

Mehmet Özdemir ve arabalar bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bizim araçlara rolanti valfi oluyo mu eminmisiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Var evet vakumla çalışan bir valftir, aynınsından direksiyon içinde var , direksiyonu döndürdüğünüzde rölantiyi yükseltir, hava filtresine giren ince hortumlar olmalı onları takip ediniz soketli fiş takılı valflere baglanırlar , muhakkak bir yerlerde bir eksiklik veya yerinden çıkma olmuştur.

SeZaR_323 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Amasya da şu işlemleri yaptıracak bir tane usta bulamıyorum inanirmisiniz adam böyle kullan bozulmuş diyo çıkıyo işin içinden yahu plastik parça nasıl bozulur kendim de denedim yapamadım kuzenin 323 u vardı onun kininde bağlantıları aynı değildi nasıl yapcam bilemiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı durum otomatik jikle içinde geçerli dimi Gürhan abi bu vakumlayicilar ondada mevcut

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Klimalı 323 ü olan birisi vakumlayicilara giren hortumlu kısmın fotoğrafını çekip atabilirim 2 tane valf var biri klimaya gidiyo fakat hortumlar nere gidiyo onu çözemedim arkadaşlar

..

765c32da712d226a14daaa8a2583d462.jpg

Soldaki valf klimaya bağlanıyo fakat girislerden çıkan hortumları baglayamadim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam bendede mazda 323 hb var klima yok. Klima taktirmak istiyorum bu mümkün mü?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çıkmacılarda oluyor , net üzerinden araştır bulabilirsin. Benim arabamda da klima yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çıkmacılarda oluyor , net üzerinden araştır bulabilirsin. Benim arabamda da klima yok.

Abi sende hâlâ beyaz 323 var mi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abiler. benim klima aktif değil normal üflüyor. fanı açmam motora yakıta etkisi ne derecede olur. 4. dereceye açınca hararet hafif çıkıyor sanki. bununla alakalımıdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet.

Antalya sıcağında zor olmuyomu klimasiz ya ben izmirde yaniyom

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yapacak bişey yok idare ediyoruz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elektrik sistemi eskidiğinden oluyor böyle, kayış değişimi belki bir miktar kurtarabilir...Klima, far, radyo vb açıkken, dur kalklarda stop edecekmiş gibi devir 500-600 lere düşüp aracı sarsabilir...

Ben aracı 200 devirde kullanıyorum :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Motora giren 47 adet kablo var. onlar zamanla eskiyor. onları yeniletmek gerek. bende de oluyor ama stop etmiyor. bende sadece camı köküne kadar zorlayınca düşüyor. ama stop etmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.