Mehmet Özdemir

Mazda'dan Mobil Uygulama: (MMS) Aracınızı Uzaktan Kontrol Edin

Mazda, araçlarımızı uzaktan kontrol edebileceğimiz "Mazda Mobil Start (MMS)" ismini verdiği mobil uygulamasını tanıttı.

General Motors'un OnStar isimli uygulamasına benzer şekilde tasarlanan yazılım sayesinde; motoru çalıştırmak, kapıları kilitleyip açmak, araba alarmını devreye sokmak, aracınızın konumunu belirlemek, android veya Ios yüklü cihazlarınızla çok kolay hale geliyor.

Resmi ekleyen

Şimdilik 2015 model Mazda6 ve Mazda CX-5'in otomatik şanzımanlı modellerine sunuluyor. Aşırı sıcak veya soğuk iklime sahip yerlerde aracınızı uzaktan çalıştırmanın ve siz içine bindiğinizde aracınızın istenilen sıcaklığa ulaştığını görmek gerçekten değerli.

Motor çalışma süresi, siz komutu verdiğinizde başlıyor ve maksimum 30 dakikayla sınırlandırılmış. Uygulamanın eksik diyebileceğimiz tek yanı; klima kontrolünün uzaktan yapılamıyor oluşu.

Gerekli işlemlerin Mazda servislerinde gerçekleştirileceği modifikasyon için 500 Amerikan dolarını gözden çıkarmalı ve her yıl uygulama için 65 dolar ödemeniz gerekiyor.

Not: Yukarıda anlatılan uygulama ve verilen fiyatlar Amerika'yı kapsamaktadır. Mazda Türkiye'nin böyle bir girişimi olacak mı? bunu zaman gösterecek.

Kaynak: caranddriver

emregc, Ali ve İlhan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende istiyorum :)

500 doları anladım da yıllık 65 dolar ne alaka? arabaya abone mi oluyoruz? 

freelion bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cebe yuklenen prpogrami satarlar belki antivirus gibi navigasyon haritasi gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güzel bir uygulama audi a7 özendiğim video aklıma geldi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bizim Cihan abi (Stilock), 1 hafta kafa yorsun bu iş üstüne. Tıpkısının, aynısının, kopyasını yapar vallahi. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bunun için yapılmış uygulamalar var zaten android market ve Apple store'da. Daha ucuza halledilir. Yıllık 65 usd çok para

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

"Encin Sıtaart" diyince çalışanlardan istiyorum ben :)

fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İnternet üzerinden bir uygulama ise bunu kopyalamak zor olmasa gerek. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.