Mehmet Özdemir

Yeni Mazda MX-5 Üretim Hattı

Videoda, Yeni MX-5'in Hiroşhima Ujina Plant'te gerçekleştirilen montaj işlemlerini görebiliyoruz. İzlemesi zevkli.

Burak, Ahmet ÇINAR ve Semih Uluca bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Otomotiv endüstrisinde bir tamponun kalıbından basım işlemi ortalama 40 saniye civarındaymış. Mazda, nasıl bir proses metodu uyguluyorsa bu süreyi yeni MX-5'te 27 saniyeye düşürmüş. Aynı zamanda bir endüstri rekoruymuş bu süre. Tamponun ortalama kalınlığı 2 mm ve ağırlığı da 2 kilo 800 gram.

12248196_978956368813111_6100404806940962552_o.jpg

Burak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha hızlı üreteceklerine daha hızlı gideni üretselerdi daha çok makbule geçerdi :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, emregc :

Daha hızlı üreteceklerine daha hızlı gideni üretselerdi daha çok makbule geçerdi :) 

Mazda için daha hızlı üretmek daha iyi herhalde. Money talks :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yanlış yere yazmış olabilirim ancak başlıkta üretimi görünce atladım hemen. Bu aracın otomatiği ülkemize gelir mi? Ben biraz umitsizim.Sadece 2.0 motor kombinasyonunda olur diye düşünüyorum. Bilgisi olan var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.