Jump to content

Nazar Boncuğu :(

BrsDrms61
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar, abiler, ablalar :)

Bugün sabah arabamı park ettiğim yerden çıkarırken yandaki ufak boylu betonu geçtiğimi sanıp direksiyonu sağa doğru çevirdim ardından gaza basmam sonucu çok nahoş bir sesin ardından başıma gelen bir olayı sizinle paylaşıp göstermek istedim. Sağ arka kapının altı. Sanırım marşpiyel oluyor orası içine göçtü. Ne yapmalıyım ? Bana çok sıkıntı verir mi ? ve önemli olan soru maliyet ne kadar tutar ? teşekkürler şimdiden :)

Araç 2014 Mazda3 Power

post-8852-0-33721300-1437006728_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun, araca bir zararı yok ama psikolojik olarak adamı yıkar (en azından beni) fiyat konusunda nereye yaptıracağına bağlı olarak değişir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yıllar önce eski peugeot'uma benzer vaka gelmişti, belediye otobüsü değmesin diye kaldırıma sürtmüştüm aynı bölgeyi fakat soldan.

Bu durumlarda bence işi ucuza yapan değil, severek yapana götür. bir keresinde peugeot'u ağaca dokundurmuştum ön çamurluk kağıt gibi buruşarak göçmüştü fakat kaportacım onu içerden titizlikle çalışarakeski haline getirdi ve ne macun ne boya gerekmeden düzeldi.gelişigüzel başka birine götürsem orayı keser biçer üstüne kalın bir macun ve boya ile yapardı hem masrafı da cok olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önemli bişey değil ya, takma kafana olur böle durumlar verirsin servise yaptırmadan öncede çekersin fotosunu, yaptırırsın olur biter, bişey yok zaten hafif bir ezik değişme falanda gerekemez, çok çok çektirip, düzletip,macunlayıp, boyarlar hiç fark edilmez bile, yani olan olmuş can sıkmaya , üzülmeye gerek yok, lakin ben bu tamiri serviste yaptırmanı öneriyorum, sonuçta kayıt altına alınmış ve kanıtlı bir işlem yapmış olursunuz. Maliyeti kasko karşılıyormu. ???

Çok geçmiş olsun bu arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun.. Maliyete takılmayın, nasıl olsa kaskonuz karşılar. Yok aracım işlem görecek diye bu şekilde binmeyin. Her gördüğünüzde canınızı sıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok emin değilim ama biraz masraflı olabilir. O parçayı bir ihtimal sıcak havayla düzeltip boyayabilirler belki. Umarım değişim gerektirmez. Geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle Herkesin bayramı kutlu olsun arkadaşlar.

Tedavi için :) bayram sonunu bekleyeceğim. Gelişmeleri yazarım buraya. Kaskom daha gıcır gıcır duruyor @Slash Abiminde dediği gibi maliyet çok fazla olmayacağını düşündüğümden dolayı kendim yaptırmayı seçtim. Kasko içinde yapan abimle görüştüm bozdurmaya değmeyeceğini söyledi bana. Dediğim gibi bayram sonrasını bekleyeceğim.
Bu arada hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. İlk konum olduğundan sanırım, sizlerin yazması gerçekten kendimi özel hissetmemi sağladı herkesin içinin acıması ve bir çözüm bulmaya çalışması beni mutlu etti. Forum Ruhu ! :))

tekrar tekrar teşekkür ederim  :clap:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle geçmiş olsun. yetkili servise yaptırmaya kalkarsanız servis çok büyük ihtimalle o parçayı değiştirir. Yetkili servisler normal kaportacılar gibi düzeltme yoluna pek gitmiyorlar. iyi bir kaportacı bulursanız orayı çektirip macunlar ve boyar. Kapıda bir hasarın olmaması sizin adınıza iyi olmuş. marşpiyel kısmındaki boyaya çoğu kimse takılmaz. maliyet olarakta 150-200 tl civarına yapılır sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun.

Bundan 3 sene önce 99 323 ün arka çamurluğunun ucundaki toplasan 7-8 santimetre uzunluğunda ince çizgi şeklinde bir boya kabarmasını yaptırdığımda 160 Lira tutmuştu. 

Yetkili servise gitseniz 1500 lira civarına çıkar, diye tahmin ediyorum. 

Ama herkesin dediği gibi bu kadarcık şey için kaskoyu bozmaya gerek yok.

Marşpiyel düzeltmek zahmetli bir işlem, boyası, işçiliği derken, Bu yepyeni aracında sanayideki kaliteli bir kaportacıya gideceğini düşünürsek 750 lira civarında bir rakam tutacağını düşünüyorum.

İyi bayramlar :) , kazasız sürüşler .  :nazar:  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

biraz hort gibi olacak ama aracınızı yaptırdınız mı ? Yaptırdıysanız kaça patladı ve nereye yaptırdınız ? Dün ben de bir nazar boncuğu yaptım hem de aynı yere aynı miktarda  :kafa:  :kafa:  :kafa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle Herkesin bayramı kutlu olsun arkadaşlar.

Tedavi için :)bayram sonunu bekleyeceğim. Gelişmeleri yazarım buraya. Kaskom daha gıcır gıcır duruyor @Slash Abiminde dediği gibi maliyet çok fazla olmayacağını düşündüğümden dolayı kendim yaptırmayı seçtim. Kasko içinde yapan abimle görüştüm bozdurmaya değmeyeceğini söyledi bana. Dediğim gibi bayram sonrasını bekleyeceğim.

Bu arada hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. İlk konum olduğundan sanırım, sizlerin yazması gerçekten kendimi özel hissetmemi sağladı herkesin içinin acıması ve bir çözüm bulmaya çalışması beni mutlu etti. Forum Ruhu ! : :)

tekrar tekrar teşekkür ederim :clap:

biraz hort gibi olacak ama aracınızı yaptırdınız mı ? Yaptırdıysanız kaça patladı ve nereye yaptırdınız ? Dün ben de bir nazar boncuğu yaptım hem de aynı yere aynı miktarda :kafa::kafa::kafa:

Nihat bu ne ki, sene 2008-2009 yıllarının konularını hortladığını gördük. Ama konu sahibi arkadaşımız bayram sonrası demiş. Ramazan bayramı mı, Kurban Bayramı mı, Cumhuriyet Bayramı mı belirtmemiş. Sanırım Kurban bayramı sonrasını kast etmiştir. Çünkü iki bayram arasında tedavi olmaz derler. :D:geyik: :geyik: :geyik:

Espri bir yana, arkadaşımız dün online olmuş. Eminim konuya sorulan soruları görüp. Şu an detaylı bir şekilde yanıtını hazırlıyordur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nihat bu ne ki, sene 2008-2009 yıllarının konularını hortladığını gördük. Ama konu sahibi arkadaşımız bayram sonrası demiş. Ramazan bayramı mı, Kurban Bayramı mı, Cumhuriyet Bayramı mı belirtmemiş. Sanırım Kurban bayramı sonrasını kast etmiştir. Çünkü iki bayram arasında tedavi olmaz derler. :D  :geyik: :geyik:  :geyik:

Espri bir yana, arkadaşımız dün online olmuş. Emin konuya sorulan soruları görüp. Şu an detaylı bir şekilde yanıtını hazırlıyordur.

dört gözle bekliyoruz yanıtları :D 

O zaman benimki hort olmamış, daha iyi hortlarda görüşmek dileğiyle :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nihat bu ne ki, sene 2008-2009 yıllarının konularını hortladığını gördük. Ama konu sahibi arkadaşımız bayram sonrası demiş. Ramazan bayramı mı, Kurban Bayramı mı, Cumhuriyet Bayramı mı belirtmemiş. Sanırım Kurban bayramı sonrasını kast etmiştir. Çünkü iki bayram arasında tedavi olmaz derler. :D:geyik: :geyik: :geyik:

Espri bir yana, arkadaşımız dün online olmuş. Eminim konuya sorulan soruları görüp. Şu an detaylı bir şekilde yanıtını hazırlıyordur.

Aslında Ramazan Bayramını kastetmiştim fakat o Kurban Bayramı oldu :D artık bayramdan sonra bu sefer gerçek. Babadan da onayı aldık bayramdan sonra yaptır dedi  >:D  ilk dursun dedi herhalde daha dikkatli sürmemi anlatmak için. Bii bildiği vardır herhalde. Dediğim gibi onayı aldım bayramın geçmesini bekliyorum :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...