Jump to content

Aracıma 100w Far Ampülü Takacağım, Far Rolesi Bağlamam Gerekir mi?

Ahmet ÇINAR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracinin far aydinlatmasindan şikayetciyim.yuksek watt far ampulu takmak istiyorum ama bi şüpem var.

Araclarimiz fabriba cikisi 55w far ampulu var tesisat kablolari rolesi sigortasi standart guce gore tasarlanmis kullanilmis. Iki kati gucte far ampulu takinca ek far rolesi baglamama gerek varmi

post-9842-1437385681,32_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Far rolesine ihtiyaç var tabii ki. Önerim; yine 55W ama teknolojisi daha gelişmiş, daha kuvvetli aydınlatma sağlayan ampüllerden edinmeniz yönünde. Roleden sonra kabloları da kalınlaştırmanız gerekecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben buradan anlatsam da montaj aşamasında mutlaka sıkıntı yaşarsınız. Yaptırmak istediğiniz şeyi elektrikçinize anlatın 1 - 2 saat içinde düzgünce halledecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam sadece kablo semasi lazim kendim hallederim meslegim elektronik yani yaparim insAllah

Hocam sadece kablo semasi lazim kendim hallederim meslegim elektronik yani yaparim insAllah

[emoji5] [emoji5]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gereğinden fazla güçte ampul hem fazla ısı verecektir, hem de reflektör yüzeylerini eritip karartır. Ayrıca karşıdan gelecek sürücülerin gözlerini alacak olması da cabası. 

Offroad yapıp arazide kullansanız neyse.

Tavsiyem Philips Xtreme Vision, Osram Night Breaker + gibi performans serisi bir halojen ampul almanız olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ilginiz icin tesekkurler.peki osram ya da phlips marka ampullerin lux derecesi yuksek bu secimde karsidan gelen arac surucusunun gozlerini almayacakmi yani farlilik varmi.benim gozlerimi alinca cok rahatsiz oluyorum bu yuzden rahatsizlik vermek istemem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ilginiz icin tesekkurler.peki osram ya da phlips marka ampullerin lux derecesi yuksek bu secimde karsidan gelen arac surucusunun gozlerini almayacakmi yani farlilik varmi.benim gozlerimi alinca cok rahatsiz oluyorum bu yuzden rahatsizlik vermek istemem

Performans ampullerinin lux değerleri aynıdır ama daha verimlidirler. Aradaki farkı ayrı ayrı pek anlamayabilirsiniz, ama aydınlatma verimi daha fazladır. 

Toyota Yaris aracımda normal halojen ampullerle karşıdan xenonlular geldiğinde önümü göremezdim hiç. Philips xtreme vision bir nebze iyi gelmişti. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Performans ampullerinin lux değerleri aynıdır ama daha verimlidirler. Aradaki farkı ayrı ayrı pek anlamayabilirsiniz, ama aydınlatma verimi daha fazladır.

Toyota Yaris aracımda normal halojen ampullerle karşıdan xenonlular geldiğinde önümü göremezdim hiç. Philips xtreme vision bir nebze iyi gelmişti.

Anladim hocam. osram night breaker almayi duşunuyorum dediginiz gibi ısı olayindan vekiniyorum.birde muayenede bi sıntı oluyormu
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladim hocam. osram night breaker almayi duşunuyorum dediginiz gibi ısı olayindan vekiniyorum.birde muayenede bi sıntı oluyormu

Dediğim gibi normal halojen ampullerden hiç bir farkı yok performans ampullerinin. Philips i öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...