Jump to content

Hangi Marka Akıllı Telefonu Kullanıyorsunuz ?

İlhan
 Paylaş

Hangi Marka Akıllı Telefonu Tercih Ediyorsunuz  

164 oy

1. 1. Hangi Marka Akıllı Telefonu Tercih Ediyorsunuz

• Iphone
      55
    • Samsung
      38
    • Sony
      15
    • Lg
      12
    • Htc
      9
    • General Mobile
      1
    • Nokia
      4
    • Huawei
      9
    • Asus
      6
    • Lenovo
      5
    • Diğer
      10

Tavsiye Edilen Mesajlar

Günlük hayatımızda, olmazsa olmazlarımızdan olan akıllı telefonlar. Kimimiz işi gereği, kimimiz günlük bireysel kullanım gereği bu cihazları kullanmaktayız. Türkiye'de çok büyük bir pazar olan akıllı telefon piyasası. Her geçen gün, yeni modellerin ve yeni markaların katılmasıyla daha da büyüyor.

Kimi kullanıcı var, yeni modeli çıktıkça değiştiriyor. Kimi var garantisi bittikten sonra değiştiriyor. Kimiside var ki benim gibi, cihaz malulen  emekliye ayrıldığında değiştiriyor.

Akıllı telefon piyasasına sonradan giren Huawei, Asus, Lenovo, Casper, Vestel, Dark ve diğer az bilinen Çin işi markalar sayesinde. Büyük bilindik markların, yüksek fiyatlarını sorgular hale geldik.

Öyle böyle ortalama 3-4 yıl aralığında telefon değiştiriliyor gibi. Daha doğrusu değiştirmek zorunda kalınılıyor.  

MazdaClubTR üyeleri olarak, sizlerin tercih ettiği, kullandığı marka nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence 3-4 yıl bir telefonu kullanıp sonra değiştirenler bir elin parmaklarını geçmez diye düşünüyorum. Dünya artık o kadar tüketmeye meyilli oldu ki yeni model ürünlerin bile üretilme ve yenilenme süreleri 6 aya kadar düştü. 

Z3 daha çoğu insan tarafından bilinmezken Z4 Japonya da satılmaya başlandı bile. 

iPhone 6S eylülde satışa çıkacak.Note 5 in eli kulağında . dünya nereye gidiyor ?  :-

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence 3-4 yıl bir telefonu kullanıp sonra değiştirenler bir elin parmaklarını geçmez diye düşünüyorum. Dünya artık o kadar tüketmeye meyilli oldu ki yeni model ürünlerin bile üretilme ve yenilenme süreleri 6 aya kadar düştü. 

Z3 daha çoğu insan tarafından bilinmezken Z4 Japonya da satılmaya başlandı bile. 

iPhone 6S eylülde satışa çıkacak.Note 5 in eli kulağında . dünya nereye gidiyor ?  :-

Tüketim toplumu olduk. Eski nesillerde alınanın kıymeti olur, ondan maksimum süre faydalanmaya gayret ederler mecbur kalmadıkça yenisine meyletmezlerdi.

Kabul etmek gerekir ki cep telefonlarının konuşmak dışında gösteriş - hava atmak gibi fonksiyonları da var. Bu rüzgara kapılanlar hep daha iyisine ulaşmaya çalışarak para saçıp savuruyor kapılmayanlar da verimlilik - fonksiyon odaklı ilerleyip parasını daha doğru değerlendiriyor.

Bir önceki şirketimde bana tahsis edilen iPhone 4S'i ayrılırken "uğraştırmayın beni bir dolu ayar v.s var bu bende kalsın" deyince iPhone sahibi oldum. Mecburiyetten devam ediyorum, muhtemelen bir süre daha devam ederim ama gözümle hafif hafif yeni cihazları yokluyorum.

Dün Vodafone Smart 6'ya göz attım, hoşuma gitmedi değil :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç ama hiç bulaşma derim. Yarın bir gün arızalanır bir şey olur. Elinde patlar kalır telefon. Bir de üzerine 24 ay taahhütte bulunacağın için paşa paşa ödersin taksitleri. 1.104 Liraya geliyor telefon sana. Servis ağı olmayan telefona kesinlikle bulaşma. Firmalar ucuz yollu Çin'de ürettiriyorlar, gelip burada cazip taksitlerle pazarlıyorlar. Tamam telefon güzel hoş donanımı özellikleri iyi olsa da. Satın alma sonrası biz hizmete ihtiyacın olsa...Allah yardımcın olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bak orada haklısın, satış sonrasını hiç düşünmemiştim. Şimdilik düşünce aşamasında zaten fiiliyata dökülünce ne araştırmalar yaparım daha :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gsm sektöründe olduğum için her tür telefonu kullanma şansım oluyor. Kendim 2 hat kullanıyorum.Biri ios diğeri android. Cihaz tercihim iphone ve Huawei G7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gsm sektöründe olduğum için her tür telefonu kullanma şansım oluyor. Kendim 2 hat kullanıyorum.Biri ios diğeri android. Cihaz tercihim iphone ve Huawei G7

3000 mAh pile sahip olduğu söyleniyor. Bu gerçeken iyi bir değer. 1 günden fazla gidiyordur sanırım şarjı. Lolipop güncellemesi çıktı mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 yıldır telefon alacağım diye gezinirim, araştırırım falan ama hâlen almadım. Mp3 çalarlı (yeterli özellikti benim için) Nokia X3 bozulunca ışıklı Nokia'lara geçmiştim, arkadaşın biri 5800'ını verdi de mp3 çalara tekrar kavuştum, whatsapp'ım oldu falan :) 

Şu ara 1200 lira bandındaki aletlere bakınıyorum da yine de kesin alacağım diyemiyorum, G3 ve Zenfone 2 kapışıyor bu civarda. Neyse az daha dursun, eş dosttan ikinci el temiz bir şey uyguna denkgelir belki :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LG G4 kullanıyorum. Oldukça donanımlı ve güzel bir telefon. Telefonunu değiştirmeyi düşünenlere tavsiye ederim. Günümüzde teknolojiye o kadar bağımlı hale getirilip, doyumsuzlaştırıldık ki; insan her ne kadar bir telefona bu kadar para verilirmi diye kendi kendine sorsa da yine de almaktan kendini alıkoyamıyor. Birşekilde mecbur bırakılıyoruz yada mecbur kaldığımıza inandırılıyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3000 mAh pile sahip olduğu söyleniyor. Bu gerçeken iyi bir değer. 1 günden fazla gidiyordur sanırım şarjı. Lolipop güncellemesi çıktı mı ?

Huawei  bu arada Galatasaray'ın sponsoru abi. :D

Firma bu arada Türkiye'de her gün yeni yatırımlar yapıyor. Firmanın bir sürü iş ve yatırım kolu var Türkiye'de. Telefon en küçük payıdır herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende 2 yıl boyunca nexus 4 kullanıp ( bu arada androidin her türlü root , ROM , kernel işlemlerini yaparak ) onu emekliye ayırdıktan sonra şu an Samsung note 4 kullanıyorum. S PEN ile note serisi kullanmak gerçekten ayrı bir keyif oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende Lg G2 Kullanıcısıyım. Yakın zamanda Lollipop 5.0.2 Android güncellemesine de geçtim.

Fiyatına göre özellik, donanım, performansı  ve en önemlisi batarya süresi. Harikulade diyebilirim. Çok, çok memnunum..Bu gün telefonun başına bir şey gelsin. Hiç düşünmeden, tereddüt etmeden gider aynı modelin yenisini alırım. Bu özelliklere sahip  bir Samsung ve Htc için 400-600 Lira daha fazla para ödememiş olurum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Firma bu arada Türkiye'de her gün yeni yatırımlar yapıyor. Firmanın bir sürü iş ve yatırım kolu var Türkiye'de. Telefon en küçük payıdır herhalde.

Evet, benim de aklıma ilk o geldi ama sanırım sponsorluk anlaşması bitti Volvo'nun geleceği konuşuluyordu formada ön yüze. Yine de dediğin gibi bir bağımız var :D .

Huawei cep telefonu kısmı dediğin gibi başka yatırımlarını düşününce küçük kalıyor. Esas iş alanları GSM Ağları - Ağ çözümleri gibi görünüyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi burda bir söz geliyor aklıma, asıl azmaz bal kokmaz, kokarsa yağ kokar onun da aslı ayrandır. 

Bu sevdayı unut sen 

iPhone u herkes insanları sınırlandırılmış kullanıcıya çevirdiği için (Skynet Terminatör senaryosu gibi) sevmez ama en stabil telefondur, Andorid cephesinde Nexus kraldır bence çünkü yapımcısı ve ürettiren aynı. bu sebeple güncellemeler zamanında, hemen ve kusursuz geliyor. Nexus 7 de farklı boylar olacakmış. 6 ülkemize gelmediği için (iyi de oldu çünkü çok büyük) çoğu mağazalarda 5 i görebilirsiniz.

G7 güzel telefon ama zarif değil, bir P6, P7 değil. Ama Huawei P8 gerçekten her yönüyle olmuş.

Galatasaraya özel telefon geldi, arka kapak 4 yıldız lazerli çizim.

Bende Lg G2 Kullanıcısıyım. Yakın zamanda Lollipop 5.0.2 Android güncellemesine de geçtim.

Fiyatına göre özellik, donanım, performansı  ve en önemlisi batarya süresi. Harikulade diyebilirim. Çok, çok memnunum..Bu gün telefonun başına bir şey gelsin. Hiç düşünmeden, tereddüt etmeden gider aynı modelin yenisini alırım. Bu özelliklere sahip  bir Samsung ve Htc için 400-600 Lira daha fazla para ödememiş olurum.

Abi ben G3 Gold al derim, gerçekten çok sık bir duruşu var. Ama G2 nin de sarj olayına hastayım, internet açık 4 gün kullandığım oluyordu.

Favorim ; One Plus One 2

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Meizu mx5 almak isterkwn lg g3 aldim gizel telwfon ama aklim meizuda kaldi

Sanırım Lg G3'ünüzle yazmaya çalışıyorsunuz. :D

SwiftKey klavye uygulamasını tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 yılı aşkın HTC One M8 kullanıyorum. Diğerleriyle karşılaştırdığımda üst düzey bir malzeme kalitesi var, çok da şık. Donanım ve kamera fena değil, aynı paraya daha kaliteli ürünler alınabilir. En büyük artısı HTC'nin arayüzü HTC Sense. Müthiş bir deneyim sağlıyor, bir android telefonu en kullanışlı yapacak şey ne deseler, kesinlikle Sense arayüzü derdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 yılı aşkın HTC One M8 kullanıyorum. Diğerleriyle karşılaştırdığımda üst düzey bir malzeme kalitesi var, çok da şık. Donanım ve kamera fena değil, aynı paraya daha kaliteli ürünler alınabilir. En büyük artısı HTC'nin arayüzü HTC Sense. Müthiş bir deneyim sağlıyor, bir android telefonu en kullanışlı yapacak şey ne deseler, kesinlikle Sense arayüzü derdim. 

Htc Android telefonların bence en kalitesi. Birde fiyat olarak makul olsa keşke, tadından yenmez. Tasarımlarını çok beğeniyorum. Son senin kullandığın seri sanırım %90 oranında metal kullanımı var. Plastik yığını telefonların yanında, çok yakışıklı duruyor.

Htc Android telefonların Mazda'sı desem yeridir. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...