Jump to content

Neye Niyet, Neye Kısmet Mazda 3 2015

GökayT

Tavsiye Edilen Mesajlar

Haziran ayında yeni mazda 3 almaya karar verdim, bayiden dediler ki Mavi bir araba gelecek tam sana göre onu sana verelim dediler, otomatik araba sevmediğim için kesinlikle istemem dedim. 3 gün sonra telefon ettiler senin araban geldi, gel bir bak bu mavi ye dediler, yine ilgilenmedim, istemedim.

Kırmızı manuel motion sedan' a yazıldım, bu arada o mavi arabada satılmış .

Tam bir ay geçti fakat benim kırmızıdan ses seda yok, mazda 6 'm da bayinin 2. el bölümünde satılmak için beklediğinden onuda kullanamıyordum. Yazın ortasında arabaya ihtiyaç azami seviyelere çıktı. Ne yapsam ne etsem diye düşünürken ;

Dün bayinin önünden geçiyordum hem hal hatır sorup sohbet etmek hemde araba geliyor mu diye sormak için içeriye girdim. Ekim ayının ortaları gibi gelecek dediler, nasıl bi çözüm buluruz derken konu konuyu açtı, showroomda ki o mavi arabayı satın alan kişi vazgeçmiş başka mazda almış, daha sonra başka bir adam almak istemiş onunda kredisi çıkmamış. İstersen bu maviyi sana hemen verebiliriz dediler. Daha benim mazda 6 satılmadı nasıl olur derken. 1 aydır satılmayan mazda 6' ma o anda galericiler mantıklı bir fiyata talip oldular, anlaştık .

Bu gün uyuyakaldım, heryere geç kaldım, metro durdu rötar yaptı, trafik cezası çıktı, vergisini yatırdım sistemde görünmedi derken noterin kapanmasına 2 dakika kala sıra numarası alıp mazda 6' nın satışını yaptım. 

Çok özendiğim kırmızı manuel sedan motion'ı iptal ettik, showroomda ki mavi otomatik motion sedan' ı aldım .

Bu gün tarihlere bir baktım ki Mazda 6' mı geçen sene bu gün 22 temmuzda almışım, aynı tarihte tam bir sene sonra satmışım :D .

Tesadüfler ancak bu kadar olur, o mavi araba peşimi bir türlü bırakmadı, maviş döndü dolaştı bir şekilde benim oldu :D .

O araba benim kısmetimmiş demek ki bu kadar tesadüfler başka türlü açıklanamaz :) .

Showroom boş kalmasın diye yerine koyulacak araba gelince Ağustos başında teslim alacağım. 

Ne demişler 5 dakikada değişir bütün işler :D .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Gerçekten Mavi lerde böyle şeyler oluyor (benimki de Mavi olduğu için)  O0

Her sabah Mavi'yi görmek içinizi açar. Ayrıca madem alışılmışa meydan okuyoruz; kırmızı herkesin tercih ettiği zaten. 

Siz alışılmışa meydan okuyanın karesi olmuşsunuz. (teşbihte hata olmaz inşallah)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...