Jump to content

2012 Üstü, Otomatik, 60 Bin Liraya Kadar. Önereceğiniz Otomobiller Nelerdir ?

Anarchist

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar, Abiler...

60.000tl'ye kadar otomatik, az yakan, 2012 model üstü, hb yada sedan araç arıyorum. Bayana gidecek kibar birşey lazım. İbiza, polo, mazda 2 vs. sınıflarından üst sınıf olacak. 

Aklımda şimdilik 2 seçenek var;

Mazda 3 Lpg'li(Nedir ne değildir tamda emin değilim, yani sorun var mıdır yok mudur)

Honda Civic yine lpg'li...

Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.Herkese iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O sınıfta alacağım tek araç var. Yaris. Tüpe çok uyumlu ve gidişi çok güzel. Arkadaşımda vardı 2012 1.33 benzinli. kendisi BRC tüp taktırmıştı. Şimdi yeni kasa 1.6 Corollaya biniyor benzinde. Ama Yaris'i mumla arıyor. Ayrıca 65bin deki aracı 32bin TL ye saatler içerisinde sattı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba İbiza, Polo, Mazda 2 zaten "B" segmenti otomobiller. 

Siz bu durumda "C" segmenti otomobil, istiyor yada düşünüyorsunuz.

2.el Mazda 3 Skyactiv Motion bulunabilir. Ama şu dönem piyasa yüksek seyrediyor. Aceleniz yoksa  yıl sonunu bekleyin derim. Ekim, Kasım'dan sonra fiyatlar daha makul olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen c segment bu nedenle yaris olmaz. aslında durum şu; 2012 ibiza copa plus dsg 45000km elimizde. daha oturaklı ve az birazda yeni model birşey arıyoruz. 1.4d aurisler bu kriterlere yakın görünüyor, listeye onuda aldım. skyactive yakıt konusunda maalesef bizi kesmez çünkü günlük 50km garanti yol var. piyasa konusundaysa gerçekten büyük şok yaşıyorum. 3 gündür 40bin tl'lik sedan araç arıyorum gerçekten millet kafayı yemiş. 150k km'de civic için 40000 tl isteyenler mi ararsın, airbag açmış araca 39 bin isteyipte 500 tl kırmayıp sonrasında airbag açtı diyenler mi... işimiz zor. 40000tl'lik olanı biraz önce 1,6 dsg jetta ile çözdük. (:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pardon, İlhan Abi'nin dediği gibi siz B değil C segment istiyorsunuz.

Otomatik 2006 Corolla HB veya Auris güzel. Civic de iyi ama temizi ve kasasızını bulmak ciddi sıkıntı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen c segment bu nedenle yaris olmaz. aslında durum şu; 2012 ibiza copa plus dsg 45000km elimizde. daha oturaklı ve az birazda yeni model birşey arıyoruz. 1.4d aurisler bu kriterlere yakın görünüyor, listeye onuda aldım. skyactive yakıt konusunda maalesef bizi kesmez çünkü günlük 50km garanti yol var. piyasa konusundaysa gerçekten büyük şok yaşıyorum. 3 gündür 40bin tl'lik sedan araç arıyorum gerçekten millet kafayı yemiş. 150k km'de civic için 40000 tl isteyenler mi ararsın, airbag açmış araca 39 bin isteyipte 500 tl kırmayıp sonrasında airbag açtı diyenler mi... işimiz zor. 40000tl'lik olanı biraz önce 1,6 dsg jetta ile çözdük. (:

50 Km x 365=18.250 Km fazla fazla günden kaba hesabı. Sanırım yıllığa vurarsak 15 Bin km yapacakmışsınız gibi. Dizel otomobilin amortisi için senelik 35-40 Bin km yol yapıyor olmanız lazım. 

Benzinli alır Lpg'ye çeviririm diyorsanız bir nebze. Ama bu seferde arıza çıkarma riski daha yüksek. Çok sağlam km yapıyor olmanız lazım ki bu seferde, çıkan arızanın tutarını. Yaptığınız km ile amorti edin. Senelik 15-20 Bin km için Lpg ve Dizel çok makul gelmiyor.

Günümüzün benzinli motorlu araçları oldukça ekonomikler. 1.0 - 1.2 - 1.4 cc hacimli araçlar var, kadın sürücüler için için oldukça idealler.

Ama yok benim-bizim için illahide dizel yada lpg'li diyorsanız karar sizin. O zaman bir tanede ayrı bir sınıf ben önereyim. Subaru XV.. takın lpg'yi..vurun kırbacı... :D

Focus'u da listeye ekleyebilirsiniz.

Ekleyemez !! Dizel+Otomatik olacak. :) Benzinlilerin sağlam sarfiyatı var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan Abi her konuda kesinlikle haklısın. Kendi aracımı alırken dediğin mantıkla hareket edip dizel al laflarına kulak asmadım. bayan kullanımında da kesinlikle haklısın 1,2 ibizayı 4,7 ortalama ile kullanıyor ablam  (: bana geçince araç 11lt yakıyor  ;D ama iş için 50 km yol mecburi, bunun üzerine birde birde rutin araç kullanımı olacak. bu nedenle minimize etmek istiyoruz. yani max max max 30krş'u arıyorum (: subaruya hemen bakıyorum. birde şu ilan için düşünceleriniz alabilir miyim? 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2011-model-bmw-1%2C16i-premium-degisensiz-plus-kazasiz-plus-otomatik-213265999/detay 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2014 Yeni Mazda 3 Skyactiv Reflex Sedan 9.000 kmde 66.750 tl tam 60değil ama imkanı zorla al götür.. 

yakıt? :( 66 zorlanır belki ama, yakıt minimize edilemez maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer 60'ın azıcık üstüne çıkabilirseniz ( 64, 65 gibi)  tavsiyem   Vw Golf 1.2 TSI DSG Comfortline olacaktır. Şanzımanı iyi korunmuş bir araç bulursanız ve siz de iyi bakarsanız şanzıman konusunda problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. 

Bunun yanında  1.6 CRDI otomatik  Kia Cee'd te güzel araçtır fakat tüketim olarak bir 1.6 dizelden bekleyeceğiniz değerlerin üzerine biraz çıkabilir ama sahipleri de çok memnun bu araçtan. Tabi Cee'd'in de bir türevi olan  i30 var. İkisi tasarım dışında aynı arabalar zaten.

60.000 limitiniz ama cebinizde biraz da para kalmasını isterseniz 1.2 TSI Leon DSG var. Kalite olarak açık söyleyeyim, çok kaliteli bir araç değil ama fiyat olarak rakiplerinden çok daha uygun ve donanım olarak ta full bir araçtır. İç malzeme kalitesi normal ama süspansiyon, şasi, yol tutuş olarak yani sürüşü etkileyen kısımları kaliteli değil.  Tasarım ve malzeme kalitesi olarak gayet yeterli. Eğer  süspansiyon ve şasinin iyi olmaması sizin için önemli değilse çok daha uygun fiyata 1.2 TSI DSG Leon da mantıklı bir seçenek. Zaten sokaklarda bol bol görmek mümkün..

Tabi ben bu tavsiyeleri biraz da kendi kriterlerime göre yarattım.  LPG'yi asla düşünmeyen biri olarak 60.000 TL  civarlarında otomatik ve ekonomik seçenekleri gösterdim. Eğer LPG düşünürseniz bambaşka seçenekler de çıkıyor tabi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kia Ceed Şanzımanı iyi motor performansı iyi yakıtı mükemmel değil, yol tutuşu,kalitesi bir Mazda değil.

Golf TDI deseniz eyvallah derdim ama 1.2 TSI da turbo patlatan çok kişi var forumunda bir o kdar da şanzıman sorunu çuvalla.. he manuel 1.4 veya 1.6 tdi olabilir ama..

Ya Kore malı dizel şanzımanı sorun çıkartmıyor en azından performans iyi durmuyor sadece

Ya da LPG li 2012 Mazda 3 Otomatik illa farklı marka olacaksa da Honda Civic LPG li Otomatik 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kia Ceed Şanzımanı iyi motor performansı iyi yakıtı mükemmel değil, yol tutuşu,kalitesi bir Mazda değil.

Golf TDI deseniz eyvallah derdim ama 1.2 TSI da turbo patlatan çok kişi var forumunda bir o kdar da şanzıman sorunu çuvalla.. he manuel 1.4 veya 1.6 tdi olabilir ama..

Ya Kore malı dizel şanzımanı sorun çıkartmıyor en azından performans iyi durmuyor sadece

Ya da LPG li 2012 Mazda 3 Otomatik illa farklı marka olacaksa da Honda Civic LPG li Otomatik 

Abi valla turbo olayını hiçduymadım da şanzıman konusunda insanlar biraz hassas davransalar sorun çıkaracağını zannetmiyorum o kadar açıkçası.  Ama biraz kötü davranıldığı zaman da baş ağrıtıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG ile düşünülebiliriz dediği için önermiştim.

Lpg li nedense sadece Honda ve Mazda olarak düşündüm bende :) lpg li Ford.... olursun artık Lordmu mortmu :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2011 model az kmli otomatik makyajlı kasa siyah mazda6 alınır.

amblemini söker ortamlarda aston martin dersin kim bilecek :2funny:  :2funny:  :2funny:

şaka bi yana gerçekten spor sedan tanımı tam bu kasa için yapılmıs sanki,her ne kadar motoru olmasada görüntüsü aşırı güzel

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Skoda düşünür müsünüz bilmem ama Kırmızı siyah cam tavanlı Rapid Spaceback araçlar tam bir bayan arabası.

1.4 TDI CR Green Tec DSG / 90 HP 66.500

1.4 TSI Green Tec DSG / 125 HP 61.500

Manual de olur derseniz elbette fiyatlar aşağı inecektir. VW grubu ama satıştaki arkadaşlar daha çok yardımcı oluyor indirim konusunda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer 60'ın azıcık üstüne çıkabilirseniz ( 64, 65 gibi)  tavsiyem   Vw Golf 1.2 TSI DSG Comfortline olacaktır. Şanzımanı iyi korunmuş bir araç bulursanız ve siz de iyi bakarsanız şanzıman konusunda problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. 

Bunun yanında  1.6 CRDI otomatik  Kia Cee'd te güzel araçtır fakat tüketim olarak bir 1.6 dizelden bekleyeceğiniz değerlerin üzerine biraz çıkabilir ama sahipleri de çok memnun bu araçtan. Tabi Cee'd'in de bir türevi olan  i30 var. İkisi tasarım dışında aynı arabalar zaten.

60.000 limitiniz ama cebinizde biraz da para kalmasını isterseniz 1.2 TSI Leon DSG var. Kalite olarak açık söyleyeyim, çok kaliteli bir araç değil ama fiyat olarak rakiplerinden çok daha uygun ve donanım olarak ta full bir araçtır. İç malzeme kalitesi normal ama süspansiyon, şasi, yol tutuş olarak yani sürüşü etkileyen kısımları kaliteli değil.  Tasarım ve malzeme kalitesi olarak gayet yeterli. Eğer  süspansiyon ve şasinin iyi olmaması sizin için önemli değilse çok daha uygun fiyata 1.2 TSI DSG Leon da mantıklı bir seçenek. Zaten sokaklarda bol bol görmek mümkün..

Tabi ben bu tavsiyeleri biraz da kendi kriterlerime göre yarattım.  LPG'yi asla düşünmeyen biri olarak 60.000 TL  civarlarında otomatik ve ekonomik seçenekleri gösterdim. Eğer LPG düşünürseniz bambaşka seçenekler de çıkıyor tabi.. 

Golf 1.2'yi övüp, leon 1.2'yi kötülemek ilginç olmuş. Birebir aynı araçlar. Yıllardır vw milleti yiyor o ayrı.(bundan önceki aracım altea idi 6 yıl kullandım). bu gün vw grubu düşünsem yine seat bilemedin skoda alırım, vw'e o gereksiz farkı vermem. ceed daha öncede dikkatimi çeken bir araç ancak kia ile ilgili okudugum yorumlar pek hoş değil ve kendini ciddi marka sanan kia'nın fiyatları gerçekten sıkıntı. 1,4 Tdi Rapide bakcağım şimdi olumlu duruyor. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...