Srkn

Satılık Mazda 3 90th Anniversary Special Edition

Bu konuda 43 ileti var

2011 Mazda 3 90th Anniversary Specil Edition.

Evet arkadaşlar artık ayrılık zamanı geldi çattı,üzülerek gözümden bile sakındığım aracımı satıyorum satma sebebim sadece performanslı bir araç alacak olmam.

Aracımı bilen bilir bilmeyenler için kısaca anlatayım..

Araç 25.000 km de.2010 kasım ayında sıfır olarak aldım sürekli özel kapalı garajda durdu ve 15 günde bir kendi garajımda professional malzemelerle boya koruma yapılıp parlatılır.Ne ve kim olursa olsun bende hiçbir canlı aracımı kullanamaz arka koltuklar insan poposu görmemiştir kapı eşik bantlarına kadar fabrikasyon durmaktadır.Tüm bakımlar maslak evo tarafından (Zaten başka bir yerin kapısından dahi geçme lüxümüz yok) yapılmış olup faturaları mevcuttur.

Fiyat konusuna gelince yorum serbest her malın bir fiyatı var benim gözümde arabamın değeri budur ve kesinlikle aşağısına verilmeyecektir.

Araç,al sana 60 bin diyen herkese kesinlikle satılmayacaktır,gerçekten değerini kıymetini bilen titiz bir insan olduğuna kanaat getirdiğim anda araba onundur.

Lpg bağlatmayı düşünen kişi 100 bin tl dahi verse bile asla satılmayacaktır.

FIYAT 60.000 TL

8b97on.jpg

DR80qo.jpg

Eqz4Mz.jpg

2kYV42.jpg

ZVAPRV.jpg

ly06Rr.jpg

ng53oM.jpg

vLQv74.jpg

mzrWbZ.jpg

b2gdo0.jpg

Canuck bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlhan abi o aracın şanzımanında sıkıntı çıktı yoksa almıştım.Şimdi 2 seçenek var kafamda mazda 3 mps birde saab 9-3 2.8 v6 var ikisinden biri olacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlhan abi o aracın şanzımanında sıkıntı çıktı yoksa almıştım.Şimdi 2 seçenek var kafamda mazda 3 mps birde saab 9-3 2.8 v6 var ikisinden biri olacak.

Bu durumda mevcut Saab'ıda satacak mısın ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu durumda mevcut Saab'ıda satacak mısın ?

Hayır asla..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Saab alsan bile mi ?

Aynen abi :) Elimdeki nadide bir kupon onu satmaya kıyamam o değilmiydi beni mazdadan soğutan :)

Kırcı bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

öncelikle hayırlı satışlar..

konuyla pek alakası yok ama rica etsem şu kısımda bahsettiğiniz koruma malzemelerini yazabilir misiniz.

15 günde bir kendi garajımda professional malzemelerle boya koruma yapılıp parlatılır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

öncelikle hayırlı satışlar..

konuyla pek alakası yok ama rica etsem şu kısımda bahsettiğiniz koruma malzemelerini yazabilir misiniz.

Kil olarak BİLT HAMBER

Srp glaze sealant için AUTO GLYM SWİSSWAX GTECHNIQ

İpeksi bir yüzey için FINISH CARE

iç Trimler için GTECHNIQ

Wax silme bezi için CHEMICAL GUYS

Kurulama için çift taraflı EUROW

Bu yazdıklarım koleksiyonumun sadece %5 i malum manyaklık hat safhada bende araba işin içine girince :)

goodpasture bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kil olarak BİLT HAMBER

Srp glaze sealant için AUTO GLYM SWİSSWAX GTECHNIQ

İpeksi bir yüzey için FINISH CARE

iç Trimler için GTECHNIQ

Wax silme bezi için CHEMICAL GUYS

Kurulama için çift taraflı EUROW

Bu yazdıklarım koleksiyonumun sadece %5 i malum manyaklık hat safhada bende araba işin içine girince :)< :)>

estafurullah manyaklık değil de daha çok baba-evlat ilişkisi gibi diyelim :) tabi buna da manyaklık diyenler olabilir :)

teşekkür ederim ürünleri temin edip kızıma en kısa sürede gerekli özeni göstericem..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlı satışlar Abi. Umarım en kısa zamanda satılır.

Hiç acelem yok ali zaten garajda yatıyor,önemli olan kısa zamanda satılması değil değerini bilene satılması,aracı aldıktan sonra soluğu lpg cide alacaklarla işim yok satılmasın daha iyi..

GökayT ve Ali bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam aracınız gerçekten çok güzel. İnşallah aradığınız gibi birini bulursunuz. 

Fakat ben sadece aracının dışıyla ilgilenen tüm herşeyi servise bırakan birisinden araba almazdım. Sözüm meclisten dışarı, sizi bilmiyorum. :) 

Kendi aracımı aldığım kişi de aracına çok bakıyordu, fakat dıştan, içten değil. : :)Şanzıman yağı eskidiğinden artık havalandırmadan atıyordu sürekli uzun yolda. Adam buna çözüm bulmamıştı. Ağır bakım yaptırmamıştı, bakım aralığı da 16-17bin km. idi. Herşeyi serviste hallettirmiş, kendisi kaputu bir kez bile açmamış, lastik havalarını bir kez kontrol etmemiş. Sol arka lastiği patlaktı, vida batmış, 20 psi ye düşmüş adamın haberi yoktu. 

Lpg konusu ise tamamen ayrı fikirdeyiz gördüğüm kadarıyla. Benzinin de lpg nin de avantaj dezavantajları bulunmakta. Düzgün, dikkatli, sakin kullanıcı elinde lpg ile hiç bir şey olmaz.

Şahsen dışı çok güzel olacağına içi, yürüyeni çok güzel olsun tercih sebebimdir. Çünkü o görüntü işi kil, pasta cila boya korumaya bakar. Umuyorum inşallah siz de aracınızın sadece dışıyla değil içiyle de ilgileniyorsunuzdur. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam aracınız gerçekten çok güzel. İnşallah aradığınız gibi birini bulursunuz. 

Fakat ben sadece aracının dışıyla ilgilenen tüm herşeyi servise bırakan birisinden araba almazdım. Sözüm meclisten dışarı, sizi bilmiyorum. :) 

Kendi aracımı aldığım kişi de aracına çok bakıyordu, fakat dıştan, içten değil. : :)Şanzıman yağı eskidiğinden artık havalandırmadan atıyordu sürekli uzun yolda. Adam buna çözüm bulmamıştı. Ağır bakım yaptırmamıştı, bakım aralığı da 16-17bin km. idi. Herşeyi serviste hallettirmiş, kendisi kaputu bir kez bile açmamış, lastik havalarını bir kez kontrol etmemiş. Sol arka lastiği patlaktı, vida batmış, 20 psi ye düşmüş adamın haberi yoktu. 

Lpg konusu ise tamamen ayrı fikirdeyiz gördüğüm kadarıyla. Benzinin de lpg nin de avantaj dezavantajları bulunmakta. Düzgün, dikkatli, sakin kullanıcı elinde lpg ile hiç bir şey olmaz.

Şahsen dışı çok güzel olacağına içi, yürüyeni çok güzel olsun tercih sebebimdir. Çünkü o görüntü işi kil, pasta cila boya korumaya bakar. Umuyorum inşallah siz de aracınızın sadece dışıyla değil içiyle de ilgileniyorsunuzdur. :) 

Yok içi beni ilgilendirmiyor ben sadece dışına bakarım 5 senedir 1 kere bakıma gitti zaten..

mazda3barisss bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bakımlarla ilgili detay vermeyince merak ettim. Yazdıklarımla sizi zan altında bırakmak istemedim. Ama ülkemizde genel bakımdan başka birşey bilmeyen o kadar çok insan var ki, otomatik şanzıman yağının değişmemesi gerektiğinin düşünülmesi gibi. ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hm aracın km düşük olduğu için mekanik bakımı 1. önemde deil. 

Bu km'de ve otomatik vites.

Motor yağı fabrikada konulmuş yağ olsa bile ciddi bir sorun olacağını zannetmem.

Vites yağı ve diğer sıvıların değişimine bile daha onbinlerce km var .)

Ancak fiyat olarak bakınca 2011 modeller arasında en yüksek 59,000TL var onun da yukarsında.

Gerçi o 59bin TL'lik anniversary edition değil ve o da görünüm olarak çok farkettiriyor.

O yüzden 60bin TL'lik fiyat normal görünüyor.

LPG takılması konusunda ise arabayı sattıktan sonra olacaklara engel olamayız fakat

benim de arabamı satma durumumda aklıma gelecek şeyler vardır:

RX-8 ile yanlama/drift/burnout/olduğu yerde sıfır çizmek gibi hareketler yaygın.

Öyle hareketler yapacak kişiye hiç satmak istemem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Revivo abicim bakımlar ya da yağların ömrü sadece km değil yıl ile de dolar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben kendimi pek anlatmayı sevmem ilhan abii yetiş nerdesin benim arabama bakımsız diyorlar  :police:

Valla arkadaşlar kıssadan şöyle söyliyeyim araç ile normalde ayda en fazla 250 km yapıyorum,bırakın bakım zamanını normalde yağın ömrü 10.000 km yada 6 aydır,ben altı ayda 2000 km yapmıyorum bile ama genede bütün periyodik bakımları yapılır zamanından çok çok önce hemde.Dedim ya manyağım işte serviste bile bana zır deli derler.Zaten evo ya plakayı verdiğiniz anda herşey ortaya çıkar ismimin yanında parantez içinde arızalı olarak görünüyor servis sisteminde :)

Mutlu Tekir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.